زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۱:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به همگی دوستان
قناریم شروع کرده به تخم گذاشتن امروزم دومیشو گذاشت من چطوری تخمارو از زیرش بر دارم که همه همزمان به دنیا بیان اگه تخمی زیرش نباشه تا آخرین تخمشو بزاره اشکالی نداره؟ یعنی هر روز که تخم میزاره از زیرش در بیارم تا آخریشو که گذاشت بزارم زیرش؟ لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Milad .z
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: مدت زمان مجاز برای برداشتن تخم قناري و جایگزین کردن تخم مصنوعی
سلام
ديروز ساعت 3.5بعداز ظهر رفتم قناري هام تخم نگذاشته بودند اما امروز صبح ساعت6.5 ديدم تخم زيرشون هست من هم تخم ها را برداشتم ودر همان محل نگهداريشون توي ظرف گذاشتم.حالا 3 سوال دارم اگر دوستان جواب بدن خيلي ممنون مي شوم .1-آيا امكان داره شب تخم گذاشته باشند؟
2-اگر تابعدا از ظهر ساعت 3تخم ها را برندارم وقناري ماده روي آن بخوابدتخمها شروع به جوجه شدن مي كنند؟
3-دماي مكان نگهداري قناري ها 22درجه است وخيلي خنك به نظر مي رسد اشكال نداره تخمها در همان مكان باشند ولازم است آنها را بادست بچرخانم؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۲:۰۷ ب.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ديروز ساعت 3.5بعداز ظهر رفتم قناري هام تخم نگذاشته بودند اما امروز صبح ساعت6.5 ديدم تخم زيرشون هست من هم تخم ها را برداشتم ودر همان محل نگهداريشون توي ظرف گذاشتم.حالا 3 سوال دارم اگر دوستان جواب بدن خيلي ممنون مي شوم .1-آيا امكان داره شب تخم گذاشته باشند؟
2-اگر تابعدا از ظهر ساعت 3تخم ها را برندارم وقناري ماده روي آن بخوابدتخمها شروع به جوجه شدن مي كنند؟
3-دماي مكان نگهداري قناري ها 22درجه است وخيلي خنك به نظر مي رسد اشكال نداره تخمها در همان مكان باشند ولازم است آنها را بادست بچرخانم؟

با سلام
اصولا عمل گذاشتن تخم در ساعت حدودا پنج تا پنج و نیم انجام میگیرد که در صورت نفاوت ساعت خاموشی ممکنه کمی تفاوت کنه اما اصولش همینه که عرض کردم.اصولا قناری ماده روی تخم اول زیاد نمیخوابه و از تخم دوم به بد هست که سفت روی تخمها میخوابه که باز هم با توجه بو سوی قناری متفاوته.سعی بر اینه که تخم ها در دمایی حدود دمای قفس نگه داری بشن و تا تخم زیر پای ماده قرار نگیره نیاز به چرخش نداره.در کل دمای نگه داری قناری هاتون کلا پایینه و باید حداقل اون رو به 24-25 برسونید
موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 4
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #13
کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم
سلام و عرض ادب و احترام به همه دوستان و بزرگواران.
قناری من امروز اولین تخمش رو گذاشته. و من میخوام تخم اصلی خودش رو با یه تخم مصنوعی عوض کنم. اگه ممکنه روش صحیح این کار رو توضیح بدین. که خدای نکرده مشکلی پیش نیاد برا تخم ها یا قناری ها. آخه من اولین بارمه میخوام جوجه بگیرم. و زیا تجربه ائی ندارم.
ولی دوست دارم برا کسب تجربه همه ی کارهاشون رو خودم انجام بدم.
قبلا از توجه و لطفتون کمال تشکر رو دارم.
منتظر پاسختون هستم.
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #14
RE: کمک در مورد روش صحیح تعویض
با سلام
به این قسمت مراجعه شود قبل از ایجاد موضوع جدید کافیست کلمات کلیدی موضوع جستجو شود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۸/۱۷، ۰۵:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jacobghamari ، DRaiush ، sadra
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #15
سلام به اساتيد عزيز
آقايون هنگام برداشتن تخم اول و دوم :
1.مشكلي براي جوجه شدن تخم بوجود نمياد ؟ به قول قديميا تخم لق نمي شود؟
2. پس از برداشتن تخم كجا و جگونه بايدنگه داري بشه تا آسيب نبينه و مجدد به لانه برگرده؟؟
ممنون
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #16
سلام
کلا برای جا به جائی تخم باید خیلی دقت کرد و برای اینکه تخم خیلی کم تکان بخوره بهتره که با یک قاشق چائی خوری اون رو جا به جا کنید...بهترین محل برای نگهداری تخمها همون محلی هستش که قناریهاتون هستن,می تونین یه جا تخمی بذارین (کفش پنبه باشه)روی قفس قناریهاتون و تخمها رو توی اون بذارین و روش هم یه کم پنبه بذارین.
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: گلاستر ، attaghi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
کلا برای جا به جائی تخم باید خیلی دقت کرد و برای اینکه تخم خیلی کم تکان بخوره بهتره که با یک قاشق چائی خوری اون رو جا به جا کنید...بهترین محل برای نگهداری تخمها همون محلی هستش که قناریهاتون هستن,می تونین یه جا تخمی بذارین (کفش پنبه باشه)روی قفس قناریهاتون و تخمها رو توی اون بذارین و روش هم یه کم پنبه بذارین.

با سلام

دوست عزیز در موقع برداشتن تخمها باید دو چیز رو بهش دقت کنین یکی درجه حرارت محیط و یکی قرار دادن تخمها در
جای امن باین ترتیب که نوک تخم را در ظرفی که محتوی دونه روزانه پرنده هست طوری قرار میدین که نصف تخم در دونه
فرو بره و اون رو در دما و نوری که همسان با جای اولش باشه نگهداری میکنید .
موفق باشین .
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، گلاستر ، پدربزرگ ، attaghi
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۵:۳۱ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

با سلام

دوست عزیز در موقع برداشتن تخمها باید دو چیز رو بهش دقت کنین یکی درجه حرارت محیط و یکی قرار دادن تخمها در
جای امن باین ترتیب که نوک تخم را در ظرفی که محتوی دونه روزانه پرنده هست طوری قرار میدین که نصف تخم در دونه
موفق باشین .

ممنون
اينطور كه بيان شد توي ي لانه قناري ديگه حاوي پنبه يا ظرفي حاوي دان قناري كنار قفس يا درهمان اتاق ميشه تخم هارا نگهداري كرد
البته اگه اشتباه نكرده باشم :basa (75):
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۶:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۶:۱۲ ب.ظ)گلاستر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۵:۳۱ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

با سلام

موفق باشین .

ممنون
اينطور كه بيان شد توي ي لانه قناري ديگه حاوي پنبه يا ظرفي حاوي دان قناري كنار قفس يا درهمان اتاق ميشه تخم هارا نگهداري كرد
البته اگه اشتباه نكرده باشم :basa (75):

دوست من میتونید توی قفسه بذارید که همون دمای محیط رو داشته باشه .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #20
با سلام خدمت دوستان
بنده یه جفت دو سرجیور دارم که سه تا از تخماشو برداشتم و شب چهارم همشو گذاشتم که تخم چهارم رو روش بزاره و از صبح فرداش روشون بخوابه(مثل همیشه ) ولی تخم چهارم رو کف قفس گذاشته و متاسفانه شکسته و دیگه روی تخمهاش هم نمی خوابه.
به نظر شما تا کی صبر کنم و اگه نخوابید میتونم تا چه مدت خارج از لونه نگهداریش کنم.
ضمنا یه جفت قناری رسمی دارم که روی 5تخم خوابیده و 10 روزی میگذره، اگه زیر پای اون بزارم میتونه دوهفته دیگه هم روی تخما بخوابه یا اینکه هر دو سری رو از دست میدم.(البته منظورم اینه که اون پنج تا تخم رو بندازم دور)
پیشاپیش ممنون از جوابتون.
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر Mohammad Karol 9 2,440 ۱۳۹۱/۰۲/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان