زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۰۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمبود ویتامین

ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #1
کمبود ویتامین
سلام
کمبود چه ویتامینی باعث میشه که سهره فضله خودش رو بخوره؟
راه درمانش هم بلغور سنگریزه است ولی همیشه و با مقدار زیاد لازمه اگه هر روز عوض نکنی بازم شروع به خوردن فضله خودش میکنه
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #2
RE: کمبود ویتامین
درود.
یه جا میخوندم که مرغ عشق فضله خودش رو میخوره واسه تامین ویتامین ای
من تا حالا سهره ندیدم که فضله خودش رو بخوره!!!
کف دریا، یا پوست تخم مرغ همراه با ماسه براش بزار ببین تاثیر داره.
اگه فهمیدی از چیه توی همین تایپیک بگو تا ما هم بدونیم و پیشگری کنیم.
شادزی/
آبتین////
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #3
ابتین جان من اون بلغوری رو که دوستمون پوریان فرمودن رو تهیه کردم(ماسه بادی.پوسته تخم مرغ. نمک.کف دریا) و ج هم میده. اما اگه هر روز عوض نکنم بازم فردای اون روز شروع میکنه به خوردن فضلش یعنی یه جوری نیست که درمان بشه فقط جلوگیری میکنه. حتما کمبود یه ویتامینه شکی نیست باید اون کمبود رو پیدا کرد تا درمان بشه
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۱۰:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
سلام.حمید جان یعنی تو یه روز یه انگشتی بلغور رو میخوره؟
خیلی عجیبه مواد تو بلغور کلسیم ید مواد معدنی هست.تا الان دیدم که غذای خورده رو بالا میارن و بعد میخورن ولی فضله خوردن ندیدم.اگه دنبال جایگزینی مکملی بلغور هستی یه مولتی مینرال بگیر یا مینرال و مواد معدنی مثل نکتون.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamid sokoot ، mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #5
سلام دوستان
سهره منم با اینکه شن ریزه و کف دریا همیشه جلوش بود فضله خودش رو می خورد به فکرم رسید کمبود مواد معدنی داره از مکمل غذایی چکاوک به صورت خشک مخلوط با شن ریزه استفاده کردم از اون زمان مشکل حل شد.
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، محمدمهدی ، 10reza10
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #6
عليرضا جان همش رو كه نميخوره فكر ميكنم چيزي ازش جدا ميكنه يعني بلغور رو ميپاشه و بايد دوباره بريزم جلوش

يه موردي هم كه يادم رفت بگم اين سهره مقداري پف داره و نميخونه فقط بيا ميزنه، جوجه امساله ، چون زير دهن بوده و بياهاش عاليه نميخوام بدم بره ميخوام درستش كنم چون واقعا پرنده ي خوبيه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط hamid sokoot.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز
اگه برات امکان داره کفی قفسو بردار و اگه امکان نداره سعی کن از قفسهایی که کفش سیم داره استفاده کن.
ماسه را هم تو استکان بریز براش بزار . یه چند روزی تو انگشتی براش موز بزار تا عادتش از سرش بیافته
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
باسلام اول اینکه مواضب باش عادت نشه دوم حتما کفی رو بردار واگه برات امکان داره روزی دو الی 3بار زیر پاشو تمیز کن سوم ببین کدام مواد رو تو بلغور سنگریزه بیشتر میخور وقتی که تازه براش میریزی نگاه کن متوجه میشی بعد از اون مواد یشتر بهش بده چهارم رنگ فضله اش چه رنگی هست در مورد چشماهاش تنگ شده یا فقط پفداره براش کف دریا جدا بذار صدف خورد شده با زغال مخصوص پرنده هم براش بگیر وبزار خبرش رو هم سریع بده تا دیر نشده درسته که تو مدفوع ویتامین هست ولی باید در نظر گرفت که پرنده ها ادرار ومدفوع رو با هم میکنند و میکروب ها از همین راه دفع میشن تا عفونت تمام بدنش رو نگرفته موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، Navid_IT ، محمدمهدی ، hamid sokoot
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #9
سلام
دوستان با تشكر از همتون
من سنگريزه رو عوض كردم يعني ديگه الان فقط سنگريزه خالي جلوش ميزارم كف دريا و نمك و پوسته تخم مرغ رو حذف كردم و بهتر شده عادتش رو ترك كرده، ولي فعلا فقط رو چوب يه گوشه ميشينه و اصلا نميخونه ، تنها پرنده اي كه دارم نميخونه اينه نميدونم دليلش چيه! حتي ماده هايي رو كه واسه جفت نگه داشتم همش ريزه خوني ميكنن ولي اين يكي معلوم نيست چه مشكلي داره!
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #10
با سلام اون سکوت عادی هست چون برای کم بود ویتامین از مدفوع خورده که بجز خوک هیچ حیوانی این کار رو انجام میده بنظر من باید سهره ی باهوشی باشه که از این روش برای کمبودهاش استفاده کرده کمتر پرنده ای این فکر به سرش میزنه و انجام میده یه مدت جاشو بیار بیرون با در نظر گرفتن هوا شرایط بیرون رفتن رو براش مهیا کن کمی استیمول هم بهش بده یک دوره هیچ پرنده ای رو هم نبینه انشاء الله خوب میشه . اگه بیماری دیگه ای نداشته باشه زیر نظر بگیرش متوجه میشی فضلش رو چک کن آبتنی با آب ولرم فراموش نشه .موفق باشی
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۳:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان