زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۰۲:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کجی نوک

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 48
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کجی نوک
سلام
برای درمان کج بودن نوک جوجه مرغ عشق چکار میشه کرد؟
۱۳۹۱/۰۱/۱۵، ۰۴:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #2
RE: کجی نوک
دوست من
حتما با جوجه مرغ عشق آشنایی داری که بیان کردی نوکش کج شده؟ تمام جوجه ها اینجوری شدن؟ چندمین مرتبه تخمگذاری ماده است؟ الان چند روزشونه؟ لونه جایی هست که افتاب بهشون غیرمستقیم بتابه؟
با پاسخ به این سوالات میتونم علتش بگم. برای درمانش بگم که بیماریهای مادرزادی درمان نداره. ممکنه جوجه جون بگیره نقصش برطرف شه اگه خوب نشه مادر که بهش غذا نده میمیره یا بقیه پرنده ها میکششنش.
جواب سوالات بالا رو بده که کمک کنییم جوجه های بعدی سالم باشن.
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #3
[quote='باستان' pid='12724' dateline='1333551915']
دوست من
حتما با جوجه مرغ عشق آشنایی داری که بیان کردی نوکش کج شده؟ تمام جوجه ها اینجوری شدن؟ چندمین مرتبه تخمگذاری ماده است؟ الان چند روزشونه؟ لونه جایی هست که افتاب بهشون غیرمستقیم بتابه؟
با پاسخ به این سوالات میتونم علتش بگم. برای درمانش بگم که بیماریهای مادرزادی درمان نداره. ممکنه جوجه جون بگیره نقصش برطرف شه اگه خوب نشه مادر که بهش غذا نده میمیره یا بقیه پرنده ها میکششنش.
جواب سوالات بالا رو بده که کمک کنییم جوجه های بعدی سالم باشن.
[/quot

مرغ عشقا تازه با هم جفت شدن و فقط یکی از جوجه ها اینطوری شده که الان 40روزشه و قفسشون تو اتاقه
کجی نوک به این صورته که نوک پایینی نوک بالایی رو در بر گرفته دقیقا برعکس حالت نرمال نوک پرنده

ممنون از جوابی که میدین
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۱۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #4
سلام
احتمال زیاد اختلال ژنتیک عاملش شده. فعلا که دون خور نشده. اگه دیدی مادر دیگه تغذیش نمیکنه میتونی با تخم مرغ پخته یا قطره مولتی ویتامین مرگش عقب بندازی. ولی احتمالا هم نوع هاش میکشنش.
این بیماری در اجداد پدری یا مادریش بوده. جوجه هات جون که گرفتن بذار یه جاییکه نور آفتاب بهشون بتابه. آفتاب ملایم در روز.
نگفتی چندتاشون سالمه؟
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #5
من یه سری تحقیقات کردم متوجه شدم کجی نوک اگه ژنتیکی نباشه از فقر کلسیم است. من ترجیح میدم توی آب خوری پرنده شیر بریزید. فقط باید مواظب باشید شیر خراب نشده. میتونیین قرص کلسیم هم بریزید بعد از 4 ساعت ظرف کامل بشورید.
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان