زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۸:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کرک بودن سهره

*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #1
کرک بودن سهره
سلام دوستان
یکی از سهره های من هر ساله این روزها میخونده ، حتی بعضی مواقع وقتی قفس اون داخل دستم بود می خوند ولی امسال بعد از اینکه مدتی ریزه خونی کرد الان اصلا نمی خونه از یه پرنده فروش داخل محلمون سوال کردم گفت ((کرک شده و نشونه اون اینه که وقتی داخل دست میگیری به دستت نوک میزنه ))دیدم درست میگه ، می خواستم بدونم برای شما دوستان هم چنین چیزی پیش اومده و اگر چنین شده چکار باید کرد .
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arrow
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: کرک بودن سهره
(۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۲۸ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یکی از سهره های من هر ساله این روزها میخونده ، حتی بعضی مواقع وقتی قفس اون داخل دستم بود می خوند ولی امسال بعد از اینکه مدتی ریزه خونی کرد الان اصلا نمی خونه از یه پرنده فروش داخل محلمون سوال کردم گفت ((کرک شده و نشونه اون اینه که وقتی داخل دست میگیری به دستت نوک میزنه ))دیدم درست میگه ، می خواستم بدونم برای شما دوستان هم چنین چیزی پیش اومده و اگر چنین شده چکار باید کرد .

سلام دوست من

والا اولین بار اینو می‌شنوم تا جائی‌ که می‌‌دونم پرندهأیی که پرواز می‌کنن می‌رن تو لک به پرندهأیی که پرواز نمیکنن میگن کرک شده

سهره شما هم احتمالا بخاطر تغییر آبو هوا یا تغذیه نامناسب ۱۰۰% تو لک رفته

واسه اینه وقتی‌ میگیریش نوکت می‌زنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
من که تاحالا همچین چیزی نشنیدم ولی نوک زدنش هم طبیعیه منم هر وقت سهرمو تو دست میگیرم نوک میزنه و نشان دهنده موضوع خاصی نیست
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #4
سلام
خدمت دوست گلم بگم با ياشار كاملا موافقم به نظرم ديگه از اين پرنده فروشي سوال نكني بهتره..
تنها جايي من اين اصطلاح رو شنيدم واسه مرغ البته اگه تلفظ صحيح انجام داده باشم..
و تقريبا سهره اي نديدم كه با گرفتنش نوك به دست نزنه يا براي خلاص شدن نوك مي زنه يا اگه اهلي باشه براي بازي كردن و نشان دادن محبت با صاحبش به دستش نوك مي زنه.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۹:۲۹ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #5
سلام دوست من
وقتی دست داخل قفس میبرم به سمت دستم نوک میزنه، یه حالت جنگی به خودش میگیره
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #6
بعضي وقتها سهره هنوز تو لك نرفته و پر نريخته اما خوندنش متوقف ميشه كه تو كنگاور اصطلاحا ميگن : "تور رفته"
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۱:۳۸ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعضي وقتها سهره هنوز تو لك نرفته و بر نريخته اما خوندنش متوقف ميشه كه تو كنكاور اصطلاحا ميكن : تور رفته

چاره کارچیست دوست من؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۲:۴۱ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۱:۳۸ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعضي وقتها سهره هنوز تو لك نرفته و بر نريخته اما خوندنش متوقف ميشه كه تو كنكاور اصطلاحا ميكن : تور رفته

چاره کارچیست دوست من؟

سلام

چاره کار اینه که باید جای خنکی بزاریش 1 میخش کنی حمام افتاب و ابتنی واسش بزاری از نظر غذا بهش برسی ویتامین E بهش بده

تا تو لکشو کامل کنه
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #9
نكاتي كه دوست خوبمون اشاره كردن خوب بود اما در كنارش،از يه ضد استرس خوب استفاده كن و قفسشو يه جاي كم رفت و آمد بذار و خودت هم كمتز نزديكش شو،تور رفتن معمولا در اثر يه شك ناگهاني بيش مياد که سهره یه جورایی زبونش برای چند وقتی بند میره،مثلا ترسيدن از گربه ،كلاغ،ضربه محكم خوردن به قفس،افتادن قفس.تغيير يكدفعه و بیش از حد دما. بخصوص گرم شدن یهویی محل نگهداری و . . . كه باعث ميشن سهره تو لك نره و فقط از خوندن بيفته،نكاتي هم كه ياشار گفت براي وقتي هست كه سهره تو لك هست نه تور.......اما اکه از سهرت پر میریزه که همون خزان یا تو لکه که کارایی که یاشار گفتن همه رو انجام بدین.....البته اینو بگم که کارایی مثل آب تنی دادن و استرس ندادن به سهره همیشه برای سهره خوبه .چه مست باشه چه تو لک و چه تور رفته باشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۹:۵۸ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
وقتی دست داخل قفس میبرم به سمت دستم نوک میزنه، یه حالت جنگی به خودش میگیره

سلام
سهره های ماده که دستی هستن و توی قفس مست میشن در دوره امادگی تولید مثل و تخم گذاری و زمان کرچی که روی تخم میخوابن دقیقا این کار را میکنن یعنی وقتی دستت را میبری توی قفس به هر دلیل ..پرنده حالت جنگی میگیره و میپره رو دستت و نوک میزنه..شاید سهرت ماده است..:basa (18):
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان