زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۹:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به همگی دوستان
قناریم شروع کرده به تخم گذاشتن امروزم دومیشو گذاشت من چطوری تخمارو از زیرش بر دارم که همه همزمان به دنیا بیان اگه تخمی زیرش نباشه تا آخرین تخمشو بزاره اشکالی نداره؟ یعنی هر روز که تخم میزاره از زیرش در بیارم تا آخریشو که گذاشت بزارم زیرش؟ لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Milad .z
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #2
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به دوست عزیز
بعضی از ماده ها آخرین تخمشون را که میذارن روی تخمها میخوابن. من ماده ای دارم که بعد از گذاشتن 5 تخم روی اونها خوابید و همشون تو یه روز در اومدند به نظر من اگه به این شکل باشه نیازی نیست که تخمها برداشته بشه ولی اگر ماده ی شما از همون اول روی تخم میخوابه میتونید تخمها رو با احتیاط بردارید و بذارید توی ارزن. من خودم شخصآ این کار رو کردم و چیزی هم جای تخمها نذاشتم و مشکلی پیش نیومد.امیدوارم موفق باشید
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: stuntman ، soren_kiana ، Milad .z
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #3
RE: سوال در مورد تخم قناری
درود
امروز یکی از قناریهام تخم اولش رو گذاشت و من با یه تخم پلاستیکی جایگزینش کردم.
حالا قناری ماده رو تخم پلاستیکی نمیخوابه!
مشکل کجاست؟
۱۳۹۰/۰۵/۰۱، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #4
با سلام
دوست عزیز بیشتر قناری ها زمانی روی تخم میخوابند که تمامی تخمهای خود رو گذاشته باشند ولی اگر صبر داشته باشی میبینی که شب قناری روی همین تخم پلاستیکی میخوابه.البته برای جابجا کردن تخم زمانی رو انتخاب کن که ماده قناری از روی تخم بلند شده باشد وطوری رفتار کن که قناری ترسیده نشه موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۵/۰۲، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مسعود میرزالو ، sdeaire
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #5
سلام
تخم باید نسبتا سنگین بشه
در صورتی که قناری بفهمه تخم لق شده ، (پوک وسبک) یا اون رو می خوره یا این که روش نمیخوابه و بعد از مدتی اونو بیرون میندازه
پیشنهاد میکنم از تخم های گچش استفاده کنید و با توجه به نکتی که آقای خلیلی گفتند ، صبر داشته باشید
در ضمن ،الان توی این موقع از سال شاید کمی طبیعی به نظر برسه که ماده روی تخم نخوابه ، الان اغلب ماده ها روی تخم فقط می ایستند و این غریزهشونه که بهشون میگه نباید با وجود این همه گرمای محیط روی تخم خوابید !!!
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۵/۰۲، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، sdeaire ، sajadnegahban
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #6
مدت زمان مجاز برای برداشتن تخم قناري و جایگزین کردن تخم مصنوعی
سلام بر همه دوستان من يه سئوالي داشتم
فكر ميكنم كه قناري ها صبح ها تخم ميزارن و بايد تخم اول و دوم رو برداشت تا وقتي كه تخم سوم رو گذاشت دو تا تخم رو كنار سومي گذاشت تا همه جوجه ها با هم بيان بيرون . چون من معمولا شب ها ميرسم خونه و قناري تا اون موقع حدودا 10 ساعت رو تخم اول خوابيده اگه شب تخم اول رو از لونه بردارم مشكلي پيش نمياد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۹، ۱۰:۳۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۹، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sdeaire
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #7
RE: برداشتن تخم اول و دوم قناري
سلام
دوست عزيز من هم مشكل شما رو دارم به علت مشغله كاري از برداشتن تخم ها كلا منصرف شدم اگه قناري ماده شما خوش سو باشه مشكلي پيش نمي ياد.
امسال تفاوت جوجه اول و آخر قناريهام 4 روز شد جوجه آخري زير قناري هاي ديگه بود و ترس داشتم كه نكنه بميره ولي مهمترين نكته و كار اينه تا جوجه آخر نجات پيدا كنه
1-دست به لونه و جوجه ها نزني بهتره حتي اگه جوجه زير قناري هاي ديگه باشه و ديده نشه
2-مدت زمان روشنايي رو زياد كني من تا 12 شب روشنايي دادم تا تونسستم جوجه آخري رو نجات بدم
3-البته يك نكته ديگه سعي كن صبح زود غذاي تخم مرغي بذاري سري بعد ظهر بذار و براي سير شدن جوجه آخري ساعت 10 شب كمي تخم مرغ بذار تا قناري ماده اشتياق به قپ دادن بكنه و همچنين چون جوجه هاي ديگه سير شدن به جوجه آخري غذا مي ده.

اينم عكس جوجه قناري هاي امسالم 10 روزشونه اگه توجه كني تفاوت سني جوجه ها مشخصه جوجه اولي ابلق طلايي با جوجه آخري كه هنوز پر روي سرش نيست 4 روز اختلاف سني دارن و اين يعني ماده از تخم دوم روي تخم ها خوابيده تخم اول و دوم روز 14 و 3 تاي ديگه به ترتيب جوجه شدن.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۹، ۰۳:۵۳ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۹، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #8
RE: مدت زمان مجاز برای برداشتن تخم قناري و جایگزین کردن تخم مصنوعی
سلام دوستان
سوالی داشتم سعی کردمم در تایپک مربوط بپرسم
من امروز قناری هام تخم گذاشتن می خواستم بدونم می شه بدون گذاشتن تخم مصنوعی اقدام به برداشتن تخم ها کرد؟
ممنون
۱۳۹۱/۰۷/۰۵، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: matin.gator.baito
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #9
سلام
جواب سوال دوست عزیز ramingh
قناری ماده معمولا روی تخم اول و دوم زیاد نمی خوابه و اگر شما شب هم اون بردارین بهتره تا اینکه اصلا برندارین...اگر غروب یا شب بردارین جوجه ها با چند ساعت اختلاف از هم به دنیا میان نه با اختلاف 1 روز کامل !
جواب سوال دوست عزیز trader
می تونین اینکار رو بکنین اما رفتار هر ماده ای با این موضوع فرق داره مثلا بعضی ماده ها وقتی می بینن تخمشون نیست دیگه سمت لونه نمی رن و قهر می کنن اما بعضی دیگه کار خودشونو ادامه میدن و اهمیت نمیدن به اینکه تخم نیست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۷/۰۵، ۰۶:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sdeaire
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #10

سلام دوستان
البته روش دست نزدن به تخم ها و جوجه ها رو بنده هم امتحان کردم.
باید عرض کنم که همیشه هم جوجه ی آخری زنده نمی ماند.
من گاهی فقط با جا به جایی جوجه ی آخر و قرار دادن آن زیر جفتی که جوجه ی همسن اون رو داشتند تونستم نجاتش بدم و البته چون حلقه می اندازم ناچار می شدم جوجه رو علامت بزنم که با جوجه های میزبان قاتی نشود.
شاد باشید
۱۳۹۱/۰۷/۰۵، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_021 ، sdeaire

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر Mohammad Karol 9 2,443 ۱۳۹۱/۰۲/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان