زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۷:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کم شدن سهره و روبه انقراض رفتن این گونه

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #1
کم شدن سهره و روبه انقراض رفتن این گونه
درود
چند سالی است که در منطقه ما(شمال خوزستان) که همواره در فصل پاییز و زمستان تعداد زیادی سهره طلایی مهاجرت میکردند،نسل این گونه به طور محسوسی کم شده است.
میخواستم ببینم در سایر نقاط کشور هم بدین شکل هستش؟
با سپاس فراوان
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #11
RE: کم شدن سهره طلایی و روبه انقراض رفتن این گونه
سلام
جالبه جایی که من هستم (قرقیزستان) تعداد خیلی زیادی وجود داره از این رو که اینجا کمتر کسی سهره نگه میداره شاید بتوان گفت صید کمتری میشه که با وجود آب و هوای عالی اینجا این یک امر طبیعی میتونه باشه
اینجا پرنده هایی دیدم که فکر کنم (نظر شخصی من) شاید در ایران نباشه مثلا این 3 نمونه
البته اگر واسه دوستان جالب باشه میتونم نمونه هایی از این پرنده ها رو در قسمتی که جاش باشه براتون ارسال کنم (با راهنمایی دوستان)
این رو هم بگم شاید این پرنده ها در ایران هم باشند که من بی اطلاعم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط jamil.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #12
آقا وقتی حفاظت محیط زیست اجازه صید میده همین میشه .
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۱:۴۳ ب.ظ)jamil نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جالبه جایی که من هستم (قرقیزستان) تعداد خیلی زیادی وجود داره از این رو که اینجا کمتر کسی سهره نگه میداره شاید بتوان گفت صید کمتری میشه که با وجود آب و هوای عالی اینجا این یک امر طبیعی میتونه باشه
اینجا پرنده هایی دیدم که فکر کنم (نظر شخصی من) شاید در ایران نباشه مثلا این 3 نمونه
البته اگر واسه دوستان جالب باشه میتونم نمونه هایی از این پرنده ها رو در قسمتی که جاش باشه براتون ارسال کنم (با راهنمایی دوستان)
این رو هم بگم شاید این پرنده ها در ایران هم باشند که من بی اطلاعم
این عکس ها پرندگان قفسی هستند یا از طبیعت میگیرنشون؟
واقعا زیبا هستن
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #14
واقعا زیبا هستن

این پرنده ها و خیلی های دیگه(سهره ها)در طبیعت اینجا هستن و اینجا کسی اونها رو در قفس نگه نمیداره اگه هم نگه دارن (مثل من) بهش می خندن میگن اینا رو که نگه میداری کسی ازت نمیخره چون تو شهر و طبیعت فراوونه و بیخودی هزینه غذاشونو میکنی منم میگم من از این که اینا رو دارم لذت می برم و به اینا که عظمت خلقت خدا رو نشون میدن عشق می ورزم....

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۵:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jilguero
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۵:۲۴ ب.ظ)jamil نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا زیبا هستن

این پرنده ها و خیلی های دیگه(سهره ها)در طبیعت اینجا هستن و اینجا کسی اونها رو در قفس نگه نمیداره اگه هم نگه دارن (مثل من) بهش می خندن میگن اینا رو که نگه میداری کسی ازت نمیخره چون تو شهر و طبیعت فراوونه و بیخودی هزینه غذاشونو میکنی منم میگم من از این که اینا رو دارم لذت می برم و به اینا که عظمت خلقت خدا رو نشون میدن عشق می ورزم....

اینا سهره هستن
سهره جنگلی و کوهستان و گل به سر
خوشگلن
خوب بهشون برس
جوجه چی؟ تا حالا ازشون جوجه گرفتی یا نه؟
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #16
سلام
هنوز نه چون تا امسال فقط از جنس نر اینها نگهداری می کردم (که برام بخونن) و لی امسال چند تا ماده هم اضافه کردم شاید اگه بشه جوجه های اینها رو از بچه گی با قناری عادت بدم که خیلی دوست دارم هیبریت قناری رو

باید بگم دست تمام دست اندر کارهای این انجمن درد نکنه که واقعا ایول دارید

سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #17
قضاوت چیست؟
سلام به همه دوستان.ما همه عشق بازیم عاشق این پرنده دوست داشتنی و زیبا هستیم.یه نگاه به دور و بر محل زندگیتون بندازین آخرین باری که دسته های بزرگ سهره رو دیدین کی بود؟آخرین باری که رو درخته خونتون یه سهره نشسته بود و آواز میخوند کی بود؟بچه ها بخدا نسل سهره طلایی رو به انقراضه .یه نگاه به بازار پرنده فروشا بندازین یه نگاه به خونه شکارچی های سهره بندازین ببینید چند هزار سهره تازه شکار شده اونجا هستن چندتاشون بخاطر رسیدگی بد توی همون چند روز اول میمیرن.خوب حالا وظیفه ما برای مقابله با این مشکل چیه؟درمورد خشکسالی و شکار بی رویه که کاری از دست ما برنمیاد ولی ما میتونیم با جفتگیری و تولید مثل توی قفس به حفظه این پرنده کمک کنیم.به پیر به پیغمبر جوجه ی قفس هزار برابر بهتر از جوجه شکار شده است.من امسال عید با جفت زدن هفت تا جوجه سهره گرفتم باور کنید مثل قناری هستن رام خوشگل هر دهنی بخوای میگیرن مثل قناری هرموقع بخوای جفتشون میکنی.دوستان باید فرهنگ جوجه گیری توی قفس بین ما دوستداران سهره رواج پیدا کنه تا با زیاد شدن سهره قفسی به دوباره زیاد شدن سهره در طبیعت کمک کنیم.خواهش میکنم دوستان نزطرات خودشون رو بگن.با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۲۵، ۰۳:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #18
RE: قضاوت چیست؟
من هم باهات موافقم. منم سهره رو خیلی دوست دارم از طرف دیگه هم ازطبیعت گرفتن و اسیرش کردن رو نمی پسندم.
ولی باور کن اونایی که تجربه داشتن و موفق شدن از سهره تو قفس جوجه بگیرن معلوماتشون رو در اختیار دیگران نمی ذارن.
این از سهره توی قفس جوجه گرفتن حکایت جدیدیه. اگه به مطالب همین سایت و سایت های دیگه نگاه کنید و به تاریخ ارسال مطالب توجه کنی میبینی که از یک سال پیش بچه ها موفق شدن از سهره جوجه بگیرن و تا یک سال پیش اگه صحبت از جوجه گیری از سهره شده فورا نوشتن که امکانش وجود نداره یا باید جای بزرگی داشته باشی یا ...

ای شمایی که خودت تونستی 7 تا جوجه بگیری. تویی که دغدغه اینو داری که نسل سهره داره ازبین میره و عشق اینو داری که همه تو قفس از سهره جوجه بگیرن و با سهره های طبیعت کاریشون نباشه پس چرا تا حالا بحث نکردی در این مورد؟؟؟؟؟؟؟ چرا راهنمایی نمی کنی ملت چطوری می تونن موفق به جوجه گرفتن تو قفس بشن؟؟؟؟

خیلی ببخشید ها ولی شماها فقط تو حرف هست که اینا رو میگید ولی هیچکدوم تا بحال واقعا نخواستید مردم این کار رو بکنن. به نظر من عشق این کار رو هم ندارید. اگه عاشق این بودید (ای کاش بودید) که عاشقان سهره دیگه از طبیعت سهره نگیرن و خودشون تو قفس جوجه کشی کنن مشتاقانه من و امثال من رو راهنمایی می کردد.

مرسی
۱۳۹۱/۰۵/۲۵، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، ayhn ، عمادذر ، jamil
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #19
سلامبه دوست عزیز.برادر من،من هنوز یک هفته هم نشده که عضو انجمن شدم توی این مدت هم هر موضوعی دوستان مطرح کردن بر اساس توان و تجربه ام جواب دادم.من و شما و دوستانمون توی این انجمن هیچ چشم داشت مالی روی این پرنده نداریم بخاطر علاقه و عشق به این پرنده هست که اقدام به نگهداری از اون میکنیم.خداییش دور از انصافه که بخوای من و امثال من رو با دلال هایی که برای سود و فروش بیشتر راه و رسم کارشون رو به کسی نمیگن یکی دونست .با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۲۵، ۰۴:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #20
سلام.دوست عزیز به قسمت جفتگیری مراجعه کنید چیزایی که میدونستم و انجام دادم رو گفتم دوستان و اساتید هم کمک میکنن که به یک جمع بندی کلی برسیم.
۱۳۹۱/۰۵/۲۵، ۰۷:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان