زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کیفیت و جنسیت طرقه من ( اساتید لطفا نظر بدن )

*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #1
کیفیت و جنسیت طرقه من ( اساتید لطفا نظر بدن )
سلام خدمت دوستان و برادران عزیز
این طرقه جوجه بود و من اواسط اردیبهشت خریداری کردم و خودم بزرگش کردم
ا ز اساتید نظر می خام جنسیت و کیفیت این طرقه
سپاس گزارم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۰۶/۲۱، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #11
RE: کیفیت و جنسیت طرقه من ( اساتید لطفا نظر بدن )
نر یا ماده بودن طرقه زمانی که  جوجه سنش خیلی کم باشه  حدودن قبل از در اومدن پر هایه سینش  خیلی راحت تر هستش به این صورت که جوجه نر رویه زبونش سه تا نقطه ی سیاه رنگ داره که ماده ها ندارن  ولی وقتی جوجه نر ها بزرگ تر میشن و پرهایه سینشون در میاد اون سه تا نقطه ی سیاه کم کم محو میشن  در این مقطع سنی بهتره که جوجه طرقه نخرید  چون تعیین جنسیتش خیلی مشکل هست تقریبن قیره ممکنه چون لکه هایه سیاه رویه زبونه جوجه هایه نر از بین رفته وطوقه سیاهه دوره گردن جوجه نرها که مختصه نر هاست و ماده ها اون رو ندارن  هنوز مشخص نشده پس تشخیصه جنسیت ممکن نیست انشونه هایه دیگه هم مثله زخامت نوک و... هم دقیق نیستن پس بهتره زمانی جوجه طرقه رو تهیه کنید که سنش خیلی کم هست وسینش لخته0یعنی بین هفتهیه اول تا سوم تولد ونقطه هایه سیاهه رویه زبونش مشخصه در این صورت اموزش پزیر تر هم هست وزود هم رام میشه در غیره این صورت بهتره تا دوماهگی و مشخص شدنه لکه هایه سیاهه زیره گلو پرنده صبر کونید  در این مقطع 0از دو ماهگی به بعد زیره گلویه جوجه هایه نر شروع به سیاه شدن میکنه و روزبه روز با بالا رفتن سن جوجه ها بیشترو پورنگ تر  میشه  دراین صورت طرقه شما حتما نر خواهد بود            در مورد طرقه یه شما هم  اون چیزی که تو عکس مشخص هست نر هستش چون لکه هایه سیاه زیره گلوش تا حدودی مشخص هستش    ولی اگه خدتون بزرگش کردید اگه موقعه غذا دادن بهش سهتا نقطهیه سیاهو رویه زبونش دیدیده باشی جایه هیچ شکی باقی نمیمونه که نر هستش  انشا للهدرپناه خدا وبه اومیده شنیدن دهن هایه زیبایه طرقت

۱۳۹۲/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دوم متوسطه
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 16
53 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #12
RE: کیفیت و جنسیت طرقه من ( اساتید لطفا نظر بدن )
من با موکت موافق نیستم....طرقه عاشق خاکه.... نه فقط برای این که با خاک حمام میکنه....به نظر من اگه خاک زیر پاهاش باشه بهتره تا یه سطح صاف مثل روزنامه یا موکت...
چون اصولا طرقه پرنده ی بیابونی هست و تو روی زمین هم لونه میسازه....البت همه دوستان اطلاع دارن من فقط درس پس میدم...
۱۳۹۲/۱۰/۲۷، ۰۴:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظر دوستان و اساتید راجع به جنسیت این طرقه b3hnam 9 1,984 ۱۳۹۴/۰۲/۰۳، ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Taher Ghodrati

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان