زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل روش نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 117
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
کنترل روش نگهداری سهره
با درود :
اساتید محترم من درخواست دارم اگر در روش نگهداری من نقص و ایرادی میبینید لطفا من را راهنمائی کنید . بعد از انتخاب چند جوجه بعد از شکار یا خرید
1:جوجه ها را بعد از دانه و آب خور شدن از هم جدا کرده (دو یا سه روز )
2:دانه هائی مانند تخم کاهو را جدا در ظرفی و کافشه و تخم کتان و شاهدانه را در ظرفی میگزارم
3: سبزیجاتی مانند خیار و هندوانه و گشنیز و ذرت تازه( در فصلش)و اسفناج هر روز یکی را در اختیار جوجه ها قرار میدهم(البته موز و میوهای سال گاهی)
4: آب بازی هر روزه
5:مخلوط بلغور سنگ را از روز اول در قفس و ماهی یکبار عوض میکنم
6: سعی میکنم روزی نیم ساعت در منزل قفسش را در دست بچر خانم تا آرام و پر رو شوند
7:روزی نیم ساعتی هم نزدیک غروب زیر دهن یک سی دی (دهنی که دوست دارم) میگذارم
8: دانه سهرهام نیز مخلوطی از شاهندانه 60% کافشه 10% تخم کتان 30% میباشد البته هویج و کاهو مرتب هفته ای 2 بار
با تشکر [/size]
[size=large]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط کمیار.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #2
RE: کنترل روش نگهداری سهره
با سلام خدمت شما
روش شما کاملا درسته
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کمیار ، 10reza10
*
کاربر انجمن

.
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 49
135 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست عزيز ، من بعد از اينكه جوجه ها دان خور شدن روي قفسشون يه پارچه ميندازم دونه هم شادونه و تخم كاهو ميدم ، كاهو براي زود لك خوردن خيلي خوبه زمان پرريزي هم خوبه چون همه ي پرهاشو ميندازه ، بعد هر روز ميذارمشون جلوي آفتاب يك روز در ميان هم آبتني ، ميوه اصلآ نميدم شايد بعضي موقع ها سيب ، سبزي جات هم فقط گيشنيز بعد زماني كه ديگه قرص خوندن ميبرمشون گردش هفته اي دو بار بعد يك ماه همشون مست ميشن من با اين روش همه ي سهره هام هميشه مستند تازه وارد هم نيستم بالاي بيست ساله كه سهره دارم .
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کمیار
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 117
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #4
با درود:
با تشکر از توجه دوستان جناب 444hhhh زمانی که سهره را زیر دستمال میگذارید دمای محیط را عادی ( جائی دور از کولر) یا در دمای عادی منزل نگهداری میکنید و بعد از رنگ امدن سهره اون آروم شده یا نه در روش من یکم حیون دیر رنگ میاد ولی کاملا اروم با سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #5
با سلام

معمولا جوجه سهره ها کمتر به خوردن دان کتان تمایل نشان می دهند. در مخلوط دانه ها " دان سیاه " را اضافه کنید و از کافشه کوچک و تازه استفاده کنید چون کافشه دانه ای است که زود غیر قابل استفاده می شود و مغز آن رنگ تیره می گیرد که عامل بروز اسهال در پرنده می شود.
با گرداندن پرنده در منزل وقت خود را تلف نکنید. قفس پرنده را در یک محیط پر رفت و آمد آویزان کنید. جوجه سهره آرام آرام با قفس خو می گیرد و با رسیدگی و توجه شما یاد می گیرد در زمان مستی در هر محیطی آواز سر دهد.
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، کمیار ، احسان.. ، 10reza10
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #6
با سلام به کلیه دوستان تازه اومدم تو خط سهره
من به جوجه سهره هام فقط هفت دان میدم ایرادی نداره
۱۳۹۴/۰۹/۲۵، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
تو شهر بافت به سهره هفت تخم ميدن ،تو اصفهان كتان ميدن ،توشيراز وتهران اكثريت شاهدانه ريز ميدن . اگر نمي خوايد شاهدانه بديد بهتره از كتان استفاده كنيد ودو شصتي در هفته هفت تخم بهشون بديد.ممكنه با هفت تخم چربي بيارن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۹/۲۶، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، Moh3en A3adi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
ارسال: #8
سلام به همه دوستان
من یک روزه که یه سره خریدم ،با یکی از دوستان از ازادگان گرفتیم ، هم نرع هم جوونه بالا سرش هنو رنگ در نیومده جوجه هم نیس ، دون سیاه و شاهدونه غذاشه ، جاش تو خونه تو اتاق خودم گذاشتمش چون بالکن ما هم سطح پشت بوم خونه بقلیه گاهی اوقات گربه رد میشه ، که ترسیدم اونجا بزارمش پرنده نگرخه ، تو اتاق خودم با فاصله یه متری از پنجره هستش ، اینم بگم اتاق خودم محل پر رفت و امدیه ، توی سالن بقل بالکن هم پدر سیگار میکشه نمیشه گذاشتش، ، هنوز صدایی نمیده ، از دیروز ک گرفتمش دارم واسش صدا میزارم ، امروز صبح یکی دوتا جیک جیک کرد ، شاهدونه بیشتر دون سیاه میخوره، سوال من از اساتید اینجا اینه که ، جاش خوبه آیا؟ آب بازی از الان میکنه کاسه بزارم؟ هفته ای یه بار مولتی ویتامین توی ابش خوبع غیراز شاهدونه و دون سیاه و اب؟ سبزی و میوه مهمه ؟ الان با این جوونیش بیرون بردن خوبه؟ اینم بگم که احساس میکنم میترسه مخصوصن وقتی نزدیکش میشی ولی وقتی تو اتاق حواسم بش نیس اونم راحته و کار خودشو میکنه، یه مسئله دیگه آیا روزی یکی دو ساعت تو بالکن بزارم واسه اینکه هواش عوض شه چطوره؟ ینی کلن تو اتاق خودم باشه ولی یکی دوساعت بیرون تو بالکن و هوای ازاد و افتاب؟ واسه اینکه نترسه باید چیکار کنم؟ ممنون میشم کمک کنید چون دوسش دارم نمیخوام بمیره، الانم تهران بین ۱۰تا ۲۰ درجس ،گردش ببرمش؟ ، من چون اطلاعات ندارم ممنون میشم دوستان جواب سوالارو بدن ، من بقیه تاپیکارو خوندم ولی بیشتر گیج شدم
۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #9
سلام 
قفسش سهره ای باشه . یه میخ باشه و جابجاش نکنید . 
دونش فقط شاهدونه ریز . دون سیاه ندین . 
هفته ای دو روز با فاصله دوروز در میون سبزیجات بدین . هویج - اسفناج - کاهو - جعفری - برگ تربچه 
هفته ای یک روز مولتی ویتامین بدین . مخصوص پرنده ها . 
هفته ای هم حداقل یکبار و حداکثر دوبار آب بازی بدین . 
تو مهر و آبان روزهایی که هوا خیلی سرد نیست ظهرا میتونید یک ساعتی بیرون تو بالکن بزنیش ولی از آذر ماه به هیچ وجه بیرون نبریدش تا عید زمانی که درختا شکوفه زد اونوقت میتونی گشت ببریش هفته ای دوبار .( چون توی خونه نگهداریش میکنید نمیشه بیرون برد دوهوا و مریض میشه ) 
الان گشت نبریش بهتره باید صبر کنید زمان بهش بخوره آرامش پیدا کنه شروع میکنه خوندن .
۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
ارسال: #10
قفسش نمیدونم چجوریه ولی نی چوبی گرفتم ب قفس و نی خیلی میپره و میره و میاد ، متوسط هستش قفسه ، الان آب گذاشته بودم کاسه واسه بازی ک بازی نکرد ، برگ تربچه هم گذاشتم هنوز ک نخورده ، احساس میکنم آب کم میخوره چون نمیبینم بره سمت آب نوکشو بکنه توش ولی شاهدونه خوب میخوره،
یه سوال دیگه اینکه قفسش دو میخه ینی دوتا میخ زدم که نیوفته مشکلی داره این قضیه آیا؟؟
روزایی ک بش مولتی ویتامین و سبزیجات میدم دونش باشه یا دون رو بردارم فقط سبزیجات بخوره؟؟
ممنون ازشما و اینکه خوشحال میشم ایدی تلگرام شمارو داشته باشم
۱۳۹۵/۰۷/۱۰، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان