زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل روش نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 117
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
کنترل روش نگهداری سهره
با درود :
اساتید محترم من درخواست دارم اگر در روش نگهداری من نقص و ایرادی میبینید لطفا من را راهنمائی کنید . بعد از انتخاب چند جوجه بعد از شکار یا خرید
1:جوجه ها را بعد از دانه و آب خور شدن از هم جدا کرده (دو یا سه روز )
2:دانه هائی مانند تخم کاهو را جدا در ظرفی و کافشه و تخم کتان و شاهدانه را در ظرفی میگزارم
3: سبزیجاتی مانند خیار و هندوانه و گشنیز و ذرت تازه( در فصلش)و اسفناج هر روز یکی را در اختیار جوجه ها قرار میدهم(البته موز و میوهای سال گاهی)
4: آب بازی هر روزه
5:مخلوط بلغور سنگ را از روز اول در قفس و ماهی یکبار عوض میکنم
6: سعی میکنم روزی نیم ساعت در منزل قفسش را در دست بچر خانم تا آرام و پر رو شوند
7:روزی نیم ساعتی هم نزدیک غروب زیر دهن یک سی دی (دهنی که دوست دارم) میگذارم
8: دانه سهرهام نیز مخلوطی از شاهندانه 60% کافشه 10% تخم کتان 30% میباشد البته هویج و کاهو مرتب هفته ای 2 بار
با تشکر [/size]
[size=large]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط کمیار.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #11
RE: کنترل روش نگهداری سهره
نظرتون راجع به صدا گذاشتن چیه؟؟ از دیروز کلی صدا گرفتم دارم براش میزارم ، اگر صدای اصولی هست ممنون میشم ازتون بگیرم.
۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #12
برای آب بازی از فاصله یکمتری با افشانه گر آب ولرم روش اسپری کنید البته اگر توی وان نمیره .
شما آب دون براش بذار خودش گشنه و تشنه ش میشه بلده بخوره . 
روزهایی که بهش سبزی میدین مولتی ویتامین ندین . دوز مولتی ویتامین رو هم رعایت کنید . آب و دونش هم تحت هیچ شرایط بر ندار . 
تو این سایت کلی آواز و فیلم هست سرچ کنید . 
من فقط تو این سایت فعالیت دارم . 
موفق باشید . 
۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #13
(۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۲:۳۳ ب.ظ)ali bz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نظرتون راجع به صدا گذاشتن چیه؟؟  از دیروز کلی صدا گرفتم دارم براش میزارم ،  اگر صدای اصولی هست ممنون میشم ازتون بگیرم.

سلام 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو قسمت بالا ارسال شماره 12 جناب مالکی یه آواز لری گذاشتن که قشنگه میتونید برای سهره تون بذارید . 
۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #14
با تشکر از شما دوست عزیز واسه پاسخگوییتون، یه سوال دیگه اینکه شب ها روی قفس پارچه بندازم یا نه؟؟
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۱۲:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #15
سلام دوست عزيز اول يه عكس بذاريد ببينيم سهره شما در چه مرحله اي هست.اگر رنگ نياورده اول بايد رنگ بياره وگرنه دهن نميزنه.
اگر جا نداريد قناري نگهداري كنيد وگرنه سهره به درد شما نمي خوره. اگر سهرتون بالغ شد وخواستيد داخل منزل نگهداري كنيد بهتره قفسش بزرگ باشه كه چربي نگيره.بقيه صحبت ها بعداز عكس گذاشتن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #16
سلام مجدد ، والا قناری مادرم خاطره بد داره خودمم دوست ندارم، غیر از سره به بلبل خرما فک میکردم ولی الان ۲روزه ک سره رو گرفتم ب اونم فک نمیکنم :)) پرندمو با رفیقم گرفتم اون از بچگی نگه میداشت ، طبق انتخاب اون این نره مال تبریز هم هست سره رسمی هستش طبق گفته اون،حالا لینک عکسش رو میزارم اینجا دوستان ببینن نظر بدن و اینکه نوک نوکش یکم مشکیه، پس کلش یه کوچولو کچله بال هاش زرده ، هفته ای دوبار گشنیز و هفته ای یک بار مولتی ویتامین با خوراک اصلیش شاهدونه و دون سیاه چطور هست؟؟ موقع خواب پارچه میخواد یا نه؟ دوستان ب هر نحوی بتونن کمک کنن این زبون بسته بزرگ کنم ممنون میشم
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۱۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #17
(۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۱۱:۰۶ ق.ظ)ali bz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد ، والا قناری مادرم خاطره بد داره خودمم دوست ندارم، غیر از سره به بلبل خرما فک میکردم ولی الان ۲روزه ک سره رو گرفتم ب اونم فک نمیکنم :)) پرندمو با رفیقم گرفتم اون از بچگی نگه میداشت ، طبق انتخاب اون این نره مال تبریز هم هست سره رسمی هستش طبق گفته اون،حالا لینک عکسش رو میزارم اینجا دوستان ببینن نظر بدن و اینکه نوک نوکش یکم مشکیه، پس کلش یه کوچولو کچله  بال هاش زرده ، هفته ای دوبار گشنیز و هفته ای یک بار مولتی ویتامین با خوراک اصلیش شاهدونه و دون سیاه چطور هست؟؟ موقع خواب پارچه میخواد یا نه؟ دوستان ب هر نحوی بتونن کمک کنن این زبون بسته بزرگ کنم ممنون میشم
پرنده الان بعد دو روز میترسه وقتی نزدیک قفس میشم ، کلن هم تو دید خودمه جاش هم ۱متر با پنجره فاصله داره ، تو ارتفاع ۲متری 
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #18
سلام 
شما که گفتی جوجه نیست . !!!
این جوجه سهره است رنگ هم نیاورده . قفسش اگر کمی کوچیکتر بود بهتره بود  ولی مشکلی هم نداره چون پرنده شما جوجه هست تو این قفس هم رام میشه و باید کمی زمان بهش بخوره شروع میکنه به ریزه خونی .   
برای اینکه رنگ بیاره باید بذاریش جای گرم ولی اگر روی میخ الانش تا یکی دوماه دیگه بخاری یا شوفاژ روشن میکنید و گرم میشه جابجاش نکنید وقتی اتاق گرم بشه پرریزی میکنه و رنگ میاره . 
دون ثابتش باید شاهدونه ریز باشه برای همیشه . دون سیاه اگر دائم جلوش باشه خراب میشه . اگر برای رنگ آوردن هم میخوایید دون سیاه که گرمی هست بهش بدید باید هفته ای دوبار با انگشتی و هر بار نصف انگشتی بهش بدین با فاصله دو روز درمیون صبح براش بذارید غروب برش دارید فقط هم تا زمانی که لخت بشه  و بعدش که شروع میکنه به صاف کردن دیگه اصلا دون سیاه ندین حتی یکدونه چون پرنده داخل خونه هست دون سیاه بدین چربی میگیره و دوباره پر ریزی میکنه . گشنیز خیلی سبزی مناسبی برای سهره نیست به جاش جعفری و هویج و اسفناج و کاهو بدین . 
لازم نیست شبها پارچه روش بکشی ولی اگر به این خاطر پارچه میکشی که نترسه بهتره یه پارچه نازکی باشه مثل روسری .
سه چهار ماه طول میکشه تا رام بشه باید صبور باشین سهره پرنده وحشی ای هست باید به محیط قفس عادت کنه .
ماسه و کف دریا هم براش بذارید . کاری به کارش نداشته باشید وقتی دون آب داشته باشه نمیمیره . برای اردیبهشت و خرداد 96 میشه سهره اونم 50% برای بهار 97 میشه اون سهره ای که میخوای مست بشه قرص برات بخونه . سهره صبر و حوصله میخواد .
الان براش دهن بذارید . بخصوص ظهرا و صبور باشید زمان همه چی رو درست میکنه . 
اگر رنگ نیاره هم دهن میزنه (ریزه خونی و کوتاه بلند میخونه) ولی اگر بخواید قرص بخون و مست بخون بشه باید روی رنگ آوردنش کار کنید . هر روز بهش آفتاب بدین الان تهران کمی سرد شده دیگه نمیشه بیرون گذاشتش از پشت پنجره هر روز بهش آفتاب و آب بازی بدین . با اسپری افشانه گر آب ولرم روش بپاشید و بذاریدش جلوی آفتاب از پشت پنجره وقتی کامل خودشو خشک کرد بذاریدش روی میخش این کار باعث میشه زودتر رنگ بیاره . موفق باشید    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۰۱:۲۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #19
اقا دست شما درد نکنه ، من این کارهارو انجام میدم ، فقط راجع به مولتی ویتامین هم نظرتونو بدونم مولتی ویتامین بچه خوبه ؟ هفته ای یک بار ؟ واسه افتاب گرفتن جاش عوض بشه مشکل داره؟ البته با سرمای الان فک کنم نهایتش یه ماه دیگه شوفاژ ها روشن میشه و اتاق خودم گرمترین نقطه خونس. و اگه نکته دیگه ای مونده ممنون میشم بم بگید ممنون از شما
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #20
مولتی ویتامین بچه بهتره ندین . مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها بدین . از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید (ایستگاه مترو توحید داروخانه دامپزشکی مامیران) اونجا چندتا داروخانه دامپزشکی هست . قیمت چندانی نداره صد گرمش چهار پنج تومنه و تا دوسه سالی تاریخ مصرف داره . تو یه جاآبی بزرگ و پر آب یه نوک چاقو به اندازه یه گندم بریزید و حل کنید و هشت ساعت جلوش بذارید بعد آبشو عوض کنید . در حالت عادی هفته ای یکبار کافیه در زمان لک تا دوبار هم مشکلی نداره ولی دوزی که گفتم رعایت کنید .  
فقط برای آب بازی و آفتابگرفتن جابجاش کنید موردی نداره . سوال دیگه ای هم داشتین درخدمتم .  
۱۳۹۵/۰۷/۱۱، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، ali bz

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان