زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۲۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گرفتن بلبل هزار دستان

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #1
گرفتن بلبل هزار دستان
با سلام خدمت دوستان عزيز
جايي رو پيدا كردم كه تعداد زيادي بلبل هزاردستان داره و قصد دارم اين فروردين براي شكار بلبل بالغ يا پيدا كردن لونه بلبل اقدام كنم از دوستان عزيز هر كسي در زمينه گرفتن بلبل تجربه داره لطفا راهنمايي كنه
در مورد پيدا كردن لونه بلبل هم هر كسي راهكار داره لطفا كمك كنه
ممنون
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: گرفتن بلبل هزار دستان
سلام
لطفا از اين كار صرف نظر كن.بگذار زندگيشان را بكنند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، جواد ، fazlog ، shams ، Animal Planet ، jastin ، POLICE
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۰۲ ب.ظ)ramingh27 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
جايي رو پيدا كردم كه تعداد زيادي بلبل هزاردستان داره و قصد دارم اين فروردين براي شكار بلبل بالغ يا پيدا كردن لونه بلبل اقدام كنم از دوستان عزيز هر كسي در زمينه گرفتن بلبل تجربه داره لطفا راهنمايي كنه
ممنون
سلام

دوسته خوبم دانه خور کردن هزار دستان بالغ یا جوجه وحشی تقریبا غیره ممکنه
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، جواد ، shams
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
(۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۵۳ ب.ظ)mojtaba_Torghe نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۰۲ ب.ظ)ramingh27 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
ممنون
سلام

آقا مجتبي اين كار رو خودتون امتحان كرديد جواب نداده يا بر اساس تجربه ديگران ميگيد؟
چون در مورد هزاردستان بيشتر حرف ها نقل قوله و صحت هم نداره
۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۱۲:۰۸ ب.ظ)ramingh27 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۵۳ ب.ظ)mojtaba_Torghe نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
ممنون
سلام

آقا مجتبي اين كار رو خودتون امتحان كرديد جواب نداده يا بر اساس تجربه ديگران ميگيد؟
سلام
دوست عزیز من خودم تجربه ی داشتن هزاردستانو ندارم ولی اینطوری که از اساتید شنیدم وبحث کردیم متوجه شدم
۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
(۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۱:۵۵ ب.ظ)mojtaba_Torghe نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۱۲:۰۸ ب.ظ)ramingh27 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
ممنون
سلام

سلام
دوست عزیز من خودم تجربه ی داشتن هزاردستانو ندارم ولی اینطوری که از اساتید شنیدم وبحث کردیم متوجه شدم

اگر شما تمام سايت هاي پارسي رو بگرديد ميبينيد كه نوشته بلبل ماده هم ميخونه اما تو تمام سايت هاي انگليسي نوشته كه خوندني كه به نام خوندن بلبل هزار هست مختص نر هستش حتي اگر فيلم آواز بلبل ماده رو از سايت "يوتيوب" بگيريد ميبينيد كه اصلا جذبه اي نداره در كل ميخوام بگم تو ايران بخاطر عدم تجربه نگه داري از اين بلبل اطلاعات كمه و همون اطلاعات كم هم اكثرا غلط هستش
ارادت
۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Fereidoon
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز نمیشه با یک مثال به راحتی کل تجربه دوستان و اطلاعات اون ها را زیر سوال برد مثلا سهره سفید که در خارج از کشور به راحتی گرفته میشه ولی در ایران هنوز راحتی واسش پیدا نشده پس قرار نیست هرچیزی که نقیض واسش پیدا میکنید غلط باشه
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۴:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
(۱۳۹۱/۱۲/۰۲، ۰۴:۵۹ ب.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز نمیشه با یک مثال به راحتی کل تجربه دوستان و اطلاعات اون ها را زیر سوال برد مثلا سهره سفید که در خارج از کشور به راحتی گرفته میشه ولی در ایران هنوز راحتی واسش پیدا نشده پس قرار نیست هرچیزی که نقیض واسش پیدا میکنید غلط باشه
موفق باشید

دوست عزیز من اطلاعات کسی رو زیر سئوال نبردم برعکس از دوستانی که تجربه نگهداری بلبل رو دارندکمک خواستم در ضمن شما یک مثال صدق در این موضوعی که بیان شد به من نشون بدید من قانع میشم آقای عرشیا در مورد غذای بلبل توضیحاتی قبلا داده بودند من هیچ بحثی رو اون نکردم چون واقعا داشتن تجربه شخصی خودشون رو میگفتن و تونستن جواب هم بگیرن
ارادت
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۵:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arshya
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 73
89 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #9
دیروز از کسی که جوجه بلبل ها رو ازش واسه خودم و بچه های دیگه خریدم پرسیدم بیش از 50 سال تجربه نگهداری از بلبل رو داره و بگفته خودش پدرش هم همینکار رو میکرده گفت تمام بلبل ها میخونن چه نر و چه ماده گفت نرهاشون یه کم تند تر و قوی تر میخونن اما ماده ها شمرده شمرده میخونن و آواز دلنشین تری دارن از نوع حرکت دم و همینطور حالت دفاعی که پرنده بخودش میگیره و همینطور رنگ پرنده تا حدودی میشه جنسیتش رو تشخیص داد اما صد در صد نیست و همینطور در مورد صید بلبل وحشی گفت که تا حالا چند تا مورد داشته که زنده موندن و بعد مدت زمان زیادی شروع بخوندن کردن اما گفت معمولا میمیرن و ارزش نداره و خودش هم دیگه اینکار رو نمیکنه (تازه جوجه بلبل رو اگه از جوجگی خودمون غذا بدیم و کنار انسان بزرگ شه هیچوقت مثل قناری اهلی نمیشه) بلبل های من هر دو شون تقریبا شروع بخوندن کردن :)
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، POLICE
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
14 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #10
[/php]سلام دوست عزیز من 10 ساله بلبل هزاردستان نگهداری میکنم. امسالم دو تا جوجه خریدم. به نظر من بلبل وحشی غیر ممکنه رام بشه!!! اگر هرگونه اطلاعاتی خواستین به این شماره تماس بگیرید با جون و دل راهنمایی میکنم. اگر فروشی هم داشتید یدونه خریدارم. 09126265604

بچه ها کسی بلبل فروشی داره ؟ (جوجه. یا بالغ ) اگه کسی قصد فروش داره من میخرم. تشکر . 09126265604 مهدی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۸، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط mehdi ostadreza.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۸، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پرورش غذاهای زنده برای بلبل هزار دستان و بلبل خرما danial539 8 11,676 ۱۳۹۲/۰۴/۲۴، ۰۹:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: theanimal
  در مورد بلبل هزار دستان بیشتر بدانیم phoenix 7 28,861 ۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۷:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  هزار دستان khalil.karami 17 3,433 ۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Ramin89

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان