زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گزارش بازدید از خلیج ( جمعه بازار پرنده ها در تهران )

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
گزارش بازدید از خلیج ( جمعه بازار پرنده ها در تهران )
سلام
دوستان تهرانی و یا سایر دوستان میتونن هر هفته یا هر وقت که به خلیج رفتن اتفاقات و حوادثی رو که باش مواجه میشن ( از خرید پرنده تا فروش پرنده و یا هر اتفاق جالب و خاصی که مشاهده کردن ) اینجا یادداشت کنن .
۱۳۹۴/۰۸/۳۰، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: میلادی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #2
RE: گزارش بازدید از خلیج ( جمعه بازار پرنده ها در تهران )
سلام
دیروز جمعه 29 آبان رفتم خلیج یه گشتی بزنم .شاید دو سه هزارتا سهره دیدم تمام مغازه ها و پرنده فروشیها رو سر زدم و همینطور تمام صیادها و خرده فروشها که بساط پهن میکنن . بلا استثنا سهره ها شمالی بودن . به لطف خدا این سهره های شمالی تمومی هم ندارن چون مهاجر هستن و از سمت روسیه وارد ایران میشن . بهشون سهره گاوی و سهره مهاجر هم گفته میشه و بیشتر از آستارا و انزلی میارن تهران . البته مغازه دارها اکثرا وقتی میپرسی سهره ها ماله کجاست میگن اردبیل ولی بلا استثنا دروغ میگن به هیچ وجه بهشون اعتماد نکنید . البته یکی دوتا از فروشنده ها که آشنا هستن اونا به من راستش رو میگن و دیروز هم پرسیدم سهره ها ماله کجاست گفتن ماله شماله و مهاجرن . دوستان خواستم یه هشدار بدم اگر سهره رو برای خوندن و دهن زدن میخوایید پولتون رو دور نریزید و سهره مهاجر یا همون سهره شمالی که سهره گاوی هم میگن و اغلب به اسم سهره اردبیل میفروشن نخرید چون ذات خوندن ندارن و فقط برای تیپ بازی خوبن . و اگثرا هم درشت و زیبا هستن و نشون دارم زیاد توشون هست . یه چند تا دونه هم سهره فیروز کوه دست یه نفر دیدم تو یه قفس که اصلا خوب نبودن . ولی مابقی تمام سهره شمال بودن ( دوستان بنده که میگم سهره شمالی با اطمینان میگم چون چندین ساله تو بازار هستم و سهره شمالی رو کاملا میشناسم . بخصوص وقتی گله ای باشن شناسایی شون خیلی راحت تره . )
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۹/۰۳، ۰۲:۳۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۳۰، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 96
25 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #3
با سلام خدمت جناب سی مرغ و بقیه دوستان جناب سی مرغ جمعه من خودم هم تو بازار جلیج بودم قیمت سهره های صید شده         دانه ای ده هزار تومان بود نه سی هزار تومان تمام صیادها از دم و بلا استثنا قیمت سهره را ده هزار تومان میدادند
۱۳۹۴/۰۹/۰۱، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، میلادی
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #4
بله جناب مهدی.اقای مسروق درست میگه.منم سره دیدم تازه گیر ۳۰تومن نبود اصلا اگه هم بود دلال تک کرده بود یه درشت و خوشگلش رو میداد این قیمت.
ما ۸تا سره گرفتیم برای یکی از دوستان از مغازه ی تو بازارچه رو به روی اونی که قفس مرغ عشق هاشو میذاره بیرون کلا ۵۰.
سره کرمونی۳۰ الی ۵۰بود.
رسمی ۷الی ۱۰ که همه از دم مهاجر بودن.
۱۳۹۴/۰۹/۰۱، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #5
بله من هم کلی سهره دیدم که 10 هزار بود ولی حیفه اسم سهره است واسه اون سهره ها . به همین خاطر من اصلا ذکری ازشون نکردم .
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

به دلایلی که حالا بماند من قیمتها رو حذف کردم. چون هدف من قرار دادن قیمت هم نبود .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۹/۱۰، ۱۱:۵۴ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۹/۰۲، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #6
سلام
دوستان چند روز پیش که خلیج رفته بودم میگفتن قراره خلیج رو تعطیل کنن و مغازه ها و غرفه هارو و همینطور تمام سله های سطح شهر رو منتقل کنن به جاده خاوران (بزرگراه امام رضا ) بعد از تعویض پلاک . بعضی میگفتن تا بهمن و بعضی میگفتن تا شب عید قراره کاملا خلیج رو جم کنن و ببرن جاده خاوران .
دوستان تهرانی اگر اطلاعات دقیق و کاملتری دارین لطفا بفرمایید تا از این طریق اطلاع رسانی بشه و دوستانی که میخوان از تهران یا شهرستانها بیان خلیج سرگردان و معطل نشن .
به نظر من چند سال دیگه اونجا رو هم تعطیل میکنن چون شلوغی و ترافیکی که جمعه بازار پرنده ها ایجاد میکنه واقعا دردسر سازه و اتوبان امام رضا که یه جاده استراتژیک و ترانزیتی محسوب میشه و از آزادگان شلوغ تره و پر ماشین سنگینه بعید میدونم جواب گوی این حجم ترافیکی که هر جمعه تو خلیج ایجاد میشه باشه و واقعا برای شهر داری متاسفم  .......... من فکر کنم در نهایت شهر داری تهران مجبور میشه جمعه بازار پرنده ها رو ببره وسط کویر قم اون هم از جاده قدیم که محل تردد کامیون های باربری هست .....  Emo_im_angel Emo_im_angel Emo_im_angel    
۱۳۹۴/۱۰/۱۴، ۰۳:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #7
سلام خدمت دوستان 
جمعه گذشته رفته بودم خلیج از چند نفر از دوستان پرسیدم که چی شد مگه قرار نبود اینجا تعطیل بشه ؟ برخی میگفتن شایعه بوده و برخی هم گفتن اینجوری گفتن تا یه عده از قدیمی ها برن اونجا (جاده خاوران) و اونجا رو رابندازن . 
در هر صورت خواستم خبر بدم که فعلا کما کان خلیج پابرجاست و بعید میدونم تعطیلش کنن . 
۱۳۹۵/۰۴/۱۵، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، shahin20

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جمعه بازار پرنده سیدمحمد شریفی 6 3,569 ۱۳۹۵/۰۷/۱۵، ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان