زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۵۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گم شدن فصل ها برای سهره

*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #1
گم شدن فصل ها برای سهره
با سلام میخواستم یه موضوعی رو مطرح کنم اونم گم شدن فصل برای سهره هستش و اساتید محترم راهکارهایی را که میدونن ارائه بدن مثلا گذاشتن سهره در حیاط در فصل زمستان و ...
۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kajool
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: گم شدن فصل ها برای سهره
با سلام
دوست عزیز گم کردن فصل به چندین مسئله بر میگرد
نگه داری پرنده در محیط های نامناسب نور کم جای گرم ویا بیش از حد سرد جایی که در اون تهویه مناسبی بکار نرفته باشه ویا این که نحوه رسیدگی به پرنده(جیره غذایی) طوری باشه که باعث بشه پرنده یا تولک بره یا اینکه بی خودی وزودتر از موعد مست بشه.
مثلا اگر شما پرندتونو تو زمستان بیارید توی خونه وبه اون دون گرم بدی یا بادام ونبات کوبیده بدی تا زودتر مست بشه این کار باعث میشه که پرنده شما لک بخوره و نزدیکی های عید که تمامی پرنده ها مست هستند پرنده شما درحال لک صاف کردن باشه یا برعکس.در کل گم کردن فصل پرنده بر میگرد به نحوه نگهداری ما از اون پرنده.اگر شما در فصل پاییز زمانی که پرنده از تولک در میاد هر چند وقتی یکبار اونو ببری تو محیط آزاد و یه گشتی با هم بزنید واین کارو تا اواخر زمستان انجام بدی برای اوایل بهار شما یه پرنده مستی که خوب آواز میخونه دارید.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام .در ادامه صحبتهای استاد خلیلی باید بگم سهره زمین تا آسمون با قناری فرق داره و عاشق آب و هوای سرد هست من در سرمای استخوان شکن زمستون توی یاسوج تمام سهره هام بیرون از خونه هستن به موقع مست میشن و جفت میخورن سرحاله سرحالن.سهره ماله هوای سرده اگه جاشو داری بذار بیرون بمونن اگه جاشو نداری همون چند وقت یه بار ببرشون بیرون و با توجه به فصلی که توش هستی بهشون دونه بده
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، hamed.k
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #4
سلام . ما هم در منطقه ای هستیم که هوا خیلی خیلی سرد است مشکلی پیش نمی یاد سهره هامو بیرون نگه دارم ؟
۱۳۹۱/۰۶/۰۶، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #5
سلام اگه غذاشون شاهدونه باشه نه مشکلی نیست ولی اگه دیدی هوا دیگه خیلی خیلی سرده بیارشون تو.من حتی موقعی هم که برف میباره سهره هام بیرون هستن مثل چی هم کیف میکنن ولی یادت باشه سهره ای که سسالم و سرحال باشه نه سهره ای که بیمار و تولک هست.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۰۶، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #6
با درود
نظرات دوستان كاملا درسته ولي در مورد سهره هاي آزاد بايد اين قضيه رو هم در نظر گرفت كه پرنده ها به جنبوجوش و پرواز مي پردازند و بدن گرم تري نسبت به سهره هاي بي حركت داخل قفس دارند.
۱۳۹۱/۰۶/۰۶، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #7
مشکلی داره سهره ای که تو لک هست در هوای ازاد قرار داد؟ و اگر باد بیاد مشکلی براش پیش نمی یاد ؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
یکی از عوامل مهمی که باعث افت کردن سهره و خراب شدنش میشه باد هست.باید سهره رو از وزش باد در امان داشت.سهره ای که تولک هست باید جایی باشه که دما ثابت یا حداقل تغییر رو داشته باشه اگه بیرون باشه مثلا ظهر دما میاد 30شب دما میاد15خوب اینجور حیوون خراب میشه ولی اکه جاتون جوری هست که اختلاف دمای زیادی نداره خوب بذار بیرون بمونه.من الان تمام سهره هام به غیر از اونایی که تو پارچه ان بیرون هستن اونایی که پرریزیشون کمتر شده و پر تازه جوونه زده هم بیرون یه میخ هستن.پیشنهاد من اینه که اگه میخوای بیرون نگه داری اول جایی بذار که از وزش باد در امان باشه آفتاب روش نیافته پرریزیش هم تموم شده و در حال تخت شدن باشه.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
سپاس‌ها: 32
29 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #9
سلام اساتيد بزرگوارشايد سوالم تكراری باشه ولی كسی جواب درستی ياكاملی ب من نداده؛من ی سهره بالغ دارم ی سالشه و كاملاتخت كردو گل انداخته اينواز بروجردتهيه كردم آوردم بابلسر شمال الان 20روزميشه؛صبح هاساعت 7 ميذارمش توحياط تا7 غروب؛شب ميارمش تواتاقم دماي هواروزا بين 25 تا28 هستش؛شبا ميا تقريبا 18تا15؛اساتيد گفتن بهتره تك ميخش كنم؛بنظرشماباتوجه ب اختلاف دمای شب باروز؛سهره روشباهم بذاربيرون باشه طوری ميشه ؟غذاهم بهش شادونه ميدم آبتنی و وليتامينشم سروقته؛برامستيشم یكی از دوستان گفتن بهش تخم كاسنی وكاهو هم بدم ؟لطفاراهنمايی کنيدباتشكر
۱۳۹۴/۰۱/۲۸، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
سپاس‌ها: 32
29 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #10