زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۹، ۱۲:۲۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 38 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #371
RE: کمک در تشخیص بیماری
(۱۳۹۶/۰۹/۲۱، ۰۶:۲۵ ب.ظ)محمدحسن مداح نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان و اساتید.یه مشکلی برای قناریم پیش اومده.امروز داشتم به گلدونم که دقیقا کنار قفس قناریم هست لب میدادم که یه دفعه کلی مورچه از داخل گلدون اومد بیرون.احتمالا اونجا چال کرده بودن.منم به خاطر اینکه مورچه ها داخل قفس پرنده هام نرن سریع رفتم سراغ اسپری حشره کش پیف پاف ولی متأسفانه وقتی سمت مورچه ها اسپری کردم سوراخ اسپری دقیقا به سمت یکی از قناری هام بود و حشره کش ریخت روی بدنش نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنید چون قناریم مرتب داره خودش رو میخارونه و از بس که سرش رو به چوب نشیمن کشید یه ذره از سرش خون اومده لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه ممنون
 آب تني بهش بديد .بذاريد زير نورآفتاب وتو هواي گرم خودشو خوب خشك بكنه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۹/۲۲، ۰۹:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

.......
سپاس‌ها: 7
21 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #372
(۱۳۹۶/۰۹/۲۱، ۱۲:۱۴ ق.ظ)محمدحسن مداح نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوست عزیز باید اطلاعات کامل تری بدی تا بشه بیماریشو تشخیص داد.کلا پرندگان نوکشون رو مرتب به نی میمالن ولی اگر اسهال هم داره ممکنه بیماری مثل شپشک یا کنه داشته باشه که میتونی برای اینکه مطمئن بشی شب یه پارچه سفید تمیز بندازی روقفسش و صبح قبل از طلوع خورشید پارچه رو برداری و بادقت نگاش کنی.شپشک خیلی ریز و قرمز رنگ هست.بعد که مطمئن شدی نسبت به درمانش اقدام کن

سلام سپاس از جناب مداح عزیز بابت پاسخگویی جناب مداح قناری بنده نر هستش دائم نوک خودشو به دفعات زیاد به نی میماله و نوکش رو باز میکنه و زوبونش رو تو دهنش تکون میده حالتی که انگار یه مو مثلا رفته باشه دهنش میخواد درش بیاره اسهال داره یه مقدار اما کاملا مست آواز میخونه کت میزنه روی نی و قفس و سر حاله
۱۳۹۶/۰۹/۲۷، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #373
منم دوتا از ابلغ دارم هردوشون همین مریضی رو گرفتن لطفاً به منم بگین چکارکنم
۱۳۹۶/۱۰/۲۷، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #374
عكس از شكم و فضله تازه وتكي پرندتون بذاريد تابشه تشخيص داد
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۱۰/۲۸، ۰۹:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 22
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #375
سلام
یک سهره دارم متاسفانه حدود 1 ساله از تولکی در نیامده الانم که داره پر کامل میکنه 2 روزه پاش مشکل پیدا کرده و نمیتونه اون رو چوب بزاره یه قسمتی از پاش قرمز شده. کسی میدونه این چیه؟
عکس

۱۳۹۷/۰۳/۱۵، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #376
تغذیش چیه ؟ چند وقته اینجوری شده؟
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۳/۱۷، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #377
سلام من یه قناری نر دارم حدوداً یک هفته پیش به قناریم شاهدانه دادم و از اون روز به بعد صداش در نیومد و کلا پف کر تا امروز عصر دیدم خیلی بی حاله و اخر شب کف قفس بود وقتی خواستم بلندش کنم اصلا تلاشی واسه بال زدن نکرد. خیلی بی حال شده. مدوفوعش هم زدر رنگه. نمیدونم چیکار کنم. کمک کنید قبل اینکه بمیره.
۱۳۹۷/۰۳/۲۸، ۰۴:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #378
سلام.قرص اکسی وت یا پور, یا داکسی سایکلین بگیرید و تو آب حل کنید .هر چند از نظر من دیگه دیر شده و ربطی به شاهدونه هم نداره.شاید دانه فاسد بوده
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۳/۲۸، ۰۷:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #379
(۱۳۹۷/۰۳/۱۵، ۰۵:۳۳ ب.ظ)Ghodrat Janyt نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یک سهره دارم متاسفانه حدود 1 ساله از تولکی در نیامده الانم که داره پر کامل میکنه 2 روزه پاش مشکل پیدا کرده و نمیتونه اون رو چوب بزاره یه قسمتی از پاش قرمز شده. کسی میدونه این چیه؟
عکس

سلام 
پاش زخم شده ... با گلیسیرین یده ضدعفونی ش کنید .
جلوی آفتاب براش وان بذارید تا آب بازی کنه و بره تولک یه روز در میون و یه میخ باشه کلا ... دونش شاهدونه ریز و هفته ای دوتا انگشتی تخم کاهو از زمانی که کامل تخت شد (البته اگر داخل خونه یا فضای بسته میذاریش) و هفته ای یکی دوبارم ویتامین با دوز کم .  
۱۳۹۷/۰۴/۰۸، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #380
(۱۳۹۱/۱۱/۰۱، ۰۸:۳۹ ق.ظ)گلاستر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
ي قناري ابلق سبز هستش كه مشخصات زير را داراست استيد لطف كنن اگهميشه بيماريش را تشخيص و درصورت امكان راه درمان را نيز بفرمايند
1. پرنده حالت پف كرده داشته و دائماً روي ميل بصورت خمار يا در حال چورت است
2. از نظر خوراك بسيار چالاك و پرخور است
3. حالت تعادل روي ميل نداشته و دائماً روي ميل مثل پاندول ساعت تكان مي خورد
4.بسيار خوابآلود وخمار است و پف پفي بوده ولي هنگامي كه به قفس نزديك مي شوم پرها حالت طبيعي به خود ميگيرن

ممنون ميشم

قناری من هم دقیقا همین مشکل رو داره چند روزه . لطفا به من هم بگین چکار کنم برای بهبودیش
۱۳۹۷/۰۷/۰۴، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان