زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل در تنفس قناری
(۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ)re2005 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه نه چربی داره . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس

با سلام
اگه مشکلات دیگه رو نداره احتمالا دمای محیط خیلی گرمه اگه نزدیک سقفه بیارش پایین در ضمن تو اشپز خانه هم نباید باشه
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
باسلام دوست عزیز اولا این بحث را در انجمن بیماریها شروع میکردید ثانیا در انجمن بیماریها قبلا در اینمورد بحث شده است سرچ کنید بحث های جالبی در اینمورد شده است احیانا موضوع شما کمی با وضعیت بیماری قناریهای دوستان فرق داشته باشد در ادامه بحث مشابه موضوع خود را بعنوان پاسخ ارائه دهید؛ موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
دوست عزیز در خصوص بیماریهای قناری مطالب را مطالعه کردم جایی مشابه سوال من وجود نداره شاید مطرح کردن آن در این تایپیک درست نبوده که عذرمیخوام بهرحال من مشکلم را مطرح کردم تا جوابی بگیرم اگر کسی اطلاعاتی نداره بهتره اجازه بده اساتید نظر بدند قناری من در محل گرم قرار نداره دمای اطاق 24 درجه است .
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۸:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، masoud koleini
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #5
تنفس سخت
سلام
من يه قناري دارم حدود دو ماهه بعضي وقتها كه نفس ميكشه به صورت صدا داره مثل كسي كه دماغش گرفته اولا علت چيه و بعد
درمان -توي اين مدت هم فرق چنداني نكرده
با تشكر از راهنمايي تون:basa (159):
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، Ali Shademan
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ)re2005 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه نه چربی داره . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس

با سلام به دوست خوبم: در ابتدا بايد اين نكته را بگم كه دوستان بايد سوال را در قسمت مربوطه بيان كنند . در عين حال قناري شما از ابتدا يك مشكل داشته كه بايد توجه ميكرديد قناري بايد دمش كامل باشد .
دوم اينكه شما قناري را كه خريديددر زمان جابجايي سرما خورده است وحالا خودش را عيان كرده است . سرما خوردگي اگر زياد نباشد و تغذيه مناسب و درجه حرارت هم يكنواخت باشد خوب خواهد شد در مورد بالش هم اگر غده يا زخمي نداره . به نظر همونطور كه پرهاي دمش ريخته پرهاي بالش هم ريخته باشد . و با تقويت در خواهد امد . اگر قناري ظرف دو يا سه روز بعد به حالت عادي برنگشت گزارش باليني اون را بيان كنيد.
توجه داشته باشيد كه قناري كه ميخريد بايد ابتدا پرهاش كامل باشد و ضمن اينكه اگر وقت داريد روز اول قناري را برانداز كنيد . و روز دوم اون را خريداري كنيد.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #7
RE: تنفس سخت
با سلام وادب:
دارو و درماني كه در مورد قناري تون انجام داديد چي بوده است؟
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
خدمت استاد کاتبی عزیز عرض کنم تشخیص شما کاملا" صحیح است چون مجبور شدم ببرمش پیش فروشنده و عوضش کنم هرچند ماده قبلی تجربه تخم گذاری را داشته بود و این یکی جوانتراست ولی از پسش معلومه که داره آماده میشه
با تشکر
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۷:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #9
RE: تنفس سخت
با سلام قصد من هم راهنمایی شما بود اگر پرنده شما آسم نداشته که قبلا هم بحث شده است ممکن است سرماخوردگی خفیف داشته باشه برا درمانش هم ی قاشق چایخوری شربت سرماخوردگی اطفال+۵قطره مولتی ویتامین داخل آبخوری براش بذارید سعی کنید اتاق را مقداری گرم نگه دارید دمای ۳۰درجه نرمالترین دماست روزانه هم نیم ساعت تو آفتاب بذاریش ضرر نداره به شرطی که هوا سرد نباشه یکبار برای من این موضوع پیش آمد که بعد از بردن پرنده به دامپزشک متوجه شدم سرماخوردگیست و به روش بالا درمان انجام شد
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، Ali Shademan ، Ali Shademan
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #10
كمك در مورد تشخيص بيماري
سلام خدمت دوستان
ي قناري ابلق سبز هستش كه مشخصات زير را داراست استيد لطف كنن اگهميشه بيماريش را تشخيص و درصورت امكان راه درمان را نيز بفرمايند
1. پرنده حالت پف كرده داشته و دائماً روي ميل بصورت خمار يا در حال چورت است
2. از نظر خوراك بسيار چالاك و پرخور است
3. حالت تعادل روي ميل نداشته و دائماً روي ميل مثل پاندول ساعت تكان مي خورد
4.بسيار خوابآلود وخمار است و پف پفي بوده ولي هنگامي كه به قفس نزديك مي شوم پرها حالت طبيعي به خود ميگيرن

ممنون ميشم
۱۳۹۱/۱۱/۰۱، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان