زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک درمورد شناسایی بلبل

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 32
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
کمک درمورد شناسایی بلبل
باسلام
من دو روز پیش از باغ پرنده ای از جنس گنجشکها گرفتم.وقتی به یکی از پرنده فروشها نشون دادم گفت که اسمش بلبل اهوازیه.اما هرچی تو گوگل سرچ کردم درموردش مطلبی پیدا نکردم.لطفا راهنماییم کنید.

مشخصاتش :

قد : اندازه گنجشک
رنگ : سرش خاکستری _ روی دمش پرهای سفیدومشکی _ دورچشم وسینه وکمرش قهوه ای مایل به سرخ _ روی بالش مشکی و سفید _ آخر دمش (کمر) سبز زیتونی
صدا : 3 بار متوالی سوت بلند تو هربار آواز

خواهشا قبل از اینکه از گرسنگی بمیره کمکم کنید غذاشو پیداکنم چون آب خوردنشو دیدم اما تو این دو روز غذا خوردنشو هنوز ندیدم.
واسش ارزن و سیب پوست کنده و کاهو ریختم اما ظاهرا هیچکدومو نخورده.
۱۳۸۹/۱۲/۲۵، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

SADASD
سپاس‌ها: 19
10 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #11
RE: کمک درمورد شناسایی بلبل
(۱۳۸۹/۱۲/۲۵، ۱۲:۲۹ ب.ظ)v.r نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
من دو روز پیش از باغ پرنده ای از جنس گنجشکها گرفتم.وقتی به یکی از پرنده فروشها نشون دادم گفت که اسمش بلبل اهوازیه.اما هرچی تو گوگل سرچ کردم درموردش مطلبی پیدا نکردم.لطفا راهنماییم کنید.

مشخصاتش :

قد : اندازه گنجشک
رنگ : سرش خاکستری _ روی دمش پرهای سفیدومشکی _ دورچشم وسینه وکمرش قهوه ای مایل به سرخ _ روی بالش مشکی و سفید _ آخر دمش (کمر) سبز زیتونی
صدا : 3 بار متوالی سوت بلند تو هربار آواز

خواهشا قبل از اینکه از گرسنگی بمیره کمکم کنید غذاشو پیداکنم چون آب خوردنشو دیدم اما تو این دو روز غذا خوردنشو هنوز ندیدم.
واسش ارزن و سیب پوست کنده و کاهو ریختم اما ظاهرا هیچکدومو نخورده.
سلام خدمت دوست عزیزم .

من خوزستانی هستم و از دزفولم و بلبل هایی که توی شهر ما معروف هستن چند مدل هستن .

به احتمال زیاد بلبلی که شما گرفتید اگه این چیزی که توی عکس پایین هست باشه بله درسته بلبل منطقه گرمسیر ما هست .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یک نکته در مورد این بلبل ها تا وقتی که جوجه هستن بهتره گرفته بشن و بزرگ بشن در صورتی که بلبلی رو که پرواز میکنه بگیرید و یا در حال آموزش پرواز هست و پرو بالش تقریبا کامل شده هیچ ارزشی نداره چون این بلبل ذات وحشی گرفته و انقدر بی غذایی میکشه و یا خودش رو به قفس میزنه تا بمیره پس اگه بزرگ هست و یا تقریبا بلاغ هست پروازش بده بره .

توی شهر ما بلبل هایی رو که 4-5 روز میکنن میارن از لونه و بزرگ میکنن معمولا با میوه جات و یک مقدار دونه پارس و زمانی هم که 2 هفته و یا کمتر سنش میرسه معمولا میزارن توی قفس که از کوچیکی عادت کنه به محیطش .

البته بگم که بلبل های متفاوتی هست توی منطقه ما که هر فصل تقریبا فرق دارن مثل بلبل انجیری . بلبل توت . بلبل بیشه ای . بلبل خرما که هر کدوم بسته به نوعی که روی درخت لونه میزاره فرقهایی دارن . که شاید شما از این دسته نباشه ولی در کلم مثل هم هستن .

(۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali_sefatzadeh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیزی که در مورد بلبل هزار آشنایی دارند لطفا کمک کنند . میخوام بدونم این بلبلی که عکسشو گذاشتم آیا جوجه بلبل هزار هست یا نه؟ با سپاس

نه دوست عزیز نه جوجه بلبل هست و نه بالغ هست تقریبا میانه هست نزدیک به بالغ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط invisible.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۱۲:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #12
سلام دوست من به تاریخ ارسال پست اول دقت کن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۰۲:۰۲ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۰۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #13
درود
دوست هزیز این عکسی که شما گذاشتی بابل هزار نیست،مش هم با بالا رفتن سنش احتمالا بلندتر بشه.
یه نوع بلبل محسوب میشه اما هزار نیست،این پرنده دونده بسیار قهاریست بر عکس پروازش.
۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #14
اگه بلبل هزار نیست پس اسمش چیه؟ ارزش نگهداری داره یا نه؟
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #15
[font]با سلام.
دوستان امروز خونه یکی از دوستان یه پرنده دیدم که اسمش بلبل سنگ شکن بود کسی در موردش اطلاعاتی داره .
عکساش رو براتون آپ میکنم و اینکه پرنده وحشی بود و قیمت 60 داد بهمون !!!  [/font]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۴:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #16
آقا کسی نیست سوال ما رو جواب گوید؟!
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 22
24 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #17
اولیش که تاریخش گذشته اسم پرنده لیکو هستش...hidraneعزیز یه عکس بهتر بزار
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #18
کمر کولی کوچک و کمر کولی بزرگ رو تو گوگل ببین عکساش هست صداش از طرقه هم بلند تره و زیبایی و آهنگ سهره و طرقه رو نداره نمیدونم چرا این بد بختارو میگیرن از دوستتون بپرس چرا گرفتتش و برای صداش یا چیز دیگه لطفا؟؟؟
پراکندگی کمرکلی بزرگ (کمرکولی شرقی - کمرکولی پارسی)کمرکلی بزرگ بومی ایران است و تقریبا از پراکندگی نسبتا فراوانی برخوردار است .زیستگاه کمرکلی بزرگ (کمرکولی شرقی - کمرکولی پارسی)مانند زیستگاه کمرکلی کوچک ، ولی در زمین‌های سنگی کم ارتفاع و گاهی در نواحی سنگی جنگل‌های تنک دیده می شود . مانند کمرکلی کوچک در شکاف صخره‌ها لانه می سازد .وضعیت حفاظتی کمرکلی بزرگ (کمرکولی شرقی - کمرکولی پارسی):هنوز برنامه حفاظتی خاصی برای این پرنده در نظر گرفته نشده است.

منبع دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #19
درود
این پرنده در بعضی از شهرها به بلبل کوهی یا بلبل کمری معروف هستش.
این پرنده کمتر بصورت وحشی نگهداری میشود.معمولا در فصل بهار جوجه این پرنده رو از لونه های سنگی و بسیار سختشون جمع آوری کرده و مثل جوجه بلبل خرما ازش نگهداری میکنن.
پیشنهاد:این پرنده اصلا بدرد نگهداری در خانه نمیخوره،چون بسیار صدای بلندی داره و قفس نگهداری خیلی بزرگی هم برای نگهداریش نیاز هست.
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، مسعود میرزالو
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
آها بله خودشه این کمر کولی کوچک رو سرچ کنید میاد چون ازش عکس دیگه ای ندارم.
این دوست ما صیاده یعنی یه جورایی همه چی میگیره هر چی بخوای امروز بهش بگی تا آخر هفته واست میگیره (اگه پیدا کنه)
من میخواستم این پرنده رو بگیرم آخه نمیدونید چقدر زیباست .بله صدای بلندی هم داره و اگه 2 دقیقه پاش بشینی سر درد میگیری.
در کل این دوستمون به من گفتند که نسلش رو به  انقراضه منم گفتم حیف دست غریبه و نا وارد بیوفته تلف شه.واسه همین میخواستم بگیرم.حیف حیواناتی که نسلشون در خطره و ما هنوز ندیدیمشون.من که اولین بار بود این حیونو دیدم.
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مسعود میرزالو

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان