زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۳۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

گیر دادن محیط زیست

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #1
گیر دادن محیط زیست
جدیدا تو سنندج شهر ما هر سهره ایی ببینن میبرن پرنده فروشی ها خالی میکنن از سهره جریمه میکنن .خودم دوتا سهره دستم بود مست بودن ازم گرفن .حکم قضایی داشتن حالم گرفته شده بخدا انصاف نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت.اگه سهره وحشی باشن یه چیزیییییییی
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #11
RE: گیر دادن محیط زیست
دوستان سهره من مست بودن اصلا نمیترسیدن از دستم غذا میگرفتن یکی دو سه سال تو قفس بودن به نظر شما کار درستیه؟؟؟تازه امروز شنیدم همنجوری که پوریان عزیز گفت برای خودشان معامله میکنن .بخدا دارم دغ میکنم زحمتش من بکشم کیفشو یکی دیگه /...............کاش مملکت صاحب داشت
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۹:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، mojtaba_Torghe ، amir bagheri
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #12
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه شرمنده که یه چند وقتیه کم تو سایت هستم هم سیستمم ایراد سخت افزاری پیدا کرده وهم ماموریتهای کاری باعث این موضوع هست وهم سرعت الان هم از کافینت در خدمت دوستان هستم در مورد این که سهره های قفسی رو میبرن اصلا کار درستی نیست  اگر خودشون معامله کنن که شیر مادرشون حلال ولی اگر ولشون کنن بدتر از بد شده چون یک ساعت بیشتر نمیتون زنده بمونه در کل جوجه گیری لطمه ای به طبیعت نمیخوره ولی کهنه گیری یعنی صید پاییزه وزمستانه و زمان جوجه کهنه ها هم صید بشن این باعث منقرض شدنه من تو علی گودرز خانواده ای رو میشناسم  چندین نفر هستند شیفتی دائم تو بیابون هستند تو تمام سال و منطقه دربند رو همین ها هستند که کنفه یکون کردن درکل دوستانی که این پیام رو میخونن وصیاد هستند خواهشا کهنه گیری نکنید =جنایت هست  پول تو جامعه ی امروز خیلی مهم هست مخصوصا تو شهرهایی که در آمد کمه واین کار باعث منبع درآمد هست  وبخشی از سال رو با این موضوع امرار معاش میکنن ولی هر کاری میکنید کهنه ها رو نگیرید جوجه ماده ها رو ول کنید برای سال بعد هم روزی قطع نمیشه هم قهر طبیعت دامن گیرتون نمیشه من تو یه  جا خوندم  که بیشتر افرادی که صیاد هستند به مرگ طبیعی نمیمیرن پس خدا ترس باشیم وهر کاری میکنیم با وجدان باشه و با رحم .
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #13
بيشترحرفهاتون درسته. ولي چطور جوجه گيري توي انقراض نسل تاثيري نداره؟ مگه نبايد همين جوجه ها جايگزين بالغين بشن؟ مگه امكان تلف شدن بالغين رو نبايد درنظر بگيريم. ميشه توضيح بديد؟
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #14
دمشون گرم...

۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 67
25 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #15
سلام
این صید جوجه هست که به طبیعت لطمه می زنه اول که اینقدر شکار بی رویه نبود بیشتر جاها زمستون اجازه صید می دادن   حتی با تور ولی الان از سهره های پیر هم نمی گذرن زمستون قبل  اطلاعیه محیط زیست همدان رو تو یه سایت دیدم که صید در زمستان رو تو تمام استان غیر مجاز اعلام کرده بود حتی با قفس این مشکل بزرگیه که اشکال اون به مردم بر می گرده نه به محیط زیست
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۴:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #16
با سلام خدمت دوستان گل اگر دوستان عاشق حیوانات باشن تو مستند فکر کنم بارها نشون دادن ونیاز به گفتن نباشه از صد در صد جوجه هایی که تو تمام حیوانات کره زمین بوجود میان فقط 20 درصدشون به سال بعد میرسن این به طور طبیعی عرض میکنم یا خورده میشن یا به هردلیلی از بین میرن ولی از هر کهنه  کمه کم 10 تا 15 تا جوجه به عمل میاد از هر 15 تا 2 تا شون به سال بعد میرسن یعنی 2 تا کهنه اگر تو فصل تابستان جوجه کال صید بشه وصید پاییزه وزمستانه جلوگیری بشه مشکل حله ولی متاسفانه تو تمام فصول داره کهنه گرفته میشه شما زمستان برو بازار پرنده فروشها ببین چقدر سهره کهنه آوردن همونها کارو خراب میکنه اگر تو کل ایران به طور مثال 20 هزار تا کهنه گرفته بشه که رقمش چندین برابر اینه شما در 15 ضرب کن ببین سالیانه چند تا سهره از طبیعت داره حذف میشه تازه اگر ماده ها رو ول کنن دوستان وضع بهتر خواهد شد ولی افسوس امسال جوجه نوبریش  50 هست به انتهای فصل برسه میشه 30 تازه استثنایها به کنار که 70 به بالا هم من دیدم  طرف میره صید دو روزه 400 تا میگیره در 30 هزار ضرب کنی رقم قابل ملاحظه ای میشه برای کسی که تو زمینش یه سال زحمت بکشه تازه معلوم نیست چی بشه صیاد های شهری که بدتر در کل در مورد این جور مسائل حرف زدن من معذرت میخوام آب تو هاونگ کوبیدن چون مملکت تو موارد محیط زیستی بی نهایت ضعیف عمل میکنه وصاحب نداره محیط زیست باره دوستان بنده رو گرفته پول دادن سهره ها رو هم آوردن پس جایی که هر چیز خریدنیه حتی جون  دیگه چی میشه گفت ....................؟
۱۳۹۲/۰۳/۲۱، ۱۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، khalili ، mojtaba_Torghe ، abbass11 ، sae ، shams ، torobche
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #17
سلام دهن باز عزیز کاملا توضیح داد من خودم بشخصه دیروز یکی از پرنده فروشی شهرمون میگفتن سهره های که میگیرن میبرن خوباشو جمع میکنن میدن شهر دیگه که زیادم تابلو نشه ..........من الان فقط دارم افسوس سهره هامو میخورم که دو سال زحمت کشیدم براشون قیمت هر کدومشون سیصد به بالا بود بخدا اصلا انصاف نیستتتتتتت هر کی میگه دمش گرم اصلا موقعیت درک نکرده فکر میکنه محیط زیست کارش درسته حیف دستم جایی بند نیست وگرنه میدانستم چه کار کنم........
۱۳۹۲/۰۳/۲۱، ۰۳:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، mehran222
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۲/۰۳/۲۱، ۰۳:۴۶ ب.ظ)'hamed_30421' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دهن باز عزیز کاملا توضیح داد من خودم بشخصه دیروز یکی از پرنده فروشی شهرمون میگفتن سهره های که میگیرن میبرن خوباشو جمع میکنن میدن شهر دیگه که زیادم تابلو نشه ..........من الان فقط دارم افسوس سهره هامو میخورم که دو سال زحمت کشیدم براشون قیمت هر کدومشون سیصد به بالا بود بخدا اصلا انصاف نیستتتتتتت هر کی میگه دمش گرم اصلا موقعیت درک نکرده فکر میکنه محیط زیست کارش درسته حیف دستم جایی بند نیست وگرنه میدانستم چه کار کنم........

سلام
خوشحالي دوستان به خاطر سهره هاي تازه صيد شده هست نه سهره هاي شما. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۲، ۰۶:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۴:۰۷ ب.ظ)'hana11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
این صید جوجه هست که به طبیعت لطمه می زنه اول که اینقدر شکار بی رویه نبود بیشتر جاها زمستون اجازه صید می دادن   حتی با تور ولی الان از سهره های پیر هم نمی گذرن زمستون قبل  اطلاعیه محیط زیست همدان رو تو یه سایت دیدم که صید در زمستان رو تو تمام استان غیر مجاز اعلام کرده بود حتی با قفس این مشکل بزرگیه که اشکال اون به مردم بر می گرده نه به محیط زیست

با عرض سلام خدمت شما در جواب شما بگم که همون صید زمستانه این بلا رو سر ما آورده چون قوی ترینها موندن برای سال بعد درضمن اگر نظارت باشه هیچ وقت مشکل پیش نمیاد سهره هایی که تو این سالها دست من وشما بوده بخاطر نبودن نظارت هست  وگه گاهی دیده شده خود مامورین محیط زیست جای سهره ها رو لو میدن اینجور شده به آهو میگن بدو به تازی میگن بگیر  البته همه شون هم اینجوری نیستن ولی تو هر منطقه یه نیروی خائن باشه  خدایی نکرده دیگه ......واویلا من به نوبه ی خودم  تنها کاری که میتونم بکنم اینه که فقط فصل جوجه برم صید اونهم برای رفع نیاز نه در آمد چون بعضی دوستان اول میرن برای تفریح بعد میشه رفع نیاز و بعدشم  میشن صیاد صیادها با 40 سال سابقه  تو منطقه ی ما ملایر  منو چندتا از دوستان 10 جفت سهره ی عالی ولی بیابون ول کردیم  همه رو حلقه پاشون کردیم از اون 10 جفت 2 جفتش مونده بی معرفتها ازچسب موش استفاده کرده بودن 22 تا جوجه خشک شده بودن روی درختچه ها  بنظر شما این مردانگیه البته باعث وبانیش لر کش شدن ولی کار از کار گذشته بود امسال هم 20 جفت دیگه ول کردیم امیدوارم که بتونن تولید مثل کنن  دوستان هم این کارو انجام بدن رفته رفته خودش یه فرهنگ میشه دقیقا مثل کشاورزی
 تا دوسال هم  تمام بچهای منطقه مواظب هستند وصید نمیشن بعد موقع جوجه کسی دست خالی برنمیگرده  شما هم امتحان بکنید بد نیست اگر جای خوش آب وهوا دارید که سهره پسنده
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۹:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، torobche
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #20
سلام این ماها هستیم که با نگهداری این پرنده به اون ظلم میکنیم اگه ما این کار رو نکنیم دیگه صیادی پیدا نمیشه که بخواد سهره طرقه و یا مینا رو از طبیعت جدا کنه ما هم باید یه کوچولو وجدان داشته باشیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۲:۱۸ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا کریمی ، sina2009

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان