زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
سلام خدمت همه دوستان 
چند تا سوال دارم از اساتید و رفقای گرامی :
1- من الان (که اواخر آذر ماه هست) یدونه جوجه سهره خوب دارم جوجه برج چهار 95 هست که به لطف خدا هر روز داره بهتر میشه هم خیلی بخونه و هم خیلی پررو و با این روند اگر پیش بره برای بهار 96 قطعا سهره خیلی بهتری میشه یعنی هم مست تر میشه و هم پررو تر . حالا سوالم اینه اگر الان یدونه ماده قناری بیارم میتونم فروردین یا اردیبهشت 96 جفتش کنم و جوجه سهره قناری بگیرم یا حتما باید سهره م دوسالش بشه و کهنه بشه تا بتونم جوجه سهره قناری بگیرم ؟ 
2- آیا جوجه سهره قفسی دم کوتاه بهتره یا جوجه سهره قناری دم کوتاه بهتره برای یادگیری آواز ؟ منظورم اینه کدوم باهوشتر هستن و بیشتر و بهتر دهن میگیرن ؟  
3- باتوجه به اینکه سبک اجرای آواز فردبخون (شمرده خون) هست . جوجه سهره قناری اگر از همون روزهای اول که میاد رو نی سواش کنم و توخونه ای که هیج پرنده دیگری نباشه تحت تعلیم بار بیاد فرد بخون میشه یا نه دهنا رو به هم میچسبونه و ریتم آواز رو خراب میکنه ؟ دوستان کسی تا به حال سهره قناریه فردبخون دیده ؟
4- اگر دوتا دونه جوجه سهره قناری که تازه روی چوب اومدن رو سوا کنم و هر دو رو با هم بذارم زیر دهن هر دوتاشون تمام و کمال دهن میگیرن و ردی و غلط نمیندازن یا حتما باید یکی باشه با توجه به اینکه جوجه سهره قناری قطعا باید متفاوت باشه نسبت به جوجه سهره قفسی(منظورم اینه احتمالا سهره قناریا باهوشتر باید باشن البته من اینطور حدس میزنم) نظر و تجربه دوستان در این باره چی هست ؟   
5- جوجه سهره قناری گرفتن سخت تره و ریزه کاریهای بیشتری داره یا جوجه سهره قفسی گرفتن ؟ (من خودم فکر میکنم اگر یه سهره نر پررو و سرمست داشته باشیم سهره قناری راحت تر باشه چون هم ماده قناری خوب رو میشه به راحتی تهیه کرد و هم قناری بهتر روی تخم میخوابه و بهتر جوجه بزرگ میکنه البته این حدس بنده هست)  
6- برای اینکه یه آوازی رو بخوام بصورت پاک احیا کنم و یه استاد قدر درست کنم دوتا راه وجود داره اول اینکه یدونه جوجه سهره دم کوتاه متولد قفس تهیه کنم و دوم اینکه جوجه سهره قناری دم کوتاه تهیه کنم به نظر اساتید با کدوم موفق تر خواهم بود ؟( یعنی دهن پاکتر و کاملتر احیا میشه و همینطور لحن و لهجه آواز زیباتر و بهتر میشه یعنی زنگی تر میشه )
7- سوال آخر اینکه سهره قناری استاد بهتری میشه یا جوجه قفسی ؟ منظورم اینه در آینده که بخوام جوجه کال یا جوجه قفسی کال تهیه کنم و زیر دهن استاد بالا بیارم زیر دهن سهره قناری بهتر بالا میان یا زیر دهن سهره جوجه قفسی ؟
خواهش مندم اساتید محبت کنن و جواب سوالات بنده رو بفرمایند تا اگر عزیزی از دوستان مثل بنده قصد اینو داشت که یکی از این دوتا راه رو انتخاب کنه بتونه انتخاب دقیق تری داشته باشه . با تشکر از محبت اساتید و دوستان عزیز     
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #11
RE: گفتگوی آزاد درباره سهره قناری و درست کردن استاد
کیفیت عکسها خیلی پایینه 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #12
سلام 
اگر مطمئن به نر بودنش هستید یه دوره 3 تا 5 روزه بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بدین و بعد یه دوره بهش ad3e بدین اگر نر باشه بعد از این دو مرحله (یعنی مرحله اول درمان و مرحله دوم تقویت) باید دهن باز کنه و راه بیفته . تو یکی از عکسها که گذاشتین اینطور به نظر میاد که پرنده یا مریضه یا نارسایی داره . البته توی عکس اینطور به نظر میاد از حالت چشمش و پفی که داره و همچنین انگار بال نداره و هنوز تخت نشده البته من از روی عکسها اینطور برداشت میکنم . بازم خودتون بهتر میدونید . 
۱۳۹۵/۱۰/۰۹، ۰۹:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #13
با سلام 
نظر اساتید در مورد نژاد و رنگ ماده قناری چی هست ؟ 
منظورم اینه بهترین نژاد و بهترین رنگ برای ماده قناری چه نژاد و رنگی هست که بتونیم مرغوبترین جوجه ها رو تولید کنیم .... یعنی باهوشتر بخونتر حنجره دارتر .... 
بخصوص از بین قناری رسمی معمولی(حمال) - کشیده بلند و سوپر 

سوال بعد اینکه ماده یکسر جیبر یکدوم یا یکسوم و ماده یه سر یورک یکدوم یا یکسوم  برای سهره قناری چقد خوبه ؟ منظورم اینه جوجه شون بخون هم میشه یا فقط تزئینی میشن ؟ (البته من برای استاد درست کردن مد نظرم هست که در ارسال اول مطرح شد)
۱۳۹۵/۱۲/۰۳، ۰۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #14
سلام بنظر من ماده های نژاد خاص بیشتر جوجه تزئینی میدن.پیشنهاد من ماده رسمی سبز هست بخاطر خوش سو بودن یا سرخ سوخته.ولی تا جایی که دیدم سهره قناری گنجشکی بهتر یاد میگیره
۱۳۹۵/۱۲/۰۳، ۰۳:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #15
سلام من با ماده رسمی معمولی سرخ وشتری سرخ بیشتر موافقم.جوجه های خوش رنگی میدن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #16
سلام 

یه همچین تیپ هایی رو من خیلی دوست دارم ..... ماده ش باید چه رنگی باشه تا همچین تیپی جوجه بده ؟ 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #17
سلام توی تاپیک سهره قناری های هیوا توی صفحه ۴پست شماره ۴۰استاد هیوا گفتند که با ماده دارچینی این رنگ میده عکس جوجه شونم توی همون صفحه هست 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن به این صفحه هم نگاه کنین بد نیست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۵:۰۷ ب.ظ، توسط gholizadeh.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #18
سلام برای این رنگ ماده موزائیکی لازمه
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۴، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #19
سلام  
به نظر حقیر کمی سخته تشخیصش برای مثل منی و کار یه استاد خبره هست .... ولی با توجه به عکسهای زیر فکر میکنم نظر آقا محمدمهدی درست هست .... بویژه عکس دومی که گذاشتم(در ارسال16) سبیلش خیلی سفیده که به موزاییکی میخوره ...

حالا بازم دوستان بفرمایند استفاده کنیم .... 

راستی آقا مهدی ماده سرخ رو که فرمودین به نظرم عالیه ولی از شتری و توسی خیلی بدم میاد ...
من برای سهره قناری بیشتر این رنگها رو دوست دارم : پرتقالی - سرخ - طلایی ( البته موزاییکی هم دوست دارم اگر واقعا جوجه ش مثل این دوتا عکسی که گذاشتم بشه)  

حالا با همچین ماده ای(موزاییکی)جوجه ش اون استاد بخونی که مد نظر هست میشه به نظر دوستان یا باید فقط به رسمی معمولی فکر کنیم ؟
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۰۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #20
سلام طلایی و پرتقالی ممکنه رنگ گنجشکی بدن که قشنگ نیست اما سرخ واقعی و سرخ سوخته رنگ های خیلی قشنگی میدن
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۵، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان