زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۲۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گرم کردن محیط نگهداری پرنده توسط پيک نیک

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #1
گرم کردن محیط نگهداری پرنده توسط پيک نیک
تو فصل سرما اگه بخوام محل نگه داری فنچ و مرغ عشق رو با پیک نیک (با توجه به اینکه دودکش نداره) بخوام گرم کنم و هر از گاهی در رو باز کنم تا هوا تهویه بشه
آیا این کار درسته؟
چاره چیه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۱۰:۵۱ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۰۲، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #11
RE: تو فصل سرما...
سلام
اگه ممکنه عکس از فنجها و قفس بذارین ..ببینیم چه فنجی تو اون دما نگه میداری...کار جالبیه..آفرین و موفق باشی
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۱۲/۰۶، ۱۱:۴۶ ب.ظ)jamil نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
جایی که من زندگی میکنم (قرقیزستان بیشکک) دمای هوا تا 30 درجه زیر 0 هم رسید و فنچ های من در حیاط منزل در یک قفس به سایز 165cm*120cm*75cm به شکر خدا بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند و از اول زمستان تا الان حدود 25 بچه فنچ هم بزرگ کردن و هنوز هم این تولید مثل ادامه دارد
البته دور قفس رو با پلاستیک پوشوندم و یک لامپ هم داخل یک بطری 1 لیتری کنار ظرف آبشون قرار دادم که آبشون یخ نزنه (خیلی وقتها هم آب یخ میزد) و از همه مهمتر در داخل قفس تعداد زیادی لانه نصب کردم که شبها با اینکه روشنایی هم هست ولی همه در لانه هایشان میخوابند
نکته مهم دیگه اینکه محل قفس از سال گذشته تغییر نکرده و یک جا ثابت مانده
اوایل بهار سال گذشته تعدادشون 12عدد بود که اواخر تابستان به 67 عدد رسید الان یک چیزی حدود 110 عدد میشن(خیلی ها باورشون نمی شد تااینکه به چشم خود میدیدن و متحیر میموندن)
به امید موفقیت

باسلام

ماشااله خدابرات نگهشون داره و زیادترشون کنه و آفرین کارجالبی کردی واسه ظرف آب و گرماشون .البته شما خودت استادی ولی دوتا پیشنهاد دارم یکی اینکه غذاهای مقوی و پرکالری هم براشون بزار چون به خاطر سرمای هوا قسمت زیادی از تغذیه ای که میکنن صرف گرمای بدن میشه و دوم اگه اون لامپی که گفتی رو داخل یه توری بزاری محیط رو بیشتر گرم میکنه و گرما بیشتر بهشون میرسه

موفق باشی

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #13
سلام به دوستان
غذای اصلی که بهشون میدم مجموع ارزن سفید و ارزن قرمز و ارزن زرد هست که هر روز حدود 400 تا 450 گرم رو به راحتی میل می کنند و هفته ای 3 روز هم غذای نرم (مجموع تخم مرغ آب پز و برنج آب پز و هویج رنده شده + ذرت آب پز خورد شده) میدم.
و همیشه یک ظرف پر از برف هم داخل قفس هست.
و علت گذاشتن لامپ کنار آبدون بیشتر برای جلوگیری از یخ زدن آب هست که تا حدودی کمک کرده. من لامپ رو داخل بطری گذاشتم به این خاطر که آب روی لامپ پاشیده نشه ( همان طور که میدونیم اگه آب رو لامپ بریزه لامپ میترکه)
با آرزوی موفقیت برای تک تک دوستان    

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۰۶:۴۶ ب.ظ، توسط jamil.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #14
این هم چند عکس از فنچ ها در روز

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
21 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #15
RE: گرم کردن محیط نگهداری پرنده توسط پيک نیک
سلام
من فهچ ها مو که توی یک اتاق (توی زیرزمین ) ول هستند نگهداری می کنم . برای گرم کردن این اتاق از یک بخاری گازی استفاده کردم و فقط شمعکش روشن هست و دمای این اتاق روی 23 یا 25 همیشه ثابت هستش . و یک قابلمه اب هم گزاشتم روی بخاری تا به مرور اب تبخیر بشه و رطوبت این اتاق هم تامین بشه .
۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

دانشجوی ارشد
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #16
من پرورش دهنده فنچ توی فضای بزرگم یه بخاری کوچیک میزارم که ابشون یخ نزنه اگر نه پرنده باید ارام ارام در مجاورت هوا باشه تا کم کم به سرما عادت کنه و براش مشکلی پیش نمیاد
۱۳۹۲/۰۲/۲۷، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 295
23 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۰/۱۲/۰۶، ۱۱:۴۶ ب.ظ)jamil نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
جایی که من زندگی میکنم (قرقیزستان بیشکک) دمای هوا تا 30 درجه زیر 0 هم رسید و فنچ های من در حیاط منزل در یک قفس به سایز 165cm*120cm*75cm به شکر خدا بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند و از اول زمستان تا الان حدود 25 بچه فنچ هم بزرگ کردن و هنوز هم این تولید مثل ادامه دارد
البته دور قفس رو با پلاستیک پوشوندم و یک لامپ هم داخل یک بطری 1 لیتری کنار ظرف آبشون قرار دادم که آبشون یخ نزنه (خیلی وقتها هم آب یخ میزد) و از همه مهمتر در داخل قفس تعداد زیادی لانه نصب کردم که شبها با اینکه روشنایی هم هست ولی همه در لانه هایشان میخوابند
نکته مهم دیگه اینکه محل قفس از سال گذشته تغییر  نکرده و یک جا ثابت مانده
اوایل بهار سال گذشته تعدادشون 12عدد بود  که اواخر تابستان به 67 عدد رسید الان یک چیزی حدود 110 عدد میشن(خیلی ها باورشون نمی شد تااینکه به چشم خود میدیدن و متحیر میموندن)
به امید موفقیت

منم باورم نمیشه
تو اون سرما .... مگه میشه؟ Emo_im_winking
۱۳۹۳/۱۰/۱۶، ۱۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 295
23 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال