زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۴۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمبود ویتامین

ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #1
کمبود ویتامین
سلام
کمبود چه ویتامینی باعث میشه که سهره فضله خودش رو بخوره؟
راه درمانش هم بلغور سنگریزه است ولی همیشه و با مقدار زیاد لازمه اگه هر روز عوض نکنی بازم شروع به خوردن فضله خودش میکنه
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #21
RE: کمبود ویتامین
(۱۳۹۱/۱۲/۱۸، ۰۳:۵۲ ب.ظ)صابر395 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیزممنون ازراهنمائیتون جنتامایسین هم گرفتم به نظرتون چندروزفاصله بندازم ازاون استفاده کنم چون سولفاهم داروآنتی بیوتیکی هست نبایدپشت سرهم بخورن ازدوستان هرکی میدونه راهنمائی کنه.
سلام
لزومي نداره از هر دو استفاده كنيد .هر كدام را كه داديد بعداز 5روز اگر خوب شد ديگر نيازي به استفاده نيست.شما اگر داروهاي مختلفي به پرنده بدهيد فقط ميكروب ها را با داروها سازگار مي كنيد. يكي را انتخاب كنيد ويك دوره بدهيد اگر نشد بايد به دنبال علت بگرديد نه اينكه فورا داروي جديدي به پرنده زبان بسته بدهيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 17
80 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #22
سلام به همه دوستان.بنده توی این چندمدت برای سهرم مشکل ورم روده به وجود اومد ازچند دارو استفاده کردم بهترین داروجنتامایسین شرکت تبرنیل بودواقعا"جواب داد.البته لازم به ذکره که ازدوست خوبم (قناری شیراز)هم نهایت تشکررو داشته باشم چون بنده تومداوایه کم عجله میکردم که ایشون فرمودن بعدداروباید5 روزمنتظرنتیجه بمونم که دقیقا"ظرف 5 روزپس ازدارو نتیجه گرفتم .این مطلبم به همین خاطرگذاشتم که دوستان تومداوا عجله نداشته باشن بعدمصرف داروشایدچندروزی طول بکشه تادارو نتیجه لازم روبده بنابراین مرتکب اشتباه من نشین وتومداواعجله نداشته باشین وفورا"داروعوض نکنین .بازم ازدوست خوبم نهایت سپاسگذاری رودارم .ان شااله همگی موفق ومویدباشین.سال نوهم به همگی شمادوستان مبارک
۱۳۹۱/۱۲/۳۰، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسلنس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 29
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #23
سلام خدمت دوستای گلم.به نظر شما سهره ای که همش در حال خوردن ناخن و پوست انگشتای(مثل کسی که پوست کنار ناخوناشو میخوره) پاشه کمبود ویتامین داره؟اگر زحمتی نیست یه راهنمایی بهم بدید ممنون میشم..دستتونم درد نکنه.
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #24
با سلام چند دلیل میتونه باشه یکیش از مستی وقتی سهره ها مست میشن پوست پاهاشون رو میکنن تا پاها سفید بشه ونوک رو هم به نی زیر پا میکشن ولی اگر اینکارش باعث خونریزی بیماری انگلی داره یا یه عادت بده که باید رفع بشه شما بفرمایید که از کدام توع هست خونریزی داره یا خیر ؟

۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسلنس
سپاس‌ها: 29
ارسال: #25
سلام خدمت دوست عزیزم.نه خونریزی نداره مستم نیست تازه داره کم کم از تو لک در میاد...ممنون از راهنماییتون
۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #26
با سلام اگر به این شکل هست مشکلی نداره یه سنگ پا براش بزار یه سمت دیگه قفس رو هم کفه دریا با اونها سرش مشغول میشه .
وقتی سهره صاف میکنه شروع به آماده شدن میکن با پاهاش چون پوست قدیمی داره ور میره تا اونها هم جدا بشن وبرای یه مستی خوب اماده کنه خودش رو فقط یه مطلب به پاهاش یه نگاه بنداز ببین زمخت یا زخیم نشده یه چیزی مثل شقاق پای قناری اگه نیست اصلا نگران نباش
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
ارسال: #27
با سلام من یه سهره نزدیکای اردیبهشت خردیم بدبختانه تو لک بود وصاحبش اشنا وقابل اعتماد به همون خاطر خردیم حال چرا اون موقع تولک کرده وسوال بعدی اینکه این سهره بیشتر مواقع دهنش بازه وخیلی کم خونده والان هم که اصلا نمی خونه ممکنه مال گرما باشه ..یه راهنمایی[/font]
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #28
سلام
باز ماندن دهان شاید مربوط به گرمای زیاد باشه و یا مشکلات تنفسی ، مثلاً بدلیل وجود شپشک کیسه های هوایی تنفس از راه دهان و گاهی اوقات با صدا ، خس خس یا تنفس تند و دل دل زدن ... بعبارتی غیر طبیعی انجام میشه (جهت اطمینان و درمان در انجمن سرچ کنید) در صورتیکه علائم مشکلات تنفسی نداشته باشه ، واسه خوندن هنوز دیر نکرده نگران نباشید .

من معمولا در چنین مواردی از یک قطر کوچک آیورمکتین در پشت گردن استفاده میکنم .. پرنده هم از شر کنه و مایت راحت میشه هم در صورت وجود شپشک کیسه هوا ، اونها رو از بین میبره ( البته باید تجربه استفاده از قطره مذکور را داشته باشید ) .
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۷:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، derik_best
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #29
بله دوستمون omidlord درست فرمودن خیلی قطره خوبیه تمام انواع مایت و ... از بین میبره فقط حواستون باشه در کل این ققطره حساسیت زا هست و اگه بدون رقیق کردن به صورت پوستی استفاده بشه ممکن واکنشهای شدید حساسیتی مثل نکروز(مردن سلولها)تو اون موضع ایجاد کنه.یکی از بچه های همین سایت برای سهره قناریش استفاده کرده بود که باعث زخم باز و مرگ شد البته باز بستگی به واکنش هر پرنده داره
.. اگه میخواهید با خیال راحت از این دارو خیلی خوب استفاده کنید یا 5CC(یک سرنگ 5) رو با 500cc تقریبا یک بطری آب معدنی کوچیک مخلوط و روی پرنده اسپری کنید نگران خورده شدنم نباشید تو این دوز مشکلی ایجاد نمیکنه و یا 5بار رقیقتر کنید برای استفاده مستقیم پشت گردن 1ccدر5cc
تو دوز بالا باعث گیجی و حتی مرگ پرنده میشه . هیچوقت رقیق نشده استفاده نکنید
با تشکر

شاید از گرمی هم باشه منم به جوجه سهره هام شادونه و کافشه میدادم که هر دو گرمه همیشه دهانشون باز بود از گرما از وقتی کافشه رو کم و کاهو و تخم کاهو که طبیعت سرد دارن استفاده میکنم بهتر شدن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۳:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #30
سلام میخواستم لطف کنید ببینید این جوجه قناری استایلش اینطوریه یا همون کمبود ویتامین دی و کلسیم که باعث بدریختی استخوانها میشه؟؟؟این قناریو دو ماه پیش گرفتم از بقیه قناری رسمیا درشت تر بود انداخته بودن قاطی همونا.پشت کمرش پر نداشت فروشنده گفت جوجه سوپره و چون خیلی جوجست بقیه زدنش پراش ریخته.خلاصه 1هفته بعد رفت تولک.اسهالم داشت دلم نیومد پسش بدم یا عوض کنم که بعد 3.4 هفته آخر سر با داکسی سایکلین خوب شد.الانم داره کامل صاف میکنه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این عکسم امروز گرفتم کلی بهش رسیدم مولتی ویتامین و ... دادم این شکلی شده.البته میگفت نره که فکر میکنم مادست.خیلی دوستش دارم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان