زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۲:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کچلی در قناری

*
کاربر انجمن

ديپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 142
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
ريحتن پرهاي گردن قناري
باسلام خدمت دوستان و اساتيد.من يه قناري نر دارم ك از پارسال پرهاي گردنش ريخت وتا الانم پرهاي گردنش در نيومده وقرص قرصم هست الان چند وقته ك پرهاي روي سرشم ريخته.علت چيه و راه درمانش چيه؟؟ با تشكر
۱۳۹۲/۰۶/۱۸، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #2
RE: ريحتن پرهاي گردن قناري
منم یه نر دارم همینجوری بود و قرص قرص بود حتی وقتی چراغها خاموش بود میخوند . بعد از 2سال یه ماه پیش رفت تولک و حالا داره صاف میکنه و پرهای گردن و سرش در اومده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط mohammad8366.)
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #3
RE: ريحتن پرهاي گردن قناري
(۱۳۹۲/۰۶/۱۸، ۱۱:۳۹ ب.ظ)milada نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان و اساتيد.من يه قناري نر دارم ك از پارسال پرهاي گردنش ريخت وتا الانم پرهاي گردنش در نيومده وقرص قرصم هست الان چند وقته ك پرهاي روي سرشم ريخته.علت چيه و راه درمانش چيه؟؟ با تشكر
سلام
احتمالا بدنش يك كمبود داره كه شما بايد با يك رژيم غذايي صحيح آن را برطرف كنيد. شما به بخش تغذيه وبخش بيماري ها ودرمان يك نگاه دقيق تري بنداز دوستان در موارد مشابه دربارش صحبت كردن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۶:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، 10reza10
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 39
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #4
کچلی در قناری
بیماری تاسي قناری از دیدگاه پرورش دهندگان واساتيد :

گاهي اوقات قناري در قسمت سر يا پايين بدن خود دچار كچلي يا فقدان پر مي گرد كه علل آن به صورت زير است :

1- وجود انگلها و شپش در بدن پرنده

2- پرهاي آن نقطه توسط ساير ين در قفس كنده ميشود .

3- ضعف تغذيه در دوران تولك
راه کارهای درمانی:

1-انگلها و شپش را به وسيله ضد عفوني كننده هاوداروهايي مانند insecticida –tetraseptol- _ quikon med _insectornis_bactazol مي توان معالجه نمود.بهعبارتي ديگرمحل نگهداري بايد ضد عفوني شود و قناري نيز به منظور پيشگيري  واكسينه و درمان گردد. ضمنا فراهم كردن آبتني قناري بسيار موثر است .

۲- هنگامي كه براي گذراندن دوران تولك و  ساير مواقعي كه قناري به صورت دسته جمعي نگهداري مي شود و همچنين در هنگام نگهداري جوجه قناري در كنار پدر ومادر ، پرهاي جديد قناري به وسيله  هم نوعان كنده مي شود . در اين  مواقع بهترين راه حل جدا كردن قناري آسب ديده به صورت مجزاست. البته در باره  جداسازی جوجه قناری لازم است دقت فرمایید .

۳-  طي دوران تولك قناري ، چنانچه غذاي مقوي يا دانه هاي مختلف در اختيار پرنده قرار نگيرد او دچار كمبود ويتامين خواهد شد و به طور غريزي پرهاي تازه خو را به علت اينكه مقداري خون كه در پرها موجود است ،خواهد خورد لذا به كندن پرهاي خود ادامه مي دهد  و به يك عادت تبديل مي گردد .در اين هنگام ضروري است محل بدون پر را به داروي مركوركرم آغشته نموده تا اين محل مزه تلخي پيدا نمايد . سپس دانه هاي تقويتي در دسترس قناري قرار دهيد تا جبران پرهاي كنده شده به سهولت انجام پذيرد . ضمنا فراهم نمودن آبتني قناري بسيار موثر ميباشد .
۱۳۹۴/۰۵/۲۰، ۱۲:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان