زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل روش نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 117
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
کنترل روش نگهداری سهره
با درود :
اساتید محترم من درخواست دارم اگر در روش نگهداری من نقص و ایرادی میبینید لطفا من را راهنمائی کنید . بعد از انتخاب چند جوجه بعد از شکار یا خرید
1:جوجه ها را بعد از دانه و آب خور شدن از هم جدا کرده (دو یا سه روز )
2:دانه هائی مانند تخم کاهو را جدا در ظرفی و کافشه و تخم کتان و شاهدانه را در ظرفی میگزارم
3: سبزیجاتی مانند خیار و هندوانه و گشنیز و ذرت تازه( در فصلش)و اسفناج هر روز یکی را در اختیار جوجه ها قرار میدهم(البته موز و میوهای سال گاهی)
4: آب بازی هر روزه
5:مخلوط بلغور سنگ را از روز اول در قفس و ماهی یکبار عوض میکنم
6: سعی میکنم روزی نیم ساعت در منزل قفسش را در دست بچر خانم تا آرام و پر رو شوند
7:روزی نیم ساعتی هم نزدیک غروب زیر دهن یک سی دی (دهنی که دوست دارم) میگذارم
8: دانه سهرهام نیز مخلوطی از شاهندانه 60% کافشه 10% تخم کتان 30% میباشد البته هویج و کاهو مرتب هفته ای 2 بار
با تشکر [/size]
[size=large]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط کمیار.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #21
RE: کنترل روش نگهداری سهره
سلام دوستان من ی سهره دارم ک البته دوهفتس خریدم از ی دوستام ک خودش کلی تو این کار تجربه داره و خلاصه استادیه واس خودش ، اینم بگم ک جوجه امسال والان داره ریز خونی میکنه اما ن همیشه دوساعت صبح و بعد از ظهر ک حدودا دم غروب میشه اینم بگم ک نره و گلش تقریبا کامل شده اما امروز ک نگا میکردم نسبت ب دیروز نکش سیاهیش بیشتر شده غذاش فقط شاهدونه ریز بهش میدم گاهی وقتام آبتنی البته تو آفتاب ی خوردم وحشیه دوستم گفت از تو پرون تازه جداش کردم تو قفس کوچیکم هست از اینا ک مال رام کردن سهرس میخام ببینم این سیاه شدن نکش البته زیاد نیستااا دلیلش چیه و کی شروع میکنه ب قرصتر خوندن دوستان من تازه واردم و ناشی ممنون میشم کلا ی راهنماییم کنید ک چطوری ازش ی سهره خوب در بیارم البته تمام تاپیک هارو چند بار خوندم و فقط گیج شدم اما خب ی چیزایم یاد گرفتم از دوستان استادمون بازم ممنون ببخشین وقتتون رو گرفتم
۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۰۵:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #22
اینم اضاف کنم ک من مغازه دارم و میزارمش بیرون ک هوا آزاد هست وجاش تو این دوهفته تقریبا ثابت
۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۰۵:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #23
سلام 
علت اینکه سیاهی نوکش زیاد شده به احتمال خیلی زیاد این هست که قبلا جاش گرم بوده و الان جاش خنک شده کالری بیشتری میسوزونه و از مستی پرنده کم میشه و سیاهی روی نوکش زیاد میشه . 
اگر میخواید سهره خوبی بشه نکات زیر رو تا حد امکان رعایت کنید : 
قفسش همونی که فرمودین خوبه . 
حتی الامکان یه میخ باشه و جاشم خنک باشه ولی اگر تو هوای آزاد میذاریش اولا باید در معرض باد و سوز و سرما نباشه چون حتما خراب و مریض میشه بخصوص تو این فصل ( جاش باید بادگیر باشه یعنی از دوطرف دیوار داشته باشه و سقف هم داشته باشه و فقط یکطرفش باز باشه ) ثانیا باید مقداری کافیشه به دونش اضافه کنید . مثلا تو یه آخور 20 - 25 تا دونه کافشه اضافه کنید و مخلوط کنید کافیه . و در روزهای یخبندان مقداری بادام و نبات کوبیده با انگشتی بهش بدین . (البته در صورتی که تمام طول شبانه روز بیرون میذاریش چون با این رژیم داخل خونه و فضای بسته بذاریش خراب و چاق میشه)  
آب بازی هفته ای یکی دوباز لازمه براش ولی نه تو سوز و سرما زیر نورآفتاب و در روزهایی که هوا مناسبه . اگر تو قفسش استکان داره هر روز هم تو استکان آب بازی کنه موردی نیست .
فعلا بهتره یه میخ باشه ولی بهار وقتی درختا شکوفه کرد گشت ببریدش تو طبیعت و پارک تا دهن باز کنه و بترکونه . 
اگرم داخل خونه یا فضای بسته که گرم هست میذاریش اولا سعی کن یه جای نسبتا خنکی که نورش هم خوب باشه بزنیش ولی تا بهار بازم نباید بیرون ببریش چون دوهوا و مریض میشه و اگر داخل فضای بسته میذاریش دیگه لازم نیست کافیشه و بادام بهش بدین همون شاهدونه ریز و سبزیجات هفته ای دو مرتبه و ماسه و کف دریا براش کافیه . مولتی ویتامین هم هفته ای یکبار بهش بدین با دوز مناسب .
در هر صورت چون سهره وحشیه و رنگ آورده بیابون هست عید امسال خیلی نمیتونی روش حساب باز کنی و برای عید 97 اگر خوب بهش رسیدگی کنی میشه اون سهره ای که بخوای مثلا مست کنه و بتونی جفتش کنی یا هوار داد کنه برات .  

۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۰۶:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #24
فدای تو دوست عزیز بشم ممنون از راهنمایی هاتون دست حق نگهدارت یاعلی