زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۴:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
سلام خدمت همه دوستان 
چند تا سوال دارم از اساتید و رفقای گرامی :
1- من الان (که اواخر آذر ماه هست) یدونه جوجه سهره خوب دارم جوجه برج چهار 95 هست که به لطف خدا هر روز داره بهتر میشه هم خیلی بخونه و هم خیلی پررو و با این روند اگر پیش بره برای بهار 96 قطعا سهره خیلی بهتری میشه یعنی هم مست تر میشه و هم پررو تر . حالا سوالم اینه اگر الان یدونه ماده قناری بیارم میتونم فروردین یا اردیبهشت 96 جفتش کنم و جوجه سهره قناری بگیرم یا حتما باید سهره م دوسالش بشه و کهنه بشه تا بتونم جوجه سهره قناری بگیرم ؟ 
2- آیا جوجه سهره قفسی دم کوتاه بهتره یا جوجه سهره قناری دم کوتاه بهتره برای یادگیری آواز ؟ منظورم اینه کدوم باهوشتر هستن و بیشتر و بهتر دهن میگیرن ؟  
3- باتوجه به اینکه سبک اجرای آواز فردبخون (شمرده خون) هست . جوجه سهره قناری اگر از همون روزهای اول که میاد رو نی سواش کنم و توخونه ای که هیج پرنده دیگری نباشه تحت تعلیم بار بیاد فرد بخون میشه یا نه دهنا رو به هم میچسبونه و ریتم آواز رو خراب میکنه ؟ دوستان کسی تا به حال سهره قناریه فردبخون دیده ؟
4- اگر دوتا دونه جوجه سهره قناری که تازه روی چوب اومدن رو سوا کنم و هر دو رو با هم بذارم زیر دهن هر دوتاشون تمام و کمال دهن میگیرن و ردی و غلط نمیندازن یا حتما باید یکی باشه با توجه به اینکه جوجه سهره قناری قطعا باید متفاوت باشه نسبت به جوجه سهره قفسی(منظورم اینه احتمالا سهره قناریا باهوشتر باید باشن البته من اینطور حدس میزنم) نظر و تجربه دوستان در این باره چی هست ؟   
5- جوجه سهره قناری گرفتن سخت تره و ریزه کاریهای بیشتری داره یا جوجه سهره قفسی گرفتن ؟ (من خودم فکر میکنم اگر یه سهره نر پررو و سرمست داشته باشیم سهره قناری راحت تر باشه چون هم ماده قناری خوب رو میشه به راحتی تهیه کرد و هم قناری بهتر روی تخم میخوابه و بهتر جوجه بزرگ میکنه البته این حدس بنده هست)  
6- برای اینکه یه آوازی رو بخوام بصورت پاک احیا کنم و یه استاد قدر درست کنم دوتا راه وجود داره اول اینکه یدونه جوجه سهره دم کوتاه متولد قفس تهیه کنم و دوم اینکه جوجه سهره قناری دم کوتاه تهیه کنم به نظر اساتید با کدوم موفق تر خواهم بود ؟( یعنی دهن پاکتر و کاملتر احیا میشه و همینطور لحن و لهجه آواز زیباتر و بهتر میشه یعنی زنگی تر میشه )
7- سوال آخر اینکه سهره قناری استاد بهتری میشه یا جوجه قفسی ؟ منظورم اینه در آینده که بخوام جوجه کال یا جوجه قفسی کال تهیه کنم و زیر دهن استاد بالا بیارم زیر دهن سهره قناری بهتر بالا میان یا زیر دهن سهره جوجه قفسی ؟
خواهش مندم اساتید محبت کنن و جواب سوالات بنده رو بفرمایند تا اگر عزیزی از دوستان مثل بنده قصد اینو داشت که یکی از این دوتا راه رو انتخاب کنه بتونه انتخاب دقیق تری داشته باشه . با تشکر از محبت اساتید و دوستان عزیز     
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #21
RE: گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
سلام 
دوستان قناری موزاییکی در مقایسه با قناری رسمی معمولی چقد بخونه ؟ منظورم اینه جزو نژادهای آواز خوان محسوب میشه یا جزو نژادهای زینتی ؟ 
چون اگر جزو نژادهای زینتی باشه که کمتر میخونن برای سهره قناری استاد اصلا مناسب نیست ولی اگر جزو نژادهای آوازخوان باشه و به خوبی رسمی معمولی آواز بخونن به نظرم برای سهره قناری عالی هست چون هم جوجه ش بسیار زیبا میشه و هم بخون که دوسربرد میشه ..... اگر دوستان اطلاعات دقیقی دارن ممنون میشم بفرمایید 
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام اگر سهره قناری بخون واستاد می خواهید درست کنید پس باید قید رنگ را بزنید و با ماده رسمی معمولی سبز جفت کنید.بعداز سبز ماده ابلغ سرخ و سرخ سوخته خوب هستن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
سلام 
بله کاملا درست میفرمایید بهترین رنگ برای درست کردن استاد سبزچمنی و سرخ خونی یا سوخته هست ولی من اگر بخوام ماده انتخاب کنم در درجه اول به مرغوبیت پرنده نگاه میکنم تا رنگش .... مثلا اگر یه سرخ خونی نامرغوب بذارن جلوم و یه زردلیمویی یا طلایی مرغوب من اونی که مرغوبتر هست رو انتخاب میکنم که کاملا از سر و صورت و فرم چشم و نوک و طرز ایستادن پرنده مشخص هست .... 
در مورد زردطلایی و پرتقالی اگر ماده مرغوب باشه بعضی وقتها گنجشکی با زیر سینه و شکم پرتقالی و طلایی هم میدن که خیلی زیبا میشه ....
مثل عکس های زیر احتمالا 

ولی من یه بار تو یه مغازه پرنده فروشی یه نر موزاییکی دیدم که مثل رسمی خوب میخوند رو این حساب سوال کردم .... با خودم گفتم شاید اونی که من دیدم خیلی استثنایی بوده و یا شایدم همه موزاییکی ها همینطور خوب باشن تو خوندن .... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶، ۰۲:۲۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۶، ۰۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #24
قناری موزائیک مثل رسمی نیست بلکه حساس تره.حالا دیگه به سلیقه ربط داره . به نظر من خود ماده پر زور باشه خوبه حالا رنگشم اصلا مهم نیست.ماده سرخ داشتم که مست میشد مثل نر دهن میزد و جوجه هاشم از ۲۵روزگی ریزه خونی می کردن و دو ماهگی کت می انداختن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۶، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #25
سلام برعکس نظر دوستان تجربه و دیده های من میگه ماده موزاییکی با سهره به جوجه ها رنگ سفید میده مثلا طوق سفید دور گردن ،سفید طوسی، دم و شکم سفید.اینجوری که میخواین خیلی کم میده
۱۳۹۵/۱۲/۰۶، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #26
اين جوجه موزائيكي هست. 

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #27
سلام 
به نظر من دوتا نکته رو نباید فراموش کرد : نکته اول اینکه همه جوجه های یک چال از یه پدر و مادر دقیقا مثل هم نمیشن و ممکنه دوسه تیپ جوجه بدن حتی ممکنه اگر پنج تا جوجه تو یه چال باشن پنج رنگ و تیپ متفاوت داشته باشن ... نکته دوم اینکه ممکنه چال بعدی از همین پدر و مادر کلا با چال اول متفاوت باشن از نظر رنگ و تیپ ....
هیچوقت یادم نمیره یه بار یه قناری ابلق طلایی نر رو با یه ماده آهویی جفت کردم چال اول دوتا جوجه طلایی یکدست و دوتا ابلق طلایی داد دقیقا مثل باباشون و چال دوم از همین پدر و مادر دوتا آهویی و یدونه شتری .... یعنی کلا چال دوم رو که نگاه میکردی هیچگونه شباهتی به جوجه های چال اول نداشتن ..... تو سهره یا سهره قناری هم همینطوره حالا با شدت و ضعف و مطلق نیست .... ولی به نظرم فرمایش آقای پوریان هم درسته چون ماده موزائیکی ژن سفید هم داره ممکنه طوسی سفید هم بده با موزائیکی ...
ولی به نظرم اون عکسهایی که گذاشتم جوجه ماده موزائیکی هست .... حالا بازم خدا عالمه 
۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #28
به ارسال های کاربر یاشار لطفی یه نگاهی کنی.فرمایش مهدی جان هم کاملا درسته به قول یه استاد قدیمی قناری خمره رنگ رزی هست
۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #29
سلام 
موزائیکی این تیپی هم جوجه میده  .... البته یه نکته رو هم نباید فراموش کرد اینکه موزائیکی داریم که لکه های سرخش خیلی کم هست و رنگ سفید درش غالبه و جوجه ش مثل عکس زیر طوسی میشه ..... و موزائیکی گل درشت هم داریم که لکه های قرمزش خیلی زیاد و وسیعه و ممکنه ژن سرخی درش غالب باشه که مثل دوتا عکس صفحه قبل که گذاشتم جوجه میده ....و تو عکسهای صفحه قبل کاملا مشخص هست ..... البته حدسی میگم اساتید بهتر میدونن .... ولی اینو مطمئن هستم که ماده سفید اغلب سهره قناری طوسی و طوسی سفید میده .... رو این حساب میشه نتیجه گرفت اگر سفیدی در ماده موزاییکی بیشتر و غالب باشه جوجه ش بیشتر طوسی میشه مثل عکس زیر و اگر گل درشت باشه و ژن سرخی درش غالب باشه مثل اون دوتا عکسی که گذاشتم جوجه میده ...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۰۷:۴۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #30
سلام موزائیکی رنگ‌های متفاوتی داره.ماده قناری های اوپال و انواع موزائیک جوجه های خیلی قشنگی میدن
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۷، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان