زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به همگی دوستان
قناریم شروع کرده به تخم گذاشتن امروزم دومیشو گذاشت من چطوری تخمارو از زیرش بر دارم که همه همزمان به دنیا بیان اگه تخمی زیرش نباشه تا آخرین تخمشو بزاره اشکالی نداره؟ یعنی هر روز که تخم میزاره از زیرش در بیارم تا آخریشو که گذاشت بزارم زیرش؟ لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Milad .z
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #21
RE: مدت زمان مجاز برای برداشتن تخم قناري و جایگزین کردن تخم مصنوعی
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۳۷ ق.ظ)rahim6281 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
بنده یه جفت دو سرجیور دارم که سه تا از تخماشو برداشتم و شب چهارم همشو گذاشتم که تخم چهارم رو روش بزاره و از صبح فرداش روشون بخوابه(مثل همیشه ) ولی تخم چهارم رو کف قفس گذاشته و متاسفانه شکسته و دیگه روی تخمهاش هم نمی خوابه.
به نظر شما تا کی صبر کنم و اگه نخوابید میتونم تا چه مدت خارج از لونه نگهداریش کنم.
ضمنا یه جفت قناری رسمی دارم که روی 5تخم خوابیده و 10 روزی میگذره، اگه زیر پای اون بزارم میتونه دوهفته دیگه هم روی تخما بخوابه یا اینکه هر دو سری رو از دست میدم.(البته منظورم اینه که اون پنج تا تخم رو بندازم دور)
پیشاپیش ممنون از جوابتون.

با سلام به آقا رضای عزیز
به نظر من در شرایط متعارف 12 تا 15 روز میشه تخم ها رو نگهداشت .
اگر مقدور باشه میتونید از پرستار استفاده کنید .
گذاشتن تخمها زیر جفت دیگه ای که جوجه هاشون تا 3 4 روز دیگه در میاد و باید نر و ماده به جوجه ها قب بدن ، کار نتیجه
بخشی نمیتونه باشه . باید جفت دیگه ای رو در نظر بگیرید .
تخمها رو هم دور نندازین یا همونطور که عرض شد نگهداری کنین یا بدین به یه مستحق .
موفق باشین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۶ ق.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rahim6281 ، پدربزرگ ، attaghi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۳۷ ق.ظ)rahim6281 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
بنده یه جفت دو سرجیور دارم که سه تا از تخماشو برداشتم و شب چهارم همشو گذاشتم که تخم چهارم رو روش بزاره و از صبح فرداش روشون بخوابه(مثل همیشه ) ولی تخم چهارم رو کف قفس گذاشته و متاسفانه شکسته و دیگه روی تخمهاش هم نمی خوابه.
به نظر شما تا کی صبر کنم و اگه نخوابید میتونم تا چه مدت خارج از لونه نگهداریش کنم.
ضمنا یه جفت قناری رسمی دارم که روی 5تخم خوابیده و 10 روزی میگذره، اگه زیر پای اون بزارم میتونه دوهفته دیگه هم روی تخما بخوابه یا اینکه هر دو سری رو از دست میدم.(البته منظورم اینه که اون پنج تا تخم رو بندازم دور)

با سلام به آقا رضای عزیز
گذاشتن تخمها زیر جفت دیگه ای که جوجه هاشون تا 3 4 روز دیگه در میاد و باید نر و ماده به جوجه ها قب بدن ، کار نتیجه
موفق باشین .
lمرسی از پاسختون
یعنی من میتونم تخما رو نگه دام و بزارم زیر خود قناری تو سری بعدی؟
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۲:۵۷ ب.ظ)rahim6281 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان

با سلام به آقا رضای عزیز
موفق باشین .
lمرسی از پاسختون

بله همینطوره . البته روزی یکی دو بار با دست تمیز اگر بچرخونیشون بد نیست بخصوص بعد ده روز .
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اسدی ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۱:۱۸ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۲:۵۷ ب.ظ)rahim6281 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان

با سلام به آقا رضای عزیز
موفق باشین .
lمرسی از پاسختون

بله همینطوره . البته روزی یکی دو بار با دست تمیز اگر بچرخونیشون بد نیست بخصوص بعد ده روز .
با سلام
دوست عزیز اگه تخم ها تا حالا خراب نشده باشه به فکر قناری حمال باشید و احتمالا با تغییر محل اشیانه ماده شما رو تخم نمی خابه و برای اینکه نطفه به پوسته تخم نچسبه از روز هفتم در مرغ روزی دوبار و در بلدرچین 6 یا 7 بار و باین شرایط تخم قناری بمراتبط بیشتر یا در راسته تخم بلدرچین قرار خواهد گرفت و اما مهمترین مسئله در نگهداری تخم دمای نگهداریست دمای نگهداری تخم ها 12.5 تا 15 درجه مناسب برای مرغ و بلدرچین میباشد که با توجه به جثه تخم مرغ و بلدرچین و قناری برای تخم قناری هم همین دما تا حدودی نزدیک و مناسب دانست دوستانی که سابقه جوجه کشی و نگهداری طولانی تخم ها رو داشته اند میتوانند توضیحات و نظرات بهتری برای قناری ارائه دهند با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۴:۵۰ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۴:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، rahim6281
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #25
مرسی از پاسخهای کامل و با حوصله تون
فکر کنم یه حمال جور کنم بهتر باشه
اینجوری دردسرشم کمتره
بازم ممنون بچه ها
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۹:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #26
با تشکر از دوستان عزیز nazmi و ayhn

از بقیه صاحب نظران هم می خواستم در این خصوص ( به نظر من در شرایط متعارف 12 تا 15 روز میشه تخم ها رو نگهداشت . ) بیشتر توضیح بدهند . آخه من تا الان بیشتر از 5 یا 6 روز نشده که تخمها رو نگه دارم و گذاشتم زیر قناری , الان می خواستم ببینم بقیه دوستان تجربه نگه داشتن تخمها به مدت ده روز یا بیشتر را دارند .

دوست من ayhn آیا شما خودتون تجربه کرده اید یا نه ؟ با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #27
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۳ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از دوستان عزیز nazmi و ayhn

از بقیه صاحب نظران هم می خواستم در این خصوص ( به نظر من در شرایط متعارف 12 تا 15 روز میشه تخم ها رو نگهداشت . ) بیشتر توضیح بدهند . آخه من تا الان بیشتر از 5 یا 6 روز نشده که تخمها رو نگه دارم و گذاشتم زیر قناری , الان می خواستم ببینم بقیه دوستان تجربه نگه داشتن تخمها به مدت ده روز یا بیشتر را دارند .

دوست من ayhn آیا شما خودتون تجربه کرده اید یا نه ؟ با تشکر

با سلام
نه دوست من . برای من تابحال پیش نیومده که بخوام تخمها رو بیشتر از 10 روز نگهدارم ولی مطمئنا تا 15 روز امکان
نگهداریش هست بشرط در نظر گرفتن همه جوانب از قبیل دما نور و محل و چرخوندن تخمها .
موفق باشین .
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #28
سلام به دوستان
تخم برداشته شده در روز احتیاج به چند نوبت چرخش دارد با توجه به اینکه نهایتا 5 روزه زیر پای قناری گذاشته میشود ؟ و دوستی نوشته بودند که روی آن را پنبه بزارید ، احتیاجی هست یا نه ؟
۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #29
دوست گلم واسه 4-5 روز احتیاج به گردوندن تخم ها نیست یه ظرف رو پر از تخم کتان بکنین و تخم ها رو از سمت نوک تیز داخل کتون ها بگزارین و یه جای نسبتا خنک و دور از نور مستقی نگه دارین عصر روز4 یا 5 میتونین همه رو برگردونین زیر قناری
دوستون هم گفتن میتونین داخل ظرفی که پنبه دونه گزاشتین تخم ها رو نگه دارین که من این کار رو نمیکنم چون امکان داره تخم ها به هم برخورد کنن و بشکنن
۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، DRaiush ، attaghi
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #30
RE: کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم
دوستان من تمام توضيحات اين تاپيك رو خوندم اما طريقه صحيح برداشت تخم از زير قناري و نگهداري در جاي ديگه رو متوجه نشدم
معمولا قناري صبح ساعتهاي ٦ اينا تخم ميزاره اما من ظهر كه سر ميزنم با تخم روبرو مي شم و از زير قناري برش ميدارم اما آيا اين بازه تقريبا ١٠ ساعته كه تخم دست نخورده باعقي ميمونه باعث رشد جنين نميشه ؟
 حالا من تخم هارو برداشتم ميزارم توي يه كاسه پيركس تيره پر از ارزن البته از طرف نوك وارد ارزن ميكنمش بعد با يه كاغذ تمام ظرف رو ميپوشونم و بعد يه بشقاب برعكس ميزارم رو كاسه و پك رو ميزارم گوشه اتاق 
آيا اين كار درسته ؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۱، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر Mohammad Karol 9 2,421 ۱۳۹۱/۰۲/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان