زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۵۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
RE: راهنمایی در مورد جفت کردن
با سلام به همگی دوستان
قناریم شروع کرده به تخم گذاشتن امروزم دومیشو گذاشت من چطوری تخمارو از زیرش بر دارم که همه همزمان به دنیا بیان اگه تخمی زیرش نباشه تا آخرین تخمشو بزاره اشکالی نداره؟ یعنی هر روز که تخم میزاره از زیرش در بیارم تا آخریشو که گذاشت بزارم زیرش؟ لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Milad .z
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ديپلم
سپاس‌ها: 4
4 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #61
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
باسلام خدمت دوستان چند روز  بعد از اینکه قناری شروع به تخم گذاری کرد قناری نر شروع به خوردن تخمها کرد اول اینکه دلیل اینکه تخمها را خورده چی بوده وچرا دیگه قناری ماده شروع به تخم گذاری نمیکنه؟
۱۳۹۳/۱۰/۰۱، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #62
سلام خدمت دوستان
میتونه یه عادت باشه  یا از روی مستی زیاد اگه مستیش خیلی زیاد نبوده پس از رو یه عادت هست ومعمولا از یادشون نمیره وهمیشه این کار رو تکرار میکنه شما بهتره وقتی ماده تخم هارو میذاره تخم رو بردارید وتخم مصنوعی بذارید وقتی همه تخم هارو گذاشت نر رو جدا کنید وتخم اصلی رو بذارید زیر ماده 
اگه براتون امکان نداره که صبح زود برسید وتخم رو بردارید شب نر رو جدا کنید وصبح بعد گذاشتن تخم دوباره رو رو بندازید پیش ماده وقتی هم که جدا کردین قفسش به ماده نزدیک باشه
به تغذیشون برسید مجددا تخم میذاره 
اینجور قناری ها بهتره رد کرد 
موفق باشید 
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۱۰/۰۲، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی ، هیوا ، jorahim
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #63
سلام
علاوه بر راهنمايي آقاي كاووسي عزيز مي تونيد بعداز تخم دوم نر را جدا كنيد. من براي امتحان نر را فقط 4 ساعت كنار ماده گذاشتم.از 4 تخم ، تخم نطفه داشت. بعضي ها كه سهره قناري مي گيرند وهمين مشكل را باسهره دارند سهره را فقط يك هفته كنار ماده قناري ميگذارن وبعد جدا مي كنن. در مورد اين قناري بهتره تا پايان تخم گذاري هر روز بهشون تخم مرغ آب پز بديد وهفت تخم .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۰۳، ۰۸:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #64
RE: کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم
دوست عزیز از اولین تخمی که میزاره خیلی اروم کپه رو درار جوری که استرس به قناری هات وارد نکنی و جوری که متوجه نشدن
با تخم مصنوی عوض کن و تا اخرین گذاشتن تخم این کارو بکن و در اخر تخم ها رو بده زیر ماده امیدوارم جوجه های
خوبی بگیری.
جای که از تخم ها نگهداری میکنی باید جریان هوا معتدل باشه نه سرد نه گرم و.هوا عوض نشه میتونی از جا حمامی استفاده کنی جا حمامی
رو پر پنبه کنی و تخم ها رو بچینی روش و یک کارتون یا جا حمامی دیگه قرار بدی روش بهتره روی تخم پوشیده باشه.
توجه یکن با دست تخمو ور نداری جون میشکنه با یک قاشق چای خوری یا پلاستیکی این کارو بکن
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۱۲:۲۷ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #65
RE: کمک در مورد روش صحیح تعویض تخم اصلی قناری با تخم مصنوعی. از اولین تخم تا آخرین تخم
سلام و صبح بخیر دوتا سوال
قناریای من الان میشه گفت ۴ مرتبه هست که تخم میگذارن در طول دو سال/بار اول که تخم ها جوجه شد بخاطر بی تجربگیم جوجه اخر که روز پنجم دنیا اومد بعد از سه روز مرد! ولی اینبار ساعت ۶ صبح بیدار شدم و تخم اول رو که همین یکی دو ساعت پیش گذاشته با مصنوعی جابجا کردم اصلا نفهمید و سریع رو مصنوعیه خوابید/طبق تجربه قناریا دقیقا با اولین دقایق طلوع خورشید تخم میگذارن و جابجا کردن تخم ها بنظر منطقیه! و اما سوال: اول اینکه شکل صحیح قرارگیری تخم توی ظرف حاوی دون ارزن به چه صورته? و دوم من قناریم سابقه ی اصطلاحا تخم پیچ شدن رو داشت توی اخرین تخم گذاریش که داشت باعث از دست رفتن جونش میشد و نصف شب بردم درمانگاه پرندگان نجاتش دادیم/چکار کنم تا اتفاق تکرار نشه? نگران سه تخم باقی هستم
۱۳۹۴/۰۹/۱۱، ۰۸:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #66
راستی یکی میگه تو ارزن یکی میگه کتان? بالاخره کدومش?
۱۳۹۴/۰۹/۱۱، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #67
سلام
توي هر دانه اي بذاريد فرقي نداره .از سر كوچك به صورت عمود بذاريد داخل ظرف.بهتره جاي تخم در همان اتاق باشه ونور به ظرف نخوره.هر روز بعداز ظهر كمي برگ كاهو به ماده بديد.تخم منداب هم دائم تو انگشتي تاپايان تخم گذاري تو قفس باشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۹/۱۲، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #68
راهنایی در مورد جابجا کردن تخم های قناری با تخم مصنوعی
راهنایی در مورد جابجا کردن تخم های قناری با تخم مصنوعی
با درود
ضمن قدردانی از کوشش های شما یک سوال در مورد جابجا کردن تخم های قناری با تخم مصنوعی داشتم.
میخواستم بپرسم من تخم اول را در ساعت 10 صبح
روز اول تخم گذاری برداشتم و تخم دوم را روز بعد در
ساعت 8 صبح برداشتم حال با توجه به اینکه شما در
توضیحاتون فرمودید قناری در ساعات اولیه صبح تخم
می گذارد حال طبق ساعاتی که در بالا توضیح دادم
آیا به نظر شما ممکن است تخمها را دیر جابجا کرده
باشم
با سپاس
۱۳۹۴/۱۱/۲۷، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #69
RE: راهنایی در مورد جابجا کردن تخم های قناری با تخم مصنوعی
با سلام /ساعت 10 دیره سعی کنید همون ساعت 8 بردارین انشالله مشکلی نیست
۱۳۹۴/۱۱/۲۷، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Reza Fazeli
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #70
با سلام خدمت دوستان
قناری من متاسفانه داره تخم هرز میذاره
یعنی همون روز اول که جفتشون کردم شروع کرد تخم گذاشتن. البته همون روز اول خودم جفتگیریشون رو دیدم. الان تخم دوم رو گذاشته و طبیعتا هر دو بدون نطفه هستن. دو روز هم بیشتر نیست که جفتشون کردم.
اگه هر چهارتا یا پنج تا تخم بدون نطفه شد باید چیکار کنم؟ بذارم ماده الکی روشون بخوابه یا تخما رو بردارم تا دوباره آماده تخم گذاشتن بشه؟
ممنون
۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۹:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جابجا نکردن تخمهای اصلی با مصنوعی و مشکل آبتنی در روز آخر Mohammad Karol 9 2,421 ۱۳۹۱/۰۲/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان