زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گرفتگی صدای قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
گرفتگی صدای قناری
سلام خدمت اساتید , چند روز پیش از یک مغازه دار بی انصاف مشهدی قناری خریدم که شب متوجه شدم مشکل تنفسی داره و خیلی ضربان قلبش تنده بطوریکه وقتی روی چوب می ایسته از شدت ضربان قلبش تمام بدنش بلرزه می افته فرداش رفتم پیش مغازه دار و ماجرا را گفتم او گفت مشکل قناری سفید همینه که تاجابجا شد اینطوری میشه . صداش هم اول گرفته بود ولی حالا اصلا در نمیاد از نظر سرحالی سرحال و خوب جست و خیز میکنه رنگ مدفوعش هم مشکلی نداره از دوستان خواهش دارم راهنماییم کنید .
ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 0
32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #2
RE: گرفتگی صدای قناری
(۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۱۰:۲۵ ق.ظ)رضاسیاح نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید , چند روز پیش از یک مغازه دار بی انصاف مشهدی قناری خریدم که شب متوجه شدم مشکل تنفسی داره و خیلی ضربان قلبش تنده بطوریکه وقتی روی چوب می ایسته از شدت ضربان قلبش تمام بدنش بلرزه می افته فرداش رفتم پیش مغازه دار و ماجرا را گفتم او گفت مشکل قناری سفید همینه که تاجابجا شد اینطوری میشه . صداش هم اول گرفته بود ولی حالا اصلا در نمیاد از نظر سرحالی سرحال و خوب جست و خیز میکنه رنگ مدفوعش هم مشکلی نداره از دوستان خواهش دارم راهنماییم کنید .
ممنون

با سلام
این احتمال وجود داره که عفونت دستگاه تنفسی CRD داشته باشه که شما میتوانید از داکسی سایکلین یا تتراسیکلینوهمچنین تایلوزین استفاده کنی
از لحاظ شپش بررسی کنید احتمال مایت کیسه هوا وجود داشته باشه که از IVERMECTIN به اندازه یک قطره روی پوست پشت گردن میریزی
بعضی قناریها از لحاظ استرس به این صورت نفس نفس میزنند یا به علت چربی زیاد
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، DRaiush
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #3
گرفتگی صدای قناری
سلام
حدودا سه ماه پيش يه قناري گرفتم كه بدليل نگهداري نادرست و تغذيه بد نميخوند، بردمش تو لك و الان تخت كرده اما هنوز دهن نمياد، فقط صداي قيژ قيژ ميده يا جيك ميزنه وقتي هم كه ميخواد دهن بياد انگار چيزي مث پوسته تخمه تو گلوشه
به نظر دوستان هنوز برا دهن اومدنش زوده؟
اگه نياز دارويي داره دوستان لطف كنن بگن
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #4
سلام دوستان از دیشب ساعت های 11 رفتم پیش قناریم دیدم صداش عوض شده انگار گلوش گرفته............قبلا می خوند ولی دیگه نمی خونه............ دما خوبه بین 24 الی 26 هستش .............مقداری هم خودشو باد می کنه 

ممنون می شم راهنمایی کنید
۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۲۱ ق.ظ)MIG_MIG نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان از دیشب ساعت های 11 رفتم پیش قناریم دیدم صداش عوض شده انگار گلوش گرفته............قبلا می خوند ولی دیگه نمی خونه............ دما خوبه بین 24 الی 26 هستش .............مقداری هم خودشو باد می کنه 

سلام. برادر عزیز ساعت 11 وقت سر زدن به قناری نیست. قناری که تا ساعت 11 شب چراغ بالا سرش روشنه خیلی زود ضعیف میشه و بدن ضعیف هم مستعد انواع بیماری ها میشه! به هر حال فعلا از ویتامین و سیب و هویج و پرتغال شیرین استفاده کنید و اگر دارید لامپ مادون قرمز و محیط رو گرم تر کنید تا 30 درجه. اگر بهبودی حاصل نشد باید از دارو استفاده کنید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
ارسال: #6
(۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۵۰ ق.ظ)mohsenb150 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۲۱ ق.ظ)MIG_MIG نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام. برادر عزیز ساعت 11 وقت سر زدن به قناری نیست. قناری که تا ساعت 11 شب چراغ بالا سرش روشنه خیلی زود ضعیف میشه و بدن ضعیف هم مستعد انواع بیماری ها میشه! به هر حال فعلا از ویتامین و سیب و هویج و پرتغال شیرین استفاده کنید و اگر دارید لامپ مادون قرمز و محیط رو گرم تر کنید تا 30 درجه. اگر بهبودی حاصل نشد باید از دارو استفاده کنید.

ممنون
نه تا ساعت 11 لامپ روشن نبوده............ ساعت 11 شب همینجوری با لامپ خاموش رفتم دیدم صدای تنفسش هم تاغیر کرده....بعد مجبور شدم روشن کنم لامپ رو اون موقع بود که  روشن کردم و فهمیدم صداش هم عوض شده
مدفوعش کرم رنگی آبکی بود 
الان چی کار کنم؟ 
۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
ارسال: #7
یه پاشم بیشتر اوقات بالا نگه می داره
۱۳۹۳/۰۸/۲۲، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

حسابداری
سپاس‌ها: 21
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #8
با سلام خدمت اساتید محترم ، میخواستم بپرسم آیا گرفتگی صدای قناری میتونه مرتبط با ورم روده شدید باشه؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۸، ۱۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
سلام
بيشتر مربوط به سرما خوردگي مي تونه باشه چون معمولا وقتي قناري ورم روده مي گيره ديگه نمي خونه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۱۹، ۰۷:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zardeghanary ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #10
با عرض سلام خدمت استادان گرامی
خواستم تجربه خودمو در اختیار دوستان بزارم استفاده از شکر تیغال به مدت 3 روز بندازین تو آبخوری پرنده معجزه میکنه:
شکر تیغال ( شکرکه ) طبیعت سرد و نیمه مرطوب دارد .
شکر تیغال ( شکرکه) برای درمان و یا تخفیف بیماری های ریوی به عنوان خلط آور ، برطرف‌کننده سرفه ، تحریک دستگاه تنفسی تحتانی ، ملین سینه ، رفع خشونت سینه ، صاف کردن صدا و رفع خشکی گلو ، درمان تنگی نفس و آسم استفاده می شود . درمان های دیگری از قبیل درمان افسردگی ، یبوست و چاقی ، تب بری ، متعادل کننده دستگاه گوارش ، تسکین سوزش سردل نیز برای این گیاه ذکر شده است . شکرتیغال ( شکرکه ) برای معده و دردهای احشایی موثر است . خاصیت نوتروپیک دارد و اثر مثبتی بر حافظه و قدرت یادگیری دارد . به واسطه اثرات آنتی اکسیدانتی تری هالوز ، شکر تیغال می تواند به عنوان یک ضد سرطان کاربرد داشته باشد . شکرتیغال در طب سنتی به عنوان طعم دهنده به کار می رفته است . در پزشکی قدیم به عنوان ملین و متعادل کننده دستگاه گوارش استفاده می‌کردند . با تشکر
۱۳۹۴/۰۶/۰۹، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، mohsenb150 ، محمدمهدی ، سی مرغ ، DRaiush

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گرفتگی صدای قناری mehdirojin 13 20,296 ۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: jooje

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان