زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۵:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به همگی دوستان
قناریم شروع کرده به تخم گذاشتن امروزم دومیشو گذاشت من چطوری تخمارو از زیرش بر دارم که همه همزمان به دنیا بیان اگه تخمی زیرش نباشه تا آخرین تخمشو بزاره اشکالی نداره؟ یعنی هر روز که تخم میزاره از زیرش در بیارم تا آخریشو که گذاشت بزارم زیرش؟ لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Milad .z
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #71
RE: کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم
سلام
فقط تخم اول را دور بندازيد .تخم دوم شايد نطفه داشته باشه ولي تخم سوم به بعد حتما نطفه دار ميشن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #72
RE: کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم
بزارید رو تخمها بخوابه به نظر من
حالا اگر تخمها نطفه دار بود که چه بهتر جوجه میشه وگرنه ماده رو تخمها بخوابه هم ریکاوری میشه هم سیکل تخم گذاریش به هم نمیخوره و استراحت میکنه
۱۳۹۵/۱۰/۰۸، ۰۸:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #73
سلام
چون تاپیک نخوابیدن ماده روی تخم بسته ست من نمی دونستم سوالمو کجا مطرح کنم، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. روز اول و دوم و سوم که آخرین روز تخمگذاری بود و سومین تخم رو گذاشت ماده رو تخمهاش می خوابید، همون شب نر رو تخم ها خوابید، از فردا تا دو روز روزها ماده و شب ها نر که پنجمین دوتایی رو تخم ها خوابیده بودن روز ششم نر می رفت رو لونه وایمیساد و حالت دعوا می گرفت اما خودشم رو تخم ها نمی خوابید و روی تخم ها رو با الیاف پوشونده بود. من بعد از ظهر نر رو جدا کردم و کنار قفس ماده گذاشتم اما ماده بازم رو تخمها نخوابید و شب که شد دیدم ماده رو میله خوابیده گفتم فایده نداره شاید حداقل نر تخم ها رو گرم کنه، از دیشب تا امروز فقط نر میره رو تخم ها وایمیسه و گاهی هم به ندرت ماده، اصلا رو تخم ها نمی خوابن، از روز سوم تخمگذاری به بعد این دو تا به خصوص صبح ها با هم دعوا دارن. واقعا نمیدونم چیکار کنم، فقط میخوام درست ترین کار رو انجام بدم. لطفا راهنمایی کنین.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #74
سلام به نظر من لانه رو بردارید و جفت رو تقویت کنید 
بعد از 1 هفته جا تخمی رو بزارید ببینید چی میشه 
اگر جفت نشدن و درگیری بیشتر از 4 یا 4 روز بود جدا کنید
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۱۰:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Night Falls ، محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر Mohammad Karol 9 2,442 ۱۳۹۱/۰۲/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان