زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کندن پر جوجه توسط مادر

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #1
کندن پر جوجه توسط مادر
درود به همه

من قناری ماده ام بعد از 22 روز.امروز دیدم.  پر یکی از جوجه ها رو کامل کنده. و بدبخت فقط دور گردنش پر داره.

در صورتی که هم لانه جدد و هم پنبه براش گذاشته بودم

قناری ماده امرروز اولین تخم رو گذاشته. این قناری ماده 3 تا تخمه است

من امروز قناری نر با جوجه ها رو جدا کردم داخل یک قفس نزدیک ماده.

یک سوال:ایا اگه الان قناری ماده بدون نر اون 2 تا تخم بعدی رو بزاره نطفه داره یا نه.

لطفا کمک کنید. تو 2 راهی موندم.
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۱۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #21
RE: کندن پر جوجه توسط مادر
(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۳۰ ق.ظ)'mohammad1362' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود به اقای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b]
ودوست و همشری عزیز قناری شیراز  .من نر مسن را  اول یک روز قفسش به ماده نزدیک کردم. چون نر قبلا با ماده جفت بود. کلا تا ماده رو دید دیگه نخوند. این نر مسن است اما از خوندن. از صد تا نر جوان می ارزه. باید روزها هم روقفسش پارچه انداخت. و بعد از یک روز نر رو به قفس ماده هدایت کردم. نر اصلا به ماده دعوا هم نکرد. و رفت روی نی چوب کنار ماده که تو لان است ایستاد. و ماده هم از همون زمان که نر مسن تو قفسش است مرتب روی تخم ها نشسته. فقط دانه و اب که بخاد بلند میشه. فقط نمیدونم جوجه که کرد قناری مسن هم بهشون غذا میده یا نه. منتظر این امتحان هستم.

و یک نکته دیگر که برام مهمه
این قناری ماده 3 تخم می گذاشت. و من به فکر همیشه. تا تخم سوم نر رو کنارش نگه داشتم. و بعد با جوجه ها جداش کردم. اما امروز دیدم 5 تا تخم گذاشته.  و 2 تا تخم اخر بدون قناری نر بوده حالا نطفه گرفته باشه یا نه نمیدونم
اما همین هم تست جالبی است و به امتحانش می ارزه.
چون من درون سایتها که مطالعه کردم.

عده ای می گفتند. قناری نر و ماده. وقتی دارند تخم ریزه جمع می کنه ماده جفت گیری می کنند. و تخم ها نطفه دار میشن.
عده ای هم می گفتند قبل تخم گذاری باهم باید جفت گیری کنند که تخم نطفه دار بشه.

سلام به شما با اين پشتكارتان همشهري عزيز من
به تخم هاي بعدي اميدي نداشته باش و به نظر من تخم پنجم به طور 100در صد جوجه نخواهد شد.فقط مواظب باش تخم ها از زير ماده خارج نشوند.اگر تخم پنجم را مي شناسي كلا آن را دور بيانداز تا بقيه تخم ها به راحتي زير ماده قرار بگيرند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #22
تخم پنجم رو نمشناسم. فقط می زارم. در روز 6 یا 7تم. با نور چراغ تست می کنم. هر کدوم دیدم بدون نطفه است برش میدارم دیگه. تخم ها بزرگ هستند همشون.

(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۴۹ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۳۰ ق.ظ)'mohammad1362' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود به اقای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b]
ودوست و همشری عزیز قناری شیراز  .من نر مسن را  اول یک روز قفسش به ماده نزدیک کردم. چون نر قبلا با ماده جفت بود. کلا تا ماده رو دید دیگه نخوند. این نر مسن است اما از خوندن. از صد تا نر جوان می ارزه. باید روزها هم روقفسش پارچه انداخت. و بعد از یک روز نر رو به قفس ماده هدایت کردم. نر اصلا به ماده دعوا هم نکرد. و رفت روی نی چوب کنار ماده که تو لان است ایستاد. و ماده هم از همون زمان که نر مسن تو قفسش است مرتب روی تخم ها نشسته. فقط دانه و اب که بخاد بلند میشه. فقط نمیدونم جوجه که کرد قناری مسن هم بهشون غذا میده یا نه. منتظر این امتحان هستم.

این قناری ماده 3 تخم می گذاشت. و من به فکر همیشه. تا تخم سوم نر رو کنارش نگه داشتم. و بعد با جوجه ها جداش کردم. اما امروز دیدم 5 تا تخم گذاشته.  و 2 تا تخم اخر بدون قناری نر بوده حالا نطفه گرفته باشه یا نه نمیدونم

عده ای می گفتند. قناری نر و ماده. وقتی دارند تخم ریزه جمع می کنه ماده جفت گیری می کنند. و تخم ها نطفه دار میشن.

به تخم هاي بعدي اميدي نداشته باش و به نظر من تخم پنجم به طور 100در صد جوجه نخواهد شد.فقط مواظب باش تخم ها از زير ماده خارج نشوند.اگر تخم پنجم را مي شناسي كلا آن را دور بيانداز تا بقيه تخم ها به راحتي زير ماده قرار بگيرند.
یک چیز دیگر. قناری نر و ماده. صبح زود که ماده میخاد تخم بگذاره. برای نطفه دار شدن تخم ها باهم جفت گیری می کنند. یا نه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۱۰:۱۳ ق.ظ، توسط mohammad1362.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۱۰:۰۷ ق.ظ)'mohammad1362' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تخم پنجم رو نمشناسم. فقط می زارم. در روز 6 یا 7تم. با نور چراغ تست می کنم. هر کدوم دیدم بدون نطفه است برش میدارم دیگه. تخم ها بزرگ هستند همشون.
یک چیز دیگر. قناری نر و ماده. صبح زود که ماده میخاد تخم بگذاره. برای نطفه دار شدن تخم ها باهم جفت گیری می کنند. یا نه

(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۴۹ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b]

در طول مدتي كه ماده در حال تخم گذاري هست نرو ماده جفت گيري مي كنند شب و روز هم نداره .ماده خودم تخم چهارم را 2روز بعداز تخم سوم مي گذاشت هيچ وقت هم جوجه نمي شد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #24
سلام
به نظر من قناری نر مسن چون در ابتدای خوابیدن روی تخمها به قفس ماده انداختید مشکلی نداره و در صورتیکه قبلا جوجه بزرگ کرده و خوش سو بوده (ذات خوبی داشته) حتما به جوجه ها قپ خواهد داد ، فقط زیاد جابجا یا دستکاری نکنید و روزهای آخر به تغذیه نر برسید روز 13 حتما آبتنی ، تخم مرغ و برگ کاهو در قفس بگذارید تا واسه قپ دادن تحریک بشن .

در رابطه با نطفه دار بودن تخمها حتی اگر در روز تخم دوم جفتگیری نر را دیده باشید و مطمئن باشید ماده درست جفت خورده ، تمام تخمها نطفه خواهد داشت مطمئن باشید ، مگر اینکه آخرین جفتگیری قبل از تخم دوم باشه . (حتما خبرش بمن هم بدید) .
به امید موفقیت .
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۳:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #25
(۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۳:۱۷ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من قناری نر مسن چون در ابتدای خوابیدن روی تخمها به قفس ماده انداختید مشکلی نداره و در صورتیکه قبلا جوجه بزرگ کرده و خوش سو بوده (ذات خوبی داشته) حتما به جوجه ها قپ خواهد داد ، فقط زیاد جابجا یا دستکاری نکنید و روزهای آخر به تغذیه نر برسید روز 13 حتما آبتنی ، تخم مرغ و برگ کاهو در قفس بگذارید تا واسه قپ دادن تحریک بشن .

در رابطه با نطفه دار بودن تخمها حتی اگر در روز تخم دوم جفتگیری نر را دیده باشید و مطمئن باشید ماده درست جفت خورده ، تمام تخمها نطفه خواهد داشت مطمئن باشید ، مگر اینکه آخرین جفتگیری قبل از تخم دوم باشه . (حتما خبرش بمن هم بدید) .
به امید موفقیت .
درود به شما.
قناری ماده از 5 تا تخم که گذاشت. 3 تا ان جوجه شده. و هنوز2تاتخم اخر جوجه نشدن. که میخام عصر تخم ها رو برسی کنم که اگه جوجه نیست برش دارم.
قناری نر مسن.:هم قبلا چند سال پیس 3 تا جوجه از 3تا لانه. بزرگ کرده. و قبل از بیرون امدن جوجه ها هم مرطب به ماده غذا میداد. دیروز هم دیدم رفته بود کنار لانه به جوجه ها غذا میداد.

نتیجه گیری. قناری نر من زمان که تخم اول گذاشت نر رو به صاحبش فرستادم. و 2 تا تخم بعدی هم نطفه داشته و جوجه کرده. فقط موندم دوتا تخم اخر

۱۳۹۲/۰۳/۲۹، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان