زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۱:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل دمای اتاق قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
دمای محیط نگهداری قناری
با سلام
مي خواستم بدونم آيا وزش باد كولر در فصل تابستان براي قناري مضر است يا خير ؟
درجه دمايي كه معمولاٌ براي زندگي قناري مناسب است چند درجه است ؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۳/۰۱، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #41
RE: دما
بین 23 تا 27 عالیه تو تابستون تا 29 هم خوبه........♥
[/color][/size]
۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، theanimal
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #42
RE: دما
قبلا در این مورد زیاد بحث شده کافی بود از گزینه جستجو استفاده میکردی ممنون
۱۳۹۲/۰۴/۲۶، ۱۲:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، محمدمهدی ، theanimal
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
23 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #43
کنترل دمای اتاق قناری
سلام عرض می کنم به همه دوستان. امیدوارم که به من در حل این مشکل کمک کنید. از اونجایی که نگهداری قناری توی آپارتمان و محل سکونت مشکل هست من روی پشت بام یه اتاق به ابعاد 2x3 درست کرده ام ولی متاسفانه برای گرما من لوله ی گاز رو پشت بام ندارم که در زمستان از بخاری گازی استفاده کنم . آیا بخاری برقی یا هرچیزه دیگری که مصرف کم و تایمر و یا حتی تنظیمه دما داشته باشه وجود داره؟ با تشکر از همه دوستان که منو راهنمایی می کنند.
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #44
RE: کنترل دمای اتاق قناری
سلام
به اين لينك مراجعه كنيد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۳، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #45
RE: گرم كردن محيط نگهداري
با سلام خدمت دوستان
باید من رو ببخشی ولی ما در ایران در مناطق مسکونی شهری یا روستائی دمای کمتر از 10- رو نداریم چه برسه به منفی 20 یا 30 لطفا کمی شفاف تر صحبت کنید تا ما تازه کار ها هم ازش سر در بیاریم،در ضمن پرندگانی که در محیط آزاد نگهداری میشن به دلیل افزایش ناگهانی دما و کاهش ناگهانی دما به شدت اسیب پذیر میشن و بدنشون آماده میزبانی از بیماری ها میشه،یه موضوع دیگه هم در مورد پرده و پلاستیک شفاف یا تیره یا.... هر چیز که به دور قفس پیچیده بشه ایجاد فضائی برای رشد و نمو انگلها میکنه که رها شدن ازشون خیلی سخته من میخواستم از دوستان درخواست کنم در صورتی که شرایط مناسبی برای نگهداری قناری ندارن با متحمل شدن هزینه های بالا به خودشون ضرر نزنن و در فرصت مناسب با تهیه مکان مناسب جهت اتاق قناری که بتونن هم دما و هم رطوبت و هم نور اون رو کنترل کنن به نگهداری از اون بپردازن تا بتونن پرنده هائی سالم پرورش بدن و به اندازه پرهاشون ازشون جوجه بکشن ایشاااااالللللللله...[/size]
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #46
پرنده هایی که در هوای آزاد نگهداری میشن به مرور طبیعت دمای هوا را کم زیاد میکنه.این نیست که یکدفعه از 0 برن روی 30 یا برعکس.پس مشکل خاصی براشون پیش نمیاد.در مورد نگهداری در نایلون هم اگر در هوای آزاد باشه بازم به خاطر وجود خورشید احتمال بیماری خیلی کم میشه.اما قناری بازی حرفه ای محیطی میخواد که بشه روش کنترل داشت.بتوان نور را تنظیم کرد.دما را بالا یا پایین آورد.نمیشه در هوای آزاد به صورت کاملا حرفه ای قناری بازی کرد.
جناب قناری شیراز شما میتوانید با تغییر محیط نگهداری قناری هاتون یک دودکش تعبیه کنید.چون بخاری نفتی که خطر داره و برقی هم هزینه خیلی بالا که مقرون به صرفه نیست.
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #47
با سلام خدمت دوست خوبم آقای 10 رضا 10 باید عرض کنم من در هوای آزاد کبوتر و مرغ و خروس واز این قبیل پرندگان نگهداری کردم تا حدودی هم سهره و طرقه توی هوای آزاد میشه نگهداری کرد ولی دوست عزیز در اکثر نقاط ایران شب های سرد وروز های گرم داریم که به خاطر موقعیت جغرافیائی مونه اگر میبینید هزار(نوعی بلبل)یا پرندگانی از این قبیل توی طبیعت زندگی میکنن به خاطر قدرت مهاجرت و مکان یابی شونه که زنده میمونن ولی وقتی یه پرنده حساس مثل قناری رو توی قفس توی هوای آزاد بزاری خوش بینانه ترین حالت اینه که به خاطر گرمی هوا در روز و خنک شدن در شب پرنده لک تو لک میشه در واقع وضعیت ثابتی برای خالی کردن پر و یا پر کردن اون نداره ،حالا بگذریم از نیش حشره ها که کشنده است یا بعضی موارد حمله زاغ و حتی گربه ... به این پرنده که باعث ترسیدن قناری و عواقب بهدش میشه... یا گرم شدن آب قناری جلوی آفتاب که سر منشا انگل هاست یا گرم شدن قفس قناری که اگر قناری تون بپره و بخواد از میله ها بچسبه پاش تاول میزنه وهزاران مشکل دیگه...حالا زمستون هم پیشکش...
قناری همون قدر که نازه باید نازش رو هم کشید ...
و من الله توفیق...

با سلام خدمت دوست خوبم آقای 10 رضا 10 باید عرض کنم من در هوای آزاد کبوتر و مرغ و خروس واز این قبیل پرندگان نگهداری کردم تا حدودی هم سهره و طرقه توی هوای آزاد میشه نگهداری کرد ولی دوست عزیز در اکثر نقاط ایران شب های سرد وروز های گرم داریم که به خاطر موقعیت جغرافیائی مونه اگر میبینید هزار(نوعی بلبل)یا پرندگانی از این قبیل توی طبیعت زندگی میکنن به خاطر قدرت مهاجرت و مکان یابی شونه که زنده میمونن ولی وقتی یه پرنده حساس مثل قناری رو توی قفس توی هوای آزاد بزاری خوش بینانه ترین حالت اینه که به خاطر گرمی هوا در روز و خنک شدن در شب پرنده لک تو لک میشه در واقع وضعیت ثابتی برای خالی کردن پر و یا پر کردن اون نداره ،حالا بگذریم از نیش حشره ها که کشنده است یا بعضی موارد حمله زاغ و حتی گربه ... به این پرنده که باعث ترسیدن قناری و عواقب بعدش میشه... یا گرم شدن آب قناری جلوی آفتاب که سر منشا انگل هاست یا گرم شدن قفس قناری که اگر قناری تون بپره و بخواد از میله ها بچسبه پاش تاول میزنه وهزاران مشکل دیگه...حالا زمستون هم پیشکش...
قناری همون قدر که نازه باید نازش رو هم کشید ...
و من الله توفیق...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط دانیال نیک بخش.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #48
(۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پرنده هایی که در هوای آزاد نگهداری میشن به مرور طبیعت دمای هوا را کم زیاد میکنه.این نیست که یکدفعه از 0 برن روی 30 یا برعکس.پس مشکل خاصی براشون پیش نمیاد.در مورد نگهداری در نایلون هم اگر در هوای آزاد باشه بازم به خاطر وجود خورشید احتمال بیماری خیلی کم میشه.اما قناری بازی حرفه ای محیطی میخواد که بشه روش کنترل داشت.بتوان نور را تنظیم کرد.دما را بالا یا پایین آورد.نمیشه در هوای آزاد به صورت کاملا حرفه ای قناری بازی کرد.
جناب قناری شیراز شما میتوانید با تغییر محیط نگهداری قناری هاتون یک دودکش تعبیه کنید.چون بخاری نفتی که خطر داره و برقی هم هزینه خیلی بالا که مقرون به صرفه نیست.
سلام
اين قضيه مربوط به پارسال بود وهزينه سنگيني بابتش دادم. امسال منزل را تعويض كرديم .
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #49
با سلام خدمت اساتید محترم
در رابطه با دمای محل نگهداری قناری باید عرض کنم که بهترین دما بین 20 الی 25 میباشد اما ما در فصول مختلف نیاز به دمای متفاوت داریم مثلا برای تولک بیشتر از 30 برای تولید مثل کمتر از 25 هنگام بیماری 35 پس در طول سال دما متفاوت میباشد.
متابولیسم قناری خودش رو با دمای محیط تنظیم میکنه وقتی دما مناسب هست تولک و اگر دما زیر 25 پایان تولک.
و یه قناری باز حرفه ای میدونه که پرنده در طول سال به دمای متفاوتی نیاز داردو
در رابطه با فرمایش استاد عزیزم جناب قناری شیراز باید عرض کنم که ما معمولا در دو فصل تابستان و زمستان به کنترل دمای محیط نیاز داریم برای تابستان جهت داشتن دمای مناسب میتونیم از مکنده اتوماتیک استفاده کنیم و برای زمستان از بخاری برقی اتوماتیک که درجه محیطش قابل تنظیم هست استفاده کنیم که به راحتی دمای مناسب خواهیم داشت و استفاده از بخاری بدون دود کش یعنی کشتار دسته جمعی پرنده ها در یک شب عزیزان مطالبی که عنوان میکنید دقت داشته باشید بخاری بدون دودکش در یک محیط بسته اکسیژن محیط رو مصرف میکنه و تولید گاز منواکسید کربن، خیلی از انسانها جونشونو بخاطر این اشتباه از دست دادن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۰:۲۲ ق.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #50
سلام
قبلا كه قناري هارا در داخل منزل نگهداري مي كردم مشكلي نبود ودما 27 درجه سانتيگراد بود ولي پارسال كه محل نگهداري را به بيرون انتقال دادم چون نه لوله كشي گاز داشت نه دود كش مجبور شدم در بين اتاق قناري ها و درسالن را بازبگذارم اما يك شب در بسته ماند و چندتا از بهترين جوجه ها از سرما خشك شده بودند. 24 درجه به نظر من خيلي عالي هست اما در 21 و22 درجه هم امكان پذير هست ولي ريسك داره چون شبها دماي هوا تا 7 درجه هم كمتر مي شود. براي 2 هفته از هيتر برقي استفاده كردم كه هزينه 50 هزارتوماني آن براي من مقرون به صرفه نبود.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، 10reza10

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان