زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کندن پر سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
کندن پر سهره
سلام.دوستان امروز یه سهره برام اوردن که آمار اول بهارش رو داشتم دهن داره جفتم خورده خلاصه سهره با ارزشیه.ولی متاسفانه دست یه آدم ناشی بوده این آقا یه ماه پیش وقتی میبینه پرهای پشت گردنش ریخته و در نمیاد میگیره با دست تمام گلها و پرهای سر و گردنش رو میکنه به امید اینکه یه دست دربیاد.میذارتش توی پارچه دونه هم شاهدونه.تقریبا سه هفته ای تو پارچه هست.امروز آورده دادتش به من.خواستم ببینم کسی از دوستان و اساتید تا الان با چنین موردی برخورد کردن یا نه و نظرات و تجربیاتشون رو بگن.با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #2
RE: کندن پر سهره
با سلام خدمت دوست عزیز باید عرض کنم که این سهره خوب میشه با مولتی ویتامین و اسفناج و نگهداری پرهاش میاد اما یه کمی دیر مست میشه و یه کم اذیت میشی چون این سهره خیلی اذیت شده و الان از انسان ترس داره و باید دوباره اعتمادشو جلب کنی خلاصه مشکل حادی نیست موفق باشی
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۳:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، Animal Planet
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #3
سلام.من خودم معمولا سهره ای که به طور طبیعی حالا چه از ترس چه بخاطر لک خوردن یه هر دلیل طبیعی دیگه کچل و طاس میشه رو توی پارچه میپیچم دونشو عوض میکنم جاش هم گرم و خلوت.ولی این یکی رو خوده آدم پرهاشو با دست کنده حقیقتش تجربه این موضوع رو ندارم نمیدونم باید مثل اونایی که بطور طبیعی طاس میشن باهاش رفتار کنم یا یجور دیگه.اضافه کنم که تقریبا یه ماه هست که پرهاشو کندن و هنوز پوست سرش صافه صافه.
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #4
با سلام بنظر من در چنین مواردی باید خودمون رو بزاریم جای پرنده تا بتونیم یه راه حل منطقی براش پیدا کنیم این کار مثل این میمونه که تمام ریش وسیبیل آدم رو با دست بکنن بعدش بکنن زیر روکش چه حالی به آدم دست میده .من که باشم ترجیح میدم تا آخر عمر کوسه بمونم . همه حس داریم ومیدونیم که صورت حساس میشه وپوست صورت درد داره پر در نیاوردنش طبیعیه تا التهاب پوست سرش باید کم بشه کمی روغن بادام تلخ رو جای کندگیها بمالید و بنظر من زیر روکش نکنید بیشتر میترسه یه جای کم رفت وآمد ولی به طوری که بیرون رو ببینه وهوای آزاد بهش بخوره و خودش رو پیدا بکنه کمی تخم کاهو هم بهش بده تقویتی هست خنکه براش خوبه بعد بحال عادی برگشت اون وقت مثل سهره های دیگه با هاش برخورد کن یه نظر شخصی امیدوارم کمکت کنه .
۱۳۹۱/۰۶/۰۴، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #5
درود.
اگه پرنده جون دار هستش ( یعنی سینش تیز نشده ) میتونی خودت یه بار ببریش توی لک.
من با کاسنی پرنده رو تو لک میبرم.
ولی یکی از دوستام با آرد جو و زرده تخم مرغ این کار رو میکرد.
با هرکدوم که راحتی.
کامل که لک شد و خواست ریز ریز صاف کنه، بندازش توی پرون و جاش آروم باشه. زمان خوابش هم زیاد کن. مولتی ویتامین؛ تخم کتان؛ تخم کاهو و آبتنی یادت نره.
شادزی/
آبتین//
۱۳۹۱/۰۶/۰۴، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، Arjon ، Animal Planet
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #6
کلسیم و کنجد برای تحریک و رشد پرها بسیار موثره
۱۳۹۱/۰۶/۰۴، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #7
سلام به دوستان.این سهره که قبلا درموردش بحث کردیم رو دونش رو عوض کردم تو پارچه پیچیدم.الان کل پرهای سرش جوونه زده خواستم باهاتون مشورت کنم که دیگه بهتر نیست از پارچه درش بیارم و یه میخش کنم.از طرفی میگم خیلی وقته تو پارچه اس و دیگه داغون میشه اگه درش نیارم.از طرفی میترسم اگه الان درش بیارم بعضی از جاهای سرش طاس بمونه.بال و دمش کامل تخته.سر و گردنش هم جوونه زده.خوشحال میشم دوستان نظر و پیشنهادشون رو بگن.تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۷، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #8
دوست عزیز اگه جونه زده پس دیگه نیازی نیست پارچه بپیچی شما میتونی بهش هفته ای 4 بار مولتی ویتامین با دوز کم بدی تا پرهاش خیلی بهتر و زودتر دربیان موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۷، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
23 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #9
سلام به همه دوستان آقا ما تازه كاريم منظورتون از تو پارچه پيچيدن چيه؟ من هم يه سهره دارم كه خوب مي خوند چند ماهه پيش يكي از دوستامون اينو ديدو خوشش اومد و گفت بده ببرم توي مغازه ما هم داديم و بعد از چند ماه آوردش ولي ديگه اون سهره زيبا نبود و تمام پر و دمش شكسته بود . حالا هم بعد چند هفته كه پيش منه پرهاي سرش شروع به ريختن كرده داستان چيه به نظره شما دوستان و من بايد چكار كنم؟ تشكر.
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
سلام و خوش آمد گویی به دوست عزیز بهرام84.برای حل مشکلت به قسمت نگهداری سهره تایپک همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره مراجعه کنید.باتشکر
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۱۰:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، Animal Planet

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان