زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گرسنگي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
گرسنگي سهره
روش گرسنه نگه ذاشتن سهره براي رام شدنش چگونه است؟
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: گرسنگي سهره
باسلام در ابتدا باید سهره شما به محیط و دانه های قفس عادت کرده باشه بعد از این دوره شما باید بمدت ۲سه ساعت غذا رو از جلوی سهره بردارید سپس روزانه چند بار با انگشتی بهش دون بدین جوری که متوجه بشه یعنی آمدن شما مساویست با رسیدن غذا و بفهمه که شما دوستش هستید سپس کم کم حلقه رو تنگتر کنید یعنی دفعات غذا دادن کمتر شوند بعد از آن شروع کنید با دست بهش غذا دادن معمولا بار اول برا جلب توجهش با دست سبزی بدین البته این روش یک مقدار وقت وحوصله میخواد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، محمد جلالی ، Animal Planet
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۴۵ ق.ظ)ميلاد اسعدي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گرسنه نگهداشتن خلاف اخلاقه و گناه داره..حالا که حیوونی رو اسیر کردیم بیایین لا اقل اذیتش نکنیم
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #4
منم با جناب fazlog موافقم . جدا از اینکه کارتون اشتباس و این فرضیه که با گرسنه نگه داشتن سهره اونو میتونی رام کنی اشتباس بلکه این کار شما گناه و خلاف اخلاقه. امیدوارم در این عمل تجدید نظر بفرمایید.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، Animal Planet ، سهره و قناری
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #5
به نظر بنده صرف نظر از غیر اخلاقی بودن و گناه بودن این کار ، با کم و زیاد کردن غذا و تاخیر در ساعت غذا خودرنش تاثیر زیادی روی تولک رفتن یا تحلیل رفتنه انرژی سهره داره که صددرصد رام کردنو سخت تر میکنه.شما اگه میخواید سهرتونو رام کنید برای رام کردن سهره راههای بهتری وجود داره از جمله سهره رو در جای پست و پر رفت و آمد بزارید این روش ثابت شده است و زودتر جواب میده
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، سهره و قناری
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #6
باسلام دوستان توجه داشته باشند که با گرسنگی دادن نباید بذارید پرندتون لاغر بشه استفاده از این روش فقط برا سهره هایی که با روشهای دیگر رام نمیشوند مجاز است من خودم فقط یکبار از این روش استفاده کردم چون یکی از سهره هام خیلی سرسخت بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۲۱ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوستان توجه داشته باشند که با گرسنگی دادن نباید بذارید پرندتون لاغر بشه استفاده از این روش فقط برا سهره هایی که با روشهای دیگر رام نمیشوند مجاز است من خودم فقط یکبار از این روش استفاده کردم چون یکی از سهره هام خیلی سرسخت بود
درسته سهره لاغر نميشه اما اينقدر از كرسنكي كلافه و اذيت ميشه كه مجبور ميشه با تمام ترسي كه داره بياد و غذا رو ازتون بكيره.تو روشت تجديد نظر كن يا لا اقل به كسي بيشنهادش نده دوست من.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
با سلام خدمت دوستان عزیزان ببینید یک سری روشها بیرحمانه هست اگه بخوای اینجوری به قضیه نگاه کنی بزرگ ترین ظلم اسیر کردن پرنده وحشی هست .شما یه آدمی رو در نظر بگیرید که بی اعتماد نسبت به محیط وافراد تو یه زندان انفرادی هست که از همه میترسه میدونی چه فشاری رو باید تحمل کنه تا به محیط عادت کنه چون با کلک صید شده وگول خورده میخواد دیگه این کارو انجام نده بعضی سهره ها حتی از دون خوردن هم امتنا میکنن ویه دلیل اینکه میگن تا چند وقت سهره ها رو با هم نگه دارید دون خوردن هست تازه بعضی ها نمی تونن تغییر محیط رو قبول کنن سهره هم همین طور بعضی پرنده ها زود رام هستند .زود باور هستد وبا محیط وقف پیدا میکنن بعضی ها شون نمیخوان شرایط رو قبول کنن و یدندگی میکنن واین مسئله باعث صدمات دیگه ای میشه من سهره داشتم بعد از 3سال کف اتاق بودن هنوز فکر رفتن بود اینجور پرنده هارو باید با مدد کاری تو راه بیاری اگه برات عزیزه حالا میتونه این مدد کاری گرسنگی باشه وقتی ببینه برای یه نفر مهم هست وبراش وقت میزاره توراه میاد بعضی ها هم از روشهای دیگه استفاده میکنن بعضی سهره ها هم شرایط جدیدبراشون قابل قبول نیست همون اوایل میمیرن.
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۳۶ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۱۲:۴۵ ق.ظ)ميلاد اسعدي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گرسنه نگهداشتن خلاف اخلاقه و گناه داره..حالا که حیوونی رو اسیر کردیم بیایین لا اقل اذیتش نکنیم

من هم باهات موافقم.
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سهره و قناری ، fazlog
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #10
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست گرامی آقای اسعدی اگه شما با مشکل رام کردن سهره مواجه هستید میتونید به این آدرس یه سر بزنید .
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، سهره و قناری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان