زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گم شدن فصل ها برای سهره

*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #1
گم شدن فصل ها برای سهره
با سلام میخواستم یه موضوعی رو مطرح کنم اونم گم شدن فصل برای سهره هستش و اساتید محترم راهکارهایی را که میدونن ارائه بدن مثلا گذاشتن سهره در حیاط در فصل زمستان و ...
۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kajool
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #11
RE: گم شدن فصل ها برای سهره
سلام
دوست عزيز سهره رو اين ميخ اون ميخ نكن،همين كه ازون جا اورديش تو لك نرفته خدارو شكر كن ،تو يه اتاق
بدون بخارى بذار تك ميخ باشه،من خودم شمال زندگى ميكنم اينجا كه ميدونى بارون مياد زمستونه ،آفتاب كه ميشه تابستونه،چون هواش ثبات نداره بهتره تو خونه باشه البته اين تجربه منه،هفته اى يه بار تو هواى آفتابى بگردونش هفته اى يه بارم آبتنى كنه،دونش فقط شاه دونه باشه فعلا تا گرم نشده كاسنى يا تخم كاهو نده،برا مستيش ميتونى هفته اى يه بار نصفه شستى پسته بادوم بدى بهش فقط زيا نده چون چاق ميشه،از قطره كانتو هم ميتونى استفاده كنى.
۱۳۹۴/۰۱/۲۹، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، kajool ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
سلام
شما خيلي سخت گير هستيد .من طي چند بار تماس تلفني راهنمايي لازم را به شما دوست عزيز انجام دادم.خيلي وقت ها بايد خودتون هم يك چيزي را تجربه كنيد.الان سه ساله سهره دارم هنوز نفهميدم بايد چكار كنم.شما هم حوصله كنيد .به طور خلاصه .سهره بايد از موقع خريد تا زماني كه دهنش بلند بشه تك ميخ بشه تا به محيط عادت كنه. محيط نگهداري نبايد آفتاب مستقيم ،باد وباران و محل رفت و آمد كلاغ وگربه و پرنده شكاري داشته  باشه.با مولتي ويتامين وسبزيجات ودو هفته يك بار غذاي تخم مرغي به مست شدنش كمك كنيد.آب تني حداقل يك بار وحداكثر سه بار در هفته بسيار خوبه.تفاوت دما براي من تا الان مشكلي نداشته چون روز ها در زمستان به 12 درجه وشبها به صفر درجه هم مي رسيد.فقط بهتره تا مست نشده دانه سرد بهش نديد .بگذاريد به همون دانه اي كه بالا آمده با همون مست بشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۲۹، ۰۷:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kajool ، sitra3 ، هیوا ، هیوا
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #13
سلام دوستان .من یک سهره 4گل وحشی دارم که تازگیها شروع به خوندن کرده البته خیلی ناشیانه .از اول توی حیاط خونه گذاشتمش .حیاط خونمون باتور پوشیده شده که چند تا بلبل وحشی و فنچ و بلبل خرما اون تو آزادند به نظر شما میتونم سهره رو تو حیاط آزاد کنم؟البته توهمون حیاط قناری نر وماده و مرغ عشق هم تو قفس جدا جدا دارم
۱۳۹۴/۰۴/۲۰، ۱۰:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #14
بله میشه ،شما اگه در تمام طول سال پرنده هارو اونجا نگه داری میکنید بهتره برای هر کدوم جفت بیارید،البته توصیه نمیکنم مرغ عشقا رو آزاد کنید چون احتمال در گیریش زیاده
۱۳۹۴/۰۴/۲۰، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان