زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کج شدن گردن جوجه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
کج شدن گردن جوجه قناری
یکی از جوجه قناریهام که تازه از لونه بیرون اومده کف قفس گردنش کج و با یک چشم بالا رو نگاه می کنه تا دست بهش میزنم فرار میکنه و خودش به قفس می کوبه و به نوعی مریضه . می خواستم بدونم مریضیش چیه و آیا واگیر ؟ تقریبا مثل این مریضی کفتر ها رو گرفته چیکارش کنم.
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #2
RE: کج شدن گردن جوجه قناری
سلام دوست عزیز
به نظر من هیچ مشکلی نیست.احتمالا وقتی توی چال بوده پدریا مادرش وقت دون دادن پا گذاشتن روی گردنش.
آخه خود منم یکی از قناریام همینجوری شد.1جوجه سفید کاکلی بود.اما هم هزرگ که شد هم دهن میزد و هم جوجه میداد و هیچ مریضی هم نداشت.
اما اگه خودت فکر میکنی مریضیه جداش کن و بزارش توی 1قفس تکی تا بعد از چند وقت معلوم میشه مریضیه یا حادثه.
موفق باشی.بااحترام
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ)akscanari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از جوجه قناریهام که تازه از لونه بیرون اومده کف قفس گردنش کج و با یک چشم بالا رو نگاه می کنه تا دست بهش میزنم فرار میکنه و خودش به قفس می کوبه و به نوعی مریضه . می خواستم بدونم مریضیش چیه و آیا واگیر ؟ تقریبا مثل این مریضی کفتر ها رو گرفته چیکارش کنم.

باسلام

چون هنوز کوچیکه شاید بخاطر ضعیفیش باشه و بزارین یه کم بزرگتر شه ولی خوب احتمال داره مال مریضی باشه یا ضرب خورده باشه من پارسال یه جوجه فر داشتم که توی همین سن و سال همین مشکل روداشت ولی زنده نموند.باید صبر کرد.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ)akscanari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر این جفت قناری که والدین جوحه هستند باز هم سابقه همچین جوحه هایی دارن باید سریعا جداشون کنید و اگر فقط همین یک مورده که مشگلی نیست و خیالتون راحت
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 16
27 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #5
کج شدن گردن جوجه قناری
سلام دوستان
یکی از جوجه قناری های من گردنش پیچ خورده... با یه چشم به آسمون نگاه میکنه و تعادل نداره و عقب عقب راه میره. به نظر دوستان این چه بیماری میتونه باشه؟ یعنی نیوکاسل گرفته؟؟؟؟
اینم عکساشه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۰۴:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #6
با سلام
دوست عزیز فکر میکنم علت این عارضه بر اثر عوارض کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بیشتر باشه تا بیماری های ویروسی اگه بود حتما مورد مشابه دیگر غیر از جوجه های هم خانواده و مادر هم گزارش میکردید با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: koohbor ، langarood
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 16
27 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #7
پدر این جوجه تو دو روز اخیر دیگه به جوجه دون نمیداد. که من مجبور شدم خودم غذا بدم. و این جوجه هم 2 روزه این شکلی شده.. نمیدونم چیکار کنم. خوشبختانه خیلی خوب غذا می خوره
۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۶ ب.ظ)koohbor نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پدر این جوجه تو دو روز اخیر دیگه به جوجه دون نمیداد. که من مجبور شدم خودم غذا بدم. و این جوجه هم 2 روزه این شکلی شده.. نمیدونم چیکار کنم. خوشبختانه خیلی خوب غذا می خوره

با سلام
بابت این جوجه خیلی ناراحت شدم اگه دسترسی به تخم بلدرچین تازه (بمب ویتامین) داری برای این جوجه بصورت اب پز استفاده کن از شاهدانه خرد شده و روغن ماهی در صورت نبود کپسول روغن ماهی امگا3 موجود در داروخانه مایع درون کپسول و مولتی ویتامین پرندگان وارد غذای دستی یا سرنگی کنید شاید موثر باشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۱۱:۱۱ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: koohbor ، langarood
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #9
درقناریها این عارضه بدلیل عفونت گوش میانی نیز رخ می دهد که هرگاه هریک از گوشها دچار عفونت گردد قناری سرش را بسمت مخالف می چرخاند. انگارکه سرش رابه زمین چسبانده و گوش وایستاده.:basa (135):
هنوز درمان قطعی و دلیل ثابت شده ای گزارش نشده!
البته به یقین نمی توان گفت مشکل جوجه شما همین باشد.
متمم:
قابل ذکر است عفونت و تورم گوش در پرندگان بندرت رخ می دهد مگر در اثر ضربه به سر!
عموما تورم گوش در اثر گسترش عفونت سینوس ها که در ناحیه زیرین چشم (((( که موجب اشتباه گرفتن این بیماری با چشم درد نیز می شود)))) روی مدهد که می تواند عامل ویروسی، قارچی ، باکتریایی، میکروبی و... داشته باشد.
دوستان خیلی جالبه که بدونید عموما ، یعنی نزدیک به 100% این تورم ها در سمت راست سر یعنی: لپ راست، چشم راست، گوش راست، حادث میشود.
چنانچه اساتید مشاهدات یا مقالاتی در این رابطه دارند ،اطلاع رسانی بفرمایند، تا اطلاعات بیشتری کسب کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۸، ۱۰:۵۲ ق.ظ، توسط pezhman.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۷، ۰۴:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #10
با سلام وادب به دوستان خوبم:

من با نظر pezhman موافقم .زيرا چنانچه همين اتفاق (عفونت گوش مياني)براي انسان حادث شودتعادل انسان مشكل خواهد بود .يك علت هم ضرب خوردگي و يا كمبود و احتمال ديگر سكته ميباشد

با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۷، ۰۶:۱۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۷، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، nazmi ، pezhman ، عمادذر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان