زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #21
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
با سلام خدمت دوستان
راستش من یه قناری ماده موزایک دارم که حدود 2-3 سال سنشه و حدود چند ماهیه پف و بالا هاشو اویزون نگه میداره غذا خوب میخوره سینه و پسشو که فوت میکنم چیزیش انگار نیست و وزنشم متعادله ولی همیشه کسله و حالت مریض داره گاهی اوقات از دهنش یه چیزی شبیه استفراغ بیرون میاد
من به این یه دوره اکسی وت دادم خوب نشد
یه دوره اریتراویکول دادم خوب نشد
یه دوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دادم خوب نشد
نظر دوستان چیه ؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۶:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 15
7 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #22
سلام به همه دوستان
یک قناری نر دارم بعد از اینکه لک تو لک شده بود الان بهتر شده ولی چند روزه که پف کرده و یک لک سیاه روی سرش افتاذه ضمنا خیلی لاغر هم شده لطفا راهکار بدید
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۶:۲۹ ب.ظ)اهواز قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
راستش من یه قناری ماده موزایک دارم که حدود 2-3 سال سنشه و حدود چند ماهیه پف و بالا هاشو اویزون نگه میداره غذا خوب میخوره سینه و پسشو که فوت میکنم چیزیش انگار نیست و وزنشم متعادله ولی همیشه کسله و حالت مریض داره گاهی اوقات از دهنش یه چیزی شبیه استفراغ بیرون میاد
یه دوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دادم خوب نشد
نظر دوستان چیه ؟
سلام
در بخش مرغ وخروس يك مقاله هست در مورد استفراغ پرندگان اگر مطالعه كنيد سودمند هست. در ضمن از شن وكف دريا هم استفاده كنيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۰۷:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: گلاستر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #24
سلام و خسته نباشيد
يك قناري نر دارم كه زماني تحركش بيشتر ميشه يا وقتي كه ميخواهم بگيرمش بعد ولش ميكنم دهانش باز مي مونه انگار داره نفس نفس مي زنه يا اينكه مثل پرنده اي كه خيلي تنشه اش شده و داره له له ميزنه ولي بعد از 10 دقيقه به حالت اول برميگرده.
توي خوندنش مشكل ندارد و خيلي راحت خوب ميخونه دراين زمان دهانش باز نميمونه
منم نميدونم چه مشكلي داره اگه ميشه راهنماييم كنيد
باتشكر
۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #25
مشکلی نداره دوست من و کاملا طبیعی هست
به دلیل ترس و فعالیت زیاد سوخت وساز بدن پرندتون زیاد میشه وبه طبع حرارت بدنش هم زیاد میشه و پرنده گرمای بدن خودش رو با باز کردن منقار سعی میکنه متعادل کنه . سعی کنین زیاد مزاحم پرنده نشین و بی مورد تو دست نگیرینش[/align]
۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۰۵:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamidgold2 ، هیوا ، vahid babayi ، Ali Shademan
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 31
8 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #26
مشکل جوجه قناری
سلام دوستان سال نو مبارک
یه جوجه قناری دارم الان 22 روزشه اکثر مواقع میخوابه نمیدونم چشه میخواسم بدونم مریض شده؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۱/۰۸، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #27
RE: مشکل جوجه قناری
با توجه به پست قبلی شما و اسهال بودن قناری ماده احتمال بیماری عفونی زیاده
شما قناری بیشتر بررسی کنید: شکم و زیر قناری دقیق نگاه کنید (رنگ پوست ، لکه ، سیاهی رگه یا زردی) حالت پرها ، پف کردن ، تحرک و تعادل ، چرت زدن ، اشتها ، نوع و برنامه تغذیه ، حالت مدفوع و ... بگید تا دوستان راحتتر تشخیص بدهند و راهنمایی کنند . با یک جمله یا خلاصه که نمیشه دوست عزیز .
( در ضمن اگه عاشق قناری هستی حتما بخش بیماریها و انجمن تا جاییکه وقتت اجازه میده مطالعه کن خیلی کمکت میکنه)

برای درمان اسهال فعلا از سیب درختی و تخم خرفه و اگه شدید و آبکی و زلاله از قطره جنتامایسین استفاده کنید در بخش بیماریها دوز دارو و شیوه درمان کامل توضیح داده شده .
موفق باشید با آرزوی اینکه در سال جدید صاحب قناریهای سالم و زیبا شوید .
۱۳۹۲/۰۱/۰۹، ۰۴:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۶:۲۹ ب.ظ)اهواز قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان

دادم خوب نشد
نظر دوستان چیه ؟
جهت اگاهی دوستان
با قرص فشنگی بیوسیرین خوب شدش
۱۳۹۲/۰۲/۰۵، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #29

سلام

توسط دامپزشک تجویز شد؟

بیماری چی بود؟

ممنون، لطفا نحوه مصرف هم بفرمایید.
۱۳۹۲/۰۲/۰۵، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #30
با سلام.من یه ماده قناری سرخ کاکلی دارم که خیلی ضعیف شده است و وقتی که دست صاحب قبلیش بوده دوبار تخم کرده و هر دو سری بعد از تخم چهارم کف قفس می یوفته و تا حد مرگ پیش میره.مشکلش چی میتونه باشه و برای فصل بعد چطوری میتونم اماده اش کنم ضمنا الان اماده جفت شدن است.ممنون

با سلام.من یه ماده قناری سرخ کاکلی دارم که خیلی ضعیف شده است و وقتی که دست صاحب قبلیش بوده دوبار تخم کرده و هر دو سری بعد از تخم چهارم کف قفس می یوفته و تا حد مرگ پیش میره.مشکلش چی میتونه باشه و برای فصل بعد چطوری میتونم اماده اش کنم ضمنا الان اماده جفت شدن است.ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۱۰، ۰۹:۱۹ ب.ظ، توسط behzad 58.)
۱۳۹۲/۰۲/۱۰، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان