زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل دمای اتاق قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
دمای محیط نگهداری قناری
با سلام
مي خواستم بدونم آيا وزش باد كولر در فصل تابستان براي قناري مضر است يا خير ؟
درجه دمايي كه معمولاٌ براي زندگي قناري مناسب است چند درجه است ؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۳/۰۱، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #81
RE: کنترل دمای اتاق قناری
(۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۹:۳۹ ب.ظ)mohsenz2006 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

در شهری که ما زندگی می کنیم (اصفهان) در حال حاضر حداکثر دما در ساعت 2:30 بعد از ظهر 28 درجه و حداقل دما در ساعت 5:30 صبح 11 درجه سانتیگراد هست. میخواستم بدونم قناری در همچین شرایطی میتونه توی هوای آزاد زندگی کنه؟ (تأکیدم رو حداقل دما هست).

پیشاپیش ممنون.
سلام میتونه حتی من قناریام تا 7 درجه هم نگهداری کردم به شرط آنکه 1 باد بهش نخوره و اینکه  از اول با شرایط طبیعی تربیت شده باشه مثلا از 6 ماه قبل در هوای آزاد نگهداری شده باشد.
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #82
(۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۹:۵۵ ب.ظ)hrs_2388 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۰۹:۳۹ ب.ظ)mohsenz2006 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

در شهری که ما زندگی می کنیم (اصفهان) در حال حاضر حداکثر دما در ساعت 2:30 بعد از ظهر 28 درجه و حداقل دما در ساعت 5:30 صبح 11 درجه سانتیگراد هست. میخواستم بدونم قناری در همچین شرایطی میتونه توی هوای آزاد زندگی کنه؟ (تأکیدم رو حداقل دما هست).

پیشاپیش ممنون.
سلام میتونه حتی من قناریام تا 7 درجه هم نگهداری کردم به شرط آنکه 1 باد بهش نخوره و اینکه  از اول با شرایط طبیعی تربیت شده باشه مثلا از 6 ماه قبل در هوای آزاد نگهداری شده باشد.

ممنون از پاسخ شما.
خوردن باد به قناری چه اشکالی داره؟ به خاطر  سرما نخوردن میگین؟
بعد اینکه چطور میشه از خوردن باد به قناری جلوگیری کرد؟
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #83
بله افت میکنه و سرما میخوره با روزنامه یا پلاسیک اطراف قفسو بپوشون هفت تخمم یادت نره بهش بدی
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #84
من دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به یه مطلبی برخوردم که این بخشش برام جالب بود. دوستانی که تجربش رو دارن میتونن در این زمینه نظر بدن.

There is a common misconception that canaries are delicate, tropical birds that cannot take a chill. Actually, they are quite hardy and if acclimated, can survive freezing temperatures! As long as they are not in a draft, they can puff up at night and maintain their body temperature.

یک تصور غلط و رایج وجود دارد مبنی بر اینکه قناری ها پرندگانی حساس و وابسته به نواحی گرمسیری هستند که طاقت سرما را ندارند؛ اما در حقیقت آنها کاملا مقاومند و در صورتی که به آب و هوا خو گرفته باشند می توانند تا دمای صفر درجه زنده بمانند. آنها مادامی که در مسیر جریان باد قرار نگرفته باشند شب ها می توانند با پف کردن خود دمای بدنشان را حفظ کنند.
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۱۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، محمدمهدی ، محمدمهدی ، radi2657
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #85
سلام.

در مورد معرض باد قرار گرفتن قناری به مسئله ای برخوردم که امیدوارم دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن راهنمایی کنن. تو منابع انگلیسی زبان مرتبط با شرایط نگهداری قناری نوشته شده که قناری نباید در معرض جریان هوا قرار بگیره مثل همین متن پست قبل که نوشته "As long as they are not in a draft".

تو زبان انگلیسی سه تا کلمه breeze (نسیم)، wind (باد) و draft وجود داره که این آخری رو متوجه نمیشم و نمیدونم دقیقا منظور ازش چی هست و همه جا وقتی میخواست بگه قناری نباید در معرض جریان هوا باشه برای اشاره به جریان هوا از draft استفاده می کردن.

بعد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو پیدا کردم که اتفاقا سؤال کرده بود "فرق بین wind و draft چیه" و گفته بود پرنده های بیرون میتونن باد رو تحمل کنن چرا میگن پرنده های تو ونه نباید در معرض جریان هوا باشن؟"
کسی که جواب داده گفته "حس میکنم draft یعنی جریان ثابت هوای سرد یا خنک".

تصمیم گرفتم روی قناری هام آزمایش کنم. قفسشون رو توی بالکن گذاشتم. در معرض باد ملایم و آفتاب. هر وقت باد نبود از گرما نوکشون رو باز می کردن و مشخص بود که گرمشونه و هر وقت نسیم یا باد ملایمی شروع به وزیدن می کرد اونها هم مشغول غذا خوردن می شدن و دیگه نوکشون رو باز نمی کردن.

ضمن اینکه اتفاقی افتاد که برام خیلی جالب بود. دیوار کنار قفس یکی از قناری ها باعث به وجود اومدن یه مقدار سایه تو قفس شده بود و دیدم که قناری رفته و ایستاده تو اون قسمت سایه. همین به سرم زد تا با استفاده از روزنامه و پارچه براشون سایه بان درست کنم تا قسمتی از قفس رو سایه بگیره. بعد از این که براشون سایه بان درست کردم مشکل باز کردن نوکشون بطور کامل برطرف شد و میدیم خودشون هر از گاهی میرن تو سایه.

این توضیح رو هم اضافه کنم که قناری ها رو تا صبح تو بالکن گذاشتم. البته بعد از غروب آفتاب دور تا دور قفس ها رو پارچه پیچ کردم و به خودم گفتم یا صبح که بیدار شدم میبینم همه مریض شدن یا مردن و من برای همیشه به خاطر این کارم قناری بازی رو کنار میذارم و یا میبینیم حالشون خوبه و تجربه جدیدی به دست میارم.

ساعت 4:30 صبح از خواب بیدار شدم و واقعا از اینکه مسبب مرگ چند تا پرنده بی زبون باشم داشتم داغون میشدم که تصمیم گرفتم برم و همشون رو دوباره بیارم تو خونه. از اینکه همه زنده بودن خوشحال شدم و دوباره خوابیدم تا ساعت 8 صبح که دوباره گذاشتمشون تو بالکن و این بار از اول براشون سایه بان درست کردم و خوشبختانه مشکل گرما پیدا نکردن. البته دیگه تصمیم ندارم تا صبح بذارمشون اون بیرون.

اما چند تا نتیجه ای که این کار برای من داشت. اول اینکه نسبت به در معرض باد قرار گرفتن قناری ها اون وسواس سابق رو ندارم. یعنی تا زمانی که دمای هوا خوبه (دمای 17 - 18 درجه)، فکر نمی کنم باد تو اون دما مشکلی براشون داشته باشه.
دوم اینکه قناری هایی که تو اتاق تحرک کمتری داشتن و نرهایی که تو اتاق ساکت بودن تو بالکن تحرکشون بیشتر شده و شروع به خوندن کردن و من برای اولین بار از آواز قناری لذت بردم.
و نکته آخر اینکه فکر می کنم draft به نوع بادهایی مثل باد کولر و پنکه گفته میشه که فشار ثابتی داره و حتی بعضی از ما آدم ها هم اگه مدام روبروشون باشیم سردرد میگیرم و یا خود من چشمام قرمز میشه. بعضی باد ها هم هست که باعث سردرد آدم میشه. البته دوستان اگه در این زمینه اطلاعاتی دارن خوشحال میشم راهنمایی کنن.

در هر صورت من فکر کردم که خیلی از کارها رو باید به صورت عملی تجربه کرد تا بشه اون تجربه رو در اختیار دیگران گذاشت. البته با دو روز بیرون گذاشتن قناری شاید مشکلی براش پیش نیاد ولی فکر هم نمیکنم که بیرون بودن مشکل خیلی جدی براشون پیش بیاره به ویژه اینکه این حسن رو داره که تلاش میکنن تا خودشون رو با شرایط وفق بدن. بالاخره من قناری های زیادی رو جلوی مغازه ها و تو هوای آزاد دیده بودم که همه قرص و محکم داشتن میخوندن.

عذرخواهی می کنم که طولانی شد. شاید بهتر بود این پست رو تو قسمت تجربیات شخصی بنویسم ولی چون به دما هم مربوط میشد دیگه اینجا ارسالش کردم.
۱۳۹۳/۰۷/۱۴، ۱۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سیکل
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #86
سلام
من قناریام زیاد شدن تو خونه جوجه میکشم هوا خوبه
اما بقیه رو چاره ندارم اینا رو ببرم اتاق اسانسور پست  بوم راه دیگه ندارم
الان هوا سرده و موتور اسانسور یکم گرم میکنه محیطو از شانس بد من جا بخاری هم نداره
دما ظهرا 15 و شبا 5 هست هوا ردو بدر نمیشه اما محیط خنکه
با این شرایط چی کار کنم از بخاری برقی هم میترسم چون امنیت نداره
این دما مناسب هست قناریامو بزارم 
از یک بنده خدایی شنیدم قناری ب هر دما عادت میکنه اما تعقیر نباید بدی
منتظر نظرتونم
۱۳۹۳/۱۰/۱۴، ۰۳:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #87
سلام:
آقا مهدی اطاقک بالاسری آسانسور جای مناسبی نیست چون سر وصدای زیادی داره وشبها نمیذاره استراحت کنن معمولاً نور گیر هم نیست ولی اگر مجبوری از بخاریهای فن دار پارس خزر براشون بذار کاملاً بیخطر هستند و ترموستات هم دارند چون دما از 20درجه کمتر بشه تلفات میدی.قیمتش هم حدود90هزارتومنه که ارزش یه قناریه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۳/۱۰/۱۴، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #88
با سلام 
من دیروز تو سالن قناری یکی از دوستان بودم که از اساتید با تجربه هستن و یه سالن مجهز دارن در مورد دمای سالن قناری سوال کردم ازشون ایشون فرمودن برای قناری بهترین دما 23 24 هست . من پرسیدم اگر دما 20 باشه موردی نداری ؟ گفتن قناری تو دمای 20 زنده میمونه و مشکلی نداره ولی بالا نمیاد . برای اینکه پرنده بالا بیاد دما باید 22 یا بالاتر باشه ولی بهترین دما رو 23 و 24 فرمودن . و گفتن دیگه 25 نشه چون تو دمای 25 26 میره لک . و حداکثر دما رو هم 27 28 گفتن که از این مقدار اصلا نباید بیشتر باشه دمای سالن قناری چون سبب شیوع بیماری و مشکلاتی میشه در پرنده .
پس نتیجه اینکه دما برای زندگی قناری 20 تا 28 فرمودن . ولی بهترین حالت رو 22 تا 26 گفتن و البته 25 و 26 برای لک مناسبه و 23 و 24 برای بالا اومدن و جوجه دهی . (البته طبق نظر این دوستمون و برای پرنده ای که دون پایه ش کتان و ارزن هست) . باتشکر 
۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۱۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #89
سلام‌من یه ماده قناری دارم که با سهره ها تو سرپله بدون بخاری نگهش میدارم.دما تو زمستون به ۸درجه هم میرسه .سال اول برج ۳آماده شد اما پارسال شب عید جفت شد و‌تخم گذاشت. با اینکه دما کمتر از ۲۰ درجه بود. یک سوم دونشو شاهدونه گذاشتم اما نمی تونه همشو بشکنه. به نظرم بستگی به عادت پرنده داره.اگر جای سرد نگهداری بشه به محض اینکه هوا رو به گرمتر شدن بره اونم آماده میشه هر چند که دما کمتر از ۲۰باشه.من ۴جفت قناری داشتم که تو دمای ۲۰درجه هم آماده شدن و تخم هم گذاشتن.
برای سالن کمتر از ۲۰درجه خوب نیست .۲۴ ایده آل هست .۲۵ هم خوبه . نکته اینه که دما نباید نوسان زیادی داشته باشه. برای اونا که می خوان کار اقتصادی بکنن خیلی حیاتیه. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۹/۰۳، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #90
سلام 
کلا نگهداری پرنده اولا بستگی داره به اینکه دونش و تغذیه ش چی باشه و دوما به اینکه جا و قفس و نحوه نگهداری به چه صورت باشه
مثلا اگر دون پایه قناری شاهدونه باشه مثل سهره تو بیرون هم امکان نگهداریش وجود داره حتی تو فصل سرد البته باید سازگاری هم پیدا کنه هم به دونش و هم به شرایطی که ما براش تعیین کردیم یعنی قفس و میخش و محیط نگهداری . 
البته نگهداری یک یا چندتا قناری تو شرایط خاص و با دون و تغذیه خاص که پرنده بهش عادت کنه کمی متفاوت هست با نگهداری صنعتی و سالنی که اغلب هم پرنده ها توی پرون یا خان های بزرگ به صورت تعداد هستن و دونشون همون دون نرمال قناری یعنی کتان وارزن باشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۵، ۰۹:۴۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۰۳، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان