زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
سلام خدمت همه دوستان 
چند تا سوال دارم از اساتید و رفقای گرامی :
1- من الان (که اواخر آذر ماه هست) یدونه جوجه سهره خوب دارم جوجه برج چهار 95 هست که به لطف خدا هر روز داره بهتر میشه هم خیلی بخونه و هم خیلی پررو و با این روند اگر پیش بره برای بهار 96 قطعا سهره خیلی بهتری میشه یعنی هم مست تر میشه و هم پررو تر . حالا سوالم اینه اگر الان یدونه ماده قناری بیارم میتونم فروردین یا اردیبهشت 96 جفتش کنم و جوجه سهره قناری بگیرم یا حتما باید سهره م دوسالش بشه و کهنه بشه تا بتونم جوجه سهره قناری بگیرم ؟ 
2- آیا جوجه سهره قفسی دم کوتاه بهتره یا جوجه سهره قناری دم کوتاه بهتره برای یادگیری آواز ؟ منظورم اینه کدوم باهوشتر هستن و بیشتر و بهتر دهن میگیرن ؟  
3- باتوجه به اینکه سبک اجرای آواز فردبخون (شمرده خون) هست . جوجه سهره قناری اگر از همون روزهای اول که میاد رو نی سواش کنم و توخونه ای که هیج پرنده دیگری نباشه تحت تعلیم بار بیاد فرد بخون میشه یا نه دهنا رو به هم میچسبونه و ریتم آواز رو خراب میکنه ؟ دوستان کسی تا به حال سهره قناریه فردبخون دیده ؟
4- اگر دوتا دونه جوجه سهره قناری که تازه روی چوب اومدن رو سوا کنم و هر دو رو با هم بذارم زیر دهن هر دوتاشون تمام و کمال دهن میگیرن و ردی و غلط نمیندازن یا حتما باید یکی باشه با توجه به اینکه جوجه سهره قناری قطعا باید متفاوت باشه نسبت به جوجه سهره قفسی(منظورم اینه احتمالا سهره قناریا باهوشتر باید باشن البته من اینطور حدس میزنم) نظر و تجربه دوستان در این باره چی هست ؟   
5- جوجه سهره قناری گرفتن سخت تره و ریزه کاریهای بیشتری داره یا جوجه سهره قفسی گرفتن ؟ (من خودم فکر میکنم اگر یه سهره نر پررو و سرمست داشته باشیم سهره قناری راحت تر باشه چون هم ماده قناری خوب رو میشه به راحتی تهیه کرد و هم قناری بهتر روی تخم میخوابه و بهتر جوجه بزرگ میکنه البته این حدس بنده هست)  
6- برای اینکه یه آوازی رو بخوام بصورت پاک احیا کنم و یه استاد قدر درست کنم دوتا راه وجود داره اول اینکه یدونه جوجه سهره دم کوتاه متولد قفس تهیه کنم و دوم اینکه جوجه سهره قناری دم کوتاه تهیه کنم به نظر اساتید با کدوم موفق تر خواهم بود ؟( یعنی دهن پاکتر و کاملتر احیا میشه و همینطور لحن و لهجه آواز زیباتر و بهتر میشه یعنی زنگی تر میشه )
7- سوال آخر اینکه سهره قناری استاد بهتری میشه یا جوجه قفسی ؟ منظورم اینه در آینده که بخوام جوجه کال یا جوجه قفسی کال تهیه کنم و زیر دهن استاد بالا بیارم زیر دهن سهره قناری بهتر بالا میان یا زیر دهن سهره جوجه قفسی ؟
خواهش مندم اساتید محبت کنن و جواب سوالات بنده رو بفرمایند تا اگر عزیزی از دوستان مثل بنده قصد اینو داشت که یکی از این دوتا راه رو انتخاب کنه بتونه انتخاب دقیق تری داشته باشه . با تشکر از محبت اساتید و دوستان عزیز     
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
1.میتونی جفت بزنی و ربطی به سال اول دوم نداره ولی ممکنه دهنش خراب شه ممکنه.2.صد در صد جوجه سهره قناری رنگ گنجشکی.3.بله من دیدم و باید بزرگ جثه ترین جوجه یه چال رو جدا کنی و البته رنگ گنجشکی و به سهره پدرش هم یه نگاهی کنی ببینی خوندنش چطوره . سهره قناری مثل ضبط صوت هست.4.بهتره یه دونه باشه یا اگه میخوای دوتا باشه جدا از هم جوری که صدای هم رو نشنون.5.جوجه سهره قناری گرفتن آسونتره خیلی هم نسبت به جوجه سهره قفسی آسونتره.6.به نظر من رو جوجه سهره سرمایه گذاری کنی بهتره سهره قناری بخاطر استعداد زیادش خطری هست.7.والا من هم سهره قناری استاد هم سهره استاد دیدم که جوجه پاک بالا آوردن ولی سهره استاد درصدش خیلی بیشتر از سهره قناری هست  خودم شخصا سهره استاد قبول دارم تا سهره قناری استاد سهره بعد دوسال دهن تثبیت میکنه ولی سهره قناری سه چهار سال و تو لک باز باید براش دهن گذاشت
۱۳۹۵/۰۹/۳۰، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، ali reza_yar ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #3
سلام 
خیلی ممنونم از محبت شما جناب پوریان . لطف کردین . خیلی خوب فرمودین .  
سهره قناری گنجشکی مثل عکس زیر میشه ؟ 

و سوال بعد اینکه برای سهره قناری گنجشکی گرفتن ماده قناری باید چه رنگهایی باشه ؟ لطفا اگر میشه به ترتیب اولویت بفرمایید . باتشکر 
۱۳۹۵/۰۹/۳۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #4
سلام کاملا درسته حالا یکی با هویج و لبو یکم سینه اش رو سرخ میکنه ولی همینطوره.ماده قناری رسمی سفید و سفید طوسی و طلایی و ابلغ و اینا همش گنجشکی میده اکثرا.ولی ماده موزاییکی و سبز و سرخ و شتری و...نه اینا جوجه غیر از گنجشکی میده .
۱۳۹۵/۰۹/۳۰، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، محمدمهدی ، mohsenb150
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #5
سلام یه سهره قناری الان حدود هشت نه ماهشه و تا الان زیر دهن بوده. غذاش نصف کتون نصف شاهدونه ریزه. الان کامل رنگ اومده اوایل پاییز ریزه خونی هم می کرد ولی هنوز دهن نیومده. تو اتاق بدون بخاری و نسبتا سرد هست. امیدی هست که دهن بیاد؟ آموزش با اسپیکر رو ادامه بدم؟
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۱۰/۰۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #6
سلام 
آموزش رو ادامه بدین . اگر یدوره بهش ad3e بدین زودتر راه میفته فقط با دوز حداقلی باشه که یه وقت خدای نکرده خراب نشه . چون ad3e خیلی قوی تر از مولتی ویتامین های معمولی مثل ویتالین هست منظورم اینه میزان ویتامین آ و ای درش خیلی خیلی بیشتر هست باید کاملا دقت کنید .
پرنده رو اگر توی یه اتاقی که مثلا درش هم اغلب بسته باشه بذارید یا کلا جای سوت و کور بذارید خوب قطعا کسل میشه و راه نمیفته . 
براش موسیقی پخش کنید . آوازی که همیشه براش میذارید رو بذارید . هفته ای دوبار آب بازی در وان لازمه هفته ای دوسه بار هم بهش مرتب سبزیجات بدین . مقداری کف دریا پودر کنید و با ماسه مخلوط کنید و در اختیارش باشه . 
کاهی اوقات جابجاش کنید و مثلا توی سالن که شلوغ تره بذاریدش . خلاصه باید شادی و نشاط رو براش بوجود بیاری 
سهره قناری هم دقیقا مثل سهره گشت میخواد و خیلی کیف میکنه اگر بیرون میخش کنی ولی الان فصل گشت نشده و شما برای اینکه آواز یادش بدین مجبورید داخل نگهداریش کنید . در هر صورت پرنده رو داخل خونه و بدون استاد بخوای راه بندازی واقعا سخته و زحمت داره بیشتر از هر چیز صبر میخواد . حالا بازم آقای پوریان و آقا محمدمهدی میتونن بهتر راهنمایی کنن .  
۱۳۹۵/۱۰/۰۵، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohsenb150
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #7
یه نکته دیگر اینکه روزهایی که هوا بهاریه میتونی یک ربع تا نیم ساعت بالا پشت بوم ببریش که راه بیفته ولی ممکنه مثلا یه ردی توی دهنش بندازه مثلا صدای گنجشکی یاد بگیره یا مثلا صدای قناری ای اگر از اطراف صدای قناری بیاد ......... ولی در هر صورت این کار هم برای راه افتادنش وجود داره ولی ریسک هم داره برای کسی که بخواد دهن پاک بالا بیاره . 
البته چون استاد نداره این مشکلات وجود داره اگر سهره قناری زیر دهن استاد باشه همون سال اول کولاک میکنه و دهنش هم تثبیت میشه ولی وقتی استادش نوار باشه هم خیلی دیر بالا میاد و دیر راه میفته و هم تثبیت کردن دهنش زمانبر خواهد بود . 
بالاترین رمز موفقیت تو دهن بازی فقط و فقط استاد زنده دهن پاک هست . ولی اینم یا باید بخریم که قیمتش معمولا خیلی بالا هست تازه اگر وجود داشته باشه یا باید خودمون درست کنیم که خیلی زحمت داره و واقعا کار طاقت فرسایی هست . 
آقا محسن راستی مطمئنی که نره ؟ از این جهت میپرسم چون سهره قناری به قول استاد پوریان مثل ضبط صوت هست برای یادگیری آواز و خوندنش هم وحشتناک زیاده یعنی دوبرابر یه قناری باید بخونه .  
۱۳۹۵/۱۰/۰۵، ۰۶:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، mohsenb150 ، mohsenb150
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #8
سلام
سهره قناري اگر ماده نباشه الان بايد به صورت نامفهوم وبلند بخونه .اگر ريزه خوني نمي كنه يا بيماره يا مادست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۰۶، ۰۸:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #9
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همون سهره قناریه هست. نره یا ماده؟
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
سلام به نطر نر میاد