زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۳:۰۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کندن پر جوجه توسط مادر

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #1
کندن پر جوجه توسط مادر
درود به همه

من قناری ماده ام بعد از 22 روز.امروز دیدم.  پر یکی از جوجه ها رو کامل کنده. و بدبخت فقط دور گردنش پر داره.

در صورتی که هم لانه جدد و هم پنبه براش گذاشته بودم

قناری ماده امرروز اولین تخم رو گذاشته. این قناری ماده 3 تا تخمه است

من امروز قناری نر با جوجه ها رو جدا کردم داخل یک قفس نزدیک ماده.

یک سوال:ایا اگه الان قناری ماده بدون نر اون 2 تا تخم بعدی رو بزاره نطفه داره یا نه.

لطفا کمک کنید. تو 2 راهی موندم.
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۱۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: کندن پر جوجه توسط مادر
(۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۰۹:۱۵ ق.ظ)'mohammad1362' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من دیشب  ساعت 11 که دیگه نر به جوجه ها غذا نمی دااد. برش گردوندم. تو قفس ماده. تا صبح ساعت 7 و وقتی دیدم ماده تخم دوم رو گذاشته. ساعت 8 دوباره نر انتقال دادم به قفس جوجه ها.

نمیدونم این کارم تائیر داشته یانه.

سلام
ببخشيد كه اين جمله را به شما ميگم اما اين واضح ترين وگويا ترين جمله اي هست كه در مورد كار شما به نظرم ميرسه:
دوست عزيز اين قناري نر را بيچاره كردي! 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #12
محمد جان با شرح حالی که از قناریهات دادی ، به نظر من هم جابجایی زیاد خوب نیست .
شما نقد ول کردی چسبیدی به نسیه ؟! جوجه ها مهمتر از تخمهاست .
با این جابجایی پی در پی احتمال قهر کردن یا لک خوردن نر و ماده زیاده ، البته من قناری نر یا ماده زیاد جابجا کردم ، قناریهایی که خوش سو هستن و تحت هر شرایطی به تخمها یا جوجه ها میرسند (حتی از اصفهان همراهم بردم کرمان هم نر قپ میداد به جوجه ها هم ماده روی تخمها لون دوم خوابید اونجا) ولی هر قناری نمیشه جابجا کرد و تا زمانیکه از قناری مطمئن نیستید زیاد دستکاری نکنید .
نر که شروع به قپ دادن کرد دیگه دست نزنید (با این تفاسیر بعید میدونم دیگه بده) وقتی نر مست بوده 90% جفت زده و تخمها نطفه دارند ولی شما با وسواس زیاد کاری از دستتون بر نمیاد ، هیچ ! باعث بلند شدن ماده از تخمها و قپ ندادن نر به جوجه ها هم میشوید و هر دو رو از بین میبرید بازهم میل خودتونه !
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sadra ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #13
من الان قناری ماده هر3 تا تخم رو گذاشته. اما نر با جوجه ها که جدا کردم. دیگه از ظهر تا الان دیگه رو تخم ها نرفت بشینه.

یک نر قبلا جفتش بوده. الان 3 ماه است که پیشش نبوده بنظرتون بندازم پیشش  احتمال داره بره بخابه.

یا کلا دیگه بیخیال تخم ها شده
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #14
با سلام وادب به دوست خوبم:
  البته اين وسواسي كه شما داريد معمولا كساني كه تازه شروع  ميكنند و به نوعي آماتور هستند بديهي است . اما دوست خوبم زماني كه قناري ماده تخم چهارم را گذاشت ميتوني نر را با جو جه ها جدا كنيد به شرطي كه ماده نر را ببيند اما نبايد اونها را بگيريد به عبارت ديگر با يستي از قفس هاي بغل باز استفاده كنيد . اما بعضي مواقع  از زماني كه شما نر را جدا ميكند ماده به علت وابستگي  و عشق زياد به نر  روي تخم ها نمي خوابد چون تنها ميشود اين بستگي دارد به نوع قناري و  عوامل ذاتي اون .....سعي كنيد از جابجايي زياد پرهيز كنيد .

با آرزوي موفقيت
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۰۵:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، sadra ، omidlord ، محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #15
من پست قبل گفتم : "با این جابجایی پی در پی احتمال قهر کردن یا لک خوردن نر و ماده زیاده " و ماده بلند میشه ...
یا باید تخمها رو زیر ماده دیگه بذارید و جای اونها تخم هرز بذارید تا زمانیکه ماده برگشت جایگزین کنید .
اگر ماده دیگه ندارید میتونید نر با جوجه ها برگردانید تا ماده با حضور آنها به حالت قبل برگشته و بخوابد . یا همین شرایط صبر کنید اگر ماده تا شب خوابید که هیچ و الا تخمها خراب میشه و ماده مجددا به جوجه ها میرسه تا دو هفته دیگه باز هم آماده تخمگذاری میشه .
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #16
ماده رفت رو تخمها خابیده. وسط دوتا قفس هم نر و جوجه هاوماده. هم با کارتن بستم .

این نر امانت است و باید تا اخر هفته بفرستمش بره.

فعلا نر به جند تا حوحه دیگه هم که برا خودش نیست غذا میده. این نر کلا هم رو تخم می خابه. هم جوجه بزرگ می کنه. هم تخت می خونه.

فعلا اینجا شده شبیعه پرنده فروشی 12 تا نر همزمان می خونن.
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۱۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #17
درود  به همگی.

من یک مشورت داشتم. و تجربه شما نیاز مندم.

قناری ماده روی تخم ها خابیده. ماده 4 تا تخم داره.  الان جوحه ها که با نر حدا هستند هم. دارن خودشون غذا می خورن.

صاحب قناری نر  باید من تا جمعه قناری رو براش ببرم جون خودش لازمش داره.

این قناری ماده. قبلا با یک قناری نر که حدود 8 سالش  است. حفت انداخته بودم 2 بار هم تخم گذاشت اما نطفه نگرفت.

الان همون قناری نر مسن هم دارمش.

بنظر شما اگه بره پیش ماده. ایا جفت خودشو مشناسه. و اگه جوجه کرد ت بزرگ کردن جوجه ها کمک می کنه بهش.

یا کلا این کار رو انجام ندم.

منتظر تجربیات شما هستم

کما کان منتظر نظرات شما هستیم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط mohammad1362.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #18
به نظر من اگه قراره نر امانتی رو برگردونی نر مسن رو شب بنداز توی قفس ماده که روی تخم خوابیده تا اگه جوجه در اومد قپبده و بعنوان پرستار میتونی توی لان ها استفاده کنی از نر مسن ، قفط واسه نطفه از نر جوان استفاده کن بعد پرستار بنداز کنار ماده
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۶:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۲:۴۸ ب.ظ)'mohammad1362' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود  به همگی.

من یک مشورت داشتم. و تجربه شما نیاز مندم.

قناری ماده روی تخم ها خابیده. ماده 4 تا تخم داره.  الان جوحه ها که با نر حدا هستند هم. دارن خودشون غذا می خورن.

صاحب قناری نر  باید من تا جمعه قناری رو براش ببرم جون خودش لازمش داره.

این قناری ماده. قبلا با یک قناری نر که حدود 8 سالش  است. حفت انداخته بودم 2 بار هم تخم گذاشت اما نطفه نگرفت.

الان همون قناری نر مسن هم دارمش.

بنظر شما اگه بره پیش ماده. ایا جفت خودشو مشناسه. و اگه جوجه کرد ت بزرگ کردن جوجه ها کمک می کنه بهش.

یا کلا این کار رو انجام ندم.

منتظر تجربیات شما هستم

کما کان منتظر نظرات شما هستیم؟

سلام
اگر نر پير شرارت نداره ،امتحان كردنش ضرري نداره. ولي اگر خيلي مست باشه باعث ميشه كه ماده هم روي تخم نخوابه يا باعث شكستن تخمها ميشه.اين كار را مي توانيد موقعي انجام بديد كه جفتش را به صاحبش تحويل داده باشيد.براي امتحان چند دقيقه نر را پيش ماده بيندازيد.اگر ماده ونر به هم تمايل داشته باشند بعداز چند ثانيه به هم ابراز تمايل مي كنند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #20
درود به اقای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b]
ودوست و همشری عزیز قناری شیراز  .من نر مسن را  اول یک روز قفسش به ماده نزدیک کردم. چون نر قبلا با ماده جفت بود. کلا تا ماده رو دید دیگه نخوند. این نر مسن است اما از خوندن. از صد تا نر جوان می ارزه. باید روزها هم روقفسش پارچه انداخت. و بعد از یک روز نر رو به قفس ماده هدایت کردم. نر اصلا به ماده دعوا هم نکرد. و رفت روی نی چوب کنار ماده که تو لان است ایستاد. و ماده هم از همون زمان که نر مسن تو قفسش است مرتب روی تخم ها نشسته. فقط دانه و اب که بخاد بلند میشه. فقط نمیدونم جوجه که کرد قناری مسن هم بهشون غذا میده یا نه. منتظر این امتحان هستم.

و یک نکته دیگر که برام مهمه
این قناری ماده 3 تخم می گذاشت. و من به فکر همیشه. تا تخم سوم نر رو کنارش نگه داشتم. و بعد با جوجه ها جداش کردم. اما امروز دیدم 5 تا تخم گذاشته.  و 2 تا تخم اخر بدون قناری نر بوده حالا نطفه گرفته باشه یا نه نمیدونم
اما همین هم تست جالبی است و به امتحانش می ارزه.
چون من درون سایتها که مطالعه کردم.

عده ای می گفتند. قناری نر و ماده. وقتی دارند تخم ریزه جمع می کنه ماده جفت گیری می کنند. و تخم ها نطفه دار میشن.
عده ای هم می گفتند قبل تخم گذاری باهم باید جفت گیری کنند که تخم نطفه دار بشه.
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان