زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۵:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص جنسیت فنچ

*
کاربر انجمن

دانشجوی...
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص جنسیت فنچ
سلام;
من امروز رفتم یک جفت فنچ خریدم نمیدونم کدوم نر و کدوم ماده ، و به فروشنده هم شک دارم که یک فنچ خوب بهم داده یا نه!.
لطفا اگر میشه من رو راهنمایی کنید اول بگید کدوم نر و کدوم ماده هست (اصلا نمیشه تشخیص داد کپی هم هستن فقط یک کم از رو رنگ سینه و سر میشه تشخیص داد کدوم فنچ برای کدوم عکسه برای همین من روی عکس نوشتم 1 و 2 که مشخص باشه.) و بگید آیا فنچ هایی خوبی هستن و توانایی تولید مثل دارند یا نه.

۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۰:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #11
RE: کمک در تشخیص جنسیت فنچ
مبارک باشه
فنچ جدیدت نوک پر رنگی داره و به نظر 100% ماده نمی آد!!!:basa (166):
۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۰۶:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #12
(۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۰۶:۰۸ ب.ظ)smm200002 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارک باشه

:basa (166): مگه فنچ های گورخری نر گونه ها و پر های رنگی ندارن؟! و مادشون ساده و بدون رنگ نیست؟!:basa (166):
۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۰۷:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #13
سلام:basa (51): با توجه به اینکه من خودم خونه الان یه جفت فنچ دارم(پنج تا تخم کردن) و دقت زیادی در این مورد (تشخیص جنسیت)کردم به نظر بنده شما فنچ نر رو اشتباهی دادین و اونی رو که مشکوک بود به ماده بودن نگه داشتین در هر صورت به نظرم فنچ تازه ای که خریدین ماده هستش ولی فنچ سفیدتون شبیه نر چهار پنج ماهه هستش در هر صورت یه مشخصه بهتر برا تشخیص نر و ماده آواز خوندن فنچ نر هستش چون فنچ ماده آواز نمیخونه .
۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #14
(۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۰۷:۳۸ ب.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۰۶:۰۸ ب.ظ)smm200002 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارک باشه

:basa (166): مگه فنچ های گورخری نر گونه ها و پر های رنگی ندارن؟! و مادشون ساده و بدون رنگ نیست؟!:basa (166):

دوست عزیز همانطور که می دانید :
نشانه های فنچ نر :
گونه های قهوه ای رنگ ، نوک قرمز و صدای خواندن بلند و پشت سر هم
نشانه های فنچ ماده :
گونه های بدون رنگ ، نوک نارنجی و صدای خواندن خیلی ضعیف که تقریبا نمی شنویم .

حالا خودتون نظر بدهید .

در ضمن هر دو فنچ ابلغ سفید شما نر بودند و فنچ زبرا مشکوک است که به ماده بیشتر می خوره !!
۱۳۹۲/۰۱/۲۸، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #15
فنچ سفیده میخونه خیلی زیاد هم میخونه مارو آسی کرده وقتی خوندنش شروع میشه یک نفس میره ولی این جدیده سیاهه نمیخونه و فقط بیپ بیپ میکنه. بنظر من سفیده نره چون اگه دقت کنید گونه هاش رنگ قهوه ای داره ولی خیلی کم رنگ.
۱۳۹۲/۰۱/۲۹، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۰۱/۲۹، ۱۲:۱۰ ق.ظ)Hesam_Mahmoodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فنچ سفیده میخونه خیلی زیاد هم میخونه مارو آسی کرده وقتی خوندنش شروع میشه یک نفس میره ولی این جدیده سیاهه نمیخونه و فقط بیپ بیپ میکنه. بنظر من سفیده نره چون اگه دقت کنید گونه هاش رنگ قهوه ای داره ولی خیلی کم رنگ.

پس جفت شما درست است . موفق باشید.
۱۳۹۲/۰۱/۲۹، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی...
ارسال: #17
(۱۳۹۲/۰۱/۲۹، ۰۸:۰۳ ق.ظ)smm200002 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس جفت شما درست است . موفق باشید.

پس باید منتظر جوجه های خوشگلشون باشم :basa (135):

:basa (159):

حالا یه سوال من 3 تا مرغ عشق و 2 تا فنچ دارم و اونا همه تو یک قفس هستن (عکس قفس هم گذاشتم)، مشکلی برای جوجه کشی پیش نمیاد که؟! (اینم بگم که خیلی با هم خوبن سر یک دون خوری میشینن و با هم غذا میخورن و تا حالا ندیدم که همدیگرو بزنن)< فنچ یا مرغ عشق همدیگرو یه تحدید حساب نمیکنن برای جوجه هاشون؟؟؟

عکس قفس:
۱۳۹۲/۰۱/۲۹، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: smm200002
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #18
هرچه زود تر جداشون کن...مرغ عشق حیوون موزی هستش و قلمرو تعیین میکنه...ممکنه بره سراغ لونه فنچ و جوجه هاشو بکشه...ضمنا فنچ که ارزن ریز میحوره و مرغ عشق ارزن درشت؟؟؟چجوری سر یه دونخوری میشینن و با هم دون میخورند؟؟؟
ضمنا فنچ هات مبارک باشه و دربارشون باید بگم که فنچ نرت به علت اختلال نژادی رنگ هاش کمرنگ شده ولی صد در صد نره.
اون یکی هم که دیگه معلومه ماده هست.اینجور ماده ها بد تخم میزارند...من که داشتم از این خاکستری ها خوب نبودند ولی اون سفید ها خیلی خوب هستند و خوب تخم میکنند.
۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، Hesam_Mahmoodi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۱۱:۱۳ ق.ظ)M.R.A نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هرچه زود تر جداشون کن...مرغ عشق حیوون موزی هستش و قلمرو تعیین میکنه...ممکنه بره سراغ لونه فنچ و جوجه هاشو بکشه...ضمنا فنچ که ارزن ریز میحوره و مرغ عشق ارزن درشت؟؟؟چجوری سر یه دونخوری میشینن و با هم دون میخورند؟؟؟
ضمنا فنچ هات مبارک باشه و دربارشون باید بگم که فنچ نرت به علت اختلال نژادی رنگ هاش کمرنگ شده ولی صد در صد نره.
اون یکی هم که دیگه معلومه ماده هست.اینجور ماده ها بد تخم میزارند...من که داشتم از این خاکستری ها خوب نبودند ولی اون سفید ها خیلی خوب هستند و خوب تخم میکنند.

اینکه میگی سفیدها خوب تخم میکنن خاکستری ها بد، درست نیست.
تخم کردن بسته به خلق و خوی پرنده داره.
اتفاقا من فنچ سفید داشتم که تو یک سال دوتا جوجه دادن فنچ خاکستری داشتم تو یکسال 30 تا جوجه دادن.
۱۳۹۲/۰۱/۳۰، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، Hesam_Mahmoodi
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #20
سلام.
هر دو تا فنچ ها نر هستند.
ضمنا مرغ عشق رو با فنچ کنار هم نگهداری نکن مرغ عشق ها میرن سراغ لونه فنچ ها همه چیرو می ریزن به هم.
من چند روز مرغ عشق رو با فنچ کنار هم نگه داری کردم مرغ عشق می رفت از توی لونه فنچه دزدی می کرد.
دیگه اخرش کارشون به برن بزن رسید.:basa (163):
۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hesam_Mahmoodi ، amir bagheri

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان