زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #81
RE: كمك در تشخيص بيماري
موقع نفس کشیدن حالت سر و گردن چطوره ؟ بالا یا پائئن نگه داشتن گردن در نظر بگیرید ، از راه دور وندیده امکان اشتباه زیاده
با این توضیح فعلا اولین گزینه آسم و بعد مایت کیسه هوا می باشد . البته بستگی به مدت زمان خس خس هم داره.
۱۳۹۲/۰۸/۱۸، ۰۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
سپاس‌ها: 37
33 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #82
ممنون دوستان دیشب با چاهی زدم امروز خیلی بهتر شد ممنون
۱۳۹۲/۰۸/۱۸، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #83
به سلامتی
حتماً منظورتون از "دیشب با چاهی زدم"  این بود "دیشب با چای شستم" .
اگر به این سرعت خوب شده حتما شی خارجی وارد چشم شده یا در اثر ضربه یا مالیدن مشکلی بوجود آمده ، چون عفونت به این سرعت و راحتی رفع نمی شود ... چوب یا نی زیر پای قناری و قفس را هم تمیز و ضدعفونی کنید که مجدد آلودگی وارد چشم نشود .
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۴:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 82
33 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #84
RE: انواع بیماری
باعرض سلام وخسته نباشیدوتشکر بابت راهنماییتون،من یه سوال داشتم از چند نفر هم سوال کردم اما جوابی نگرفتم،اگه کسی تجربه مشابه داره لطفا راهنماییم کنه:
من یه ماده آهویی گنجشک مانند سوپر دارم که 4 ماهه خریدم از اول تا الان همه جوره از نطر نور-بهداشت و تغذیه (تخم کتان با ارزن 1 به 4 دائم بعلاوه هویج-تخم مرغ-مکملهای شرکت کیکی و هفت تخم هفته ای 2بار)م3 بقیه بهش رسیدم اما هرکاری کردم همش رو چوب میشینه و فقط واسه غذا و آبتنی تکون میخوره و با اینکه تو قفس جوجه پران تنهاست و هرروز میره آبتنی اما تا براش مزاحمت ایجاد نکنم از جاش تکون نمیخوره و تحرکش خیلی کمه،تو مدتی که 3تا ماده ام کنار هم بودن همینجوری بود فقط اونارو میزد و اذیت میکرد تا جاییکه همش ازش فراری بودن تا مجبور شدم اون 2تا ماده رو با 2تا نر جفت کنم اما این یکی حتی نسبت به شلاقی خوندن 2تا نرم هیچ عکس العملی نداشت وصبح تا شب چشماش بازه و چون من تازه کارم نمیدونم به چی اشاره کنم اما به گفته دوستان چک کردم چربی نداره و چاق نیست اما پرهاش خیلی زیاد و بلنده بفرمایید چیکارش کنم؟مریضه؟درمان یا راهکارش چیه؟ببخشید که طولانی شد.
۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #85
سلام
غذا خوب مي خوره يا نه ؟ فضلش چه رنگي وچه حالتي داره؟ سينه قناري لاغر هست يانه ؟ چرت ميزنه وپرهاشو پف مي كنه يانه؟ پرريزي دارد يا نه؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 82
33 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #86
اولا بابت وقتیکه میگذارید ممنون و سپاسگذارم.
ثانیا:
غذا خوب میخوره
فضلش حالت معمولی غیر آبکی به رنگ سفید شیری رنگ و کمی قهوه ایست
سینش به نسبت جثه اش چون سوپره خوبه و متوسطه
چرت نمیزنه
پرهاشو پف نمیکنه
پرریزی خیلی کم در حد هفته ای حدود 10 تا پر ریز ریز
۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #87
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
(۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۲:۴۳ ب.ظ)'mostafa hesaraki' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اولا بابت وقتیکه میگذارید ممنون و سپاسگذارم.
ثانیا:
غذا خوب میخوره
فضلش حالت معمولی غیر آبکی به رنگ سفید شیری رنگ و کمی قهوه ایست
سینش به نسبت جثه اش چون سوپره خوبه و متوسطه
چرت نمیزنه
پرهاشو پف نمیکنه
پرریزی خیلی کم در حد هفته ای حدود 10 تا پر ریز ریز

سلام
تا نبينيم نميشه راجع بهش نظر داد.از سينه وشكم وفضله .حالتش جمعا ميشه 3 تا ،عكس بگير بزار روي سايت تا بتونيم يك كمك درست وحسابي بهت بكنيم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #88
(۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۱:۵۶ ب.ظ)'mostafa hesaraki' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام وخسته نباشیدوتشکر بابت راهنماییتون،من یه سوال داشتم از چند نفر هم سوال کردم اما جوابی نگرفتم،اگه کسی تجربه مشابه داره لطفا راهنماییم کنه:
من یه ماده آهویی گنجشک مانند سوپر دارم که 4 ماهه خریدم از اول تا الان همه جوره از نطر نور-بهداشت و تغذیه (تخم کتان با ارزن 1 به 4 دائم بعلاوه هویج-تخم مرغ-مکملهای شرکت کیکی و هفت تخم هفته ای 2بار)م3 بقیه بهش رسیدم اما هرکاری کردم همش رو چوب میشینه و فقط واسه غذا و آبتنی تکون میخوره و با اینکه تو قفس جوجه پران تنهاست و هرروز میره آبتنی اما تا براش مزاحمت ایجاد نکنم از جاش تکون نمیخوره و تحرکش خیلی کمه،تو مدتی که 3تا ماده ام کنار هم بودن همینجوری بود فقط اونارو میزد و اذیت میکرد تا جاییکه همش ازش فراری بودن تا مجبور شدم اون 2تا ماده رو با 2تا نر جفت کنم اما این یکی حتی نسبت به شلاقی خوندن 2تا نرم هیچ عکس العملی نداشت وصبح تا شب چشماش بازه و چون من تازه کارم نمیدونم به چی اشاره کنم اما به گفته دوستان چک کردم چربی نداره و چاق نیست اما پرهاش خیلی زیاد و بلنده بفرمایید چیکارش کنم؟مریضه؟درمان یا راهکارش چیه؟ببخشید که طولانی شد.

سلام 
دوست من پرندتون هیچ مشکلی ندازه من خودم یه ماده از این نژاد دارم و همش یکجا نشسته این خصلتشونه و هیچ مشکلی نداره

۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #89
با سلام
دوست عزیز پرنده ای که شما خریدید سنش بالاست و اونقدر ازش کار کشیدن که دیگه پرنده خیلی سخت بالا میاد.
دوستان تجربه شخصی بنده اینه تا جایی که امکان داره از پرنده فروشی ها خرید نکنید سعی کنید از افراد آشنا یا دوستان مطمئن که تو خونه نگه میدارن تهیه کنید معمولا پرنده فروشیها پرنده های به درد نخور و اخته رو برا فروش میذارن و اگه کسی هم پرنده خوب براشون بیاره یا برا خودشون بر میدارن یا به دوستان خود برا جوجه گیری میدن.
۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #90
سلام بر دوستان عزیز
یک قناری ماده دارم که فضلش به صورت خطی و کمی سیاه است پف میکند سینش نه پر هست و نه خالی تولکش تقریبا تمومه و تو پرون هستش شکم قناری نصفه سمت راست قناری کاملا سیاه شده ورم  هم نداره شپش هم ندارن غذا هم کتان و ارزن به نسبت 4 به یک ارزن وتخم کلم  گاها از هفت تخم هم استفاده میکنم و هفته ای یکی دوبا ر از استیمول استفاده میکنم به میزان 1 قطره در 100 سی سی لطفا کمک کنین بیماریش رو تشخیص بدیم و داروی مناسبش رو بدم

با تشکر از دوستان عزیز
۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۰۷:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان