زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

یادگیری سهره 3 ساله

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
یادگیری سهره 3 ساله
یه سهره سن دار بین 3 تا 4 ساله با دهن پاک تازه خریدم.واسه جوجه های زیر دهنش صدا میزارم.سهره استاد هم صدا رو میشنوه،به نظر دوستان ممکنه اون هم با شنیدن صدای ضبط شده آواز جدیدی یاد بگیره و اضافه کنه؟؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #2
RE: یادگیری سهره 3 ساله
درود
من تست کردم, اگر سهره مست 6دونگ باشه گوشش به هیچ چیزو هیچکس بدهکار نیست اما سهره رو به مستی امکانش هست چیزایی اضافه کنه البته اگر کهنه باشه درحد یه سر دهن...
یه سهره وحشی امسالی دارم که مشخصه سن داره گذاشتم پیش سهره هام یه سردهن ازشون یاد گرفت...
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۳:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #3
بله دوست من سهره (بسته به اخلاق و هوش سهره)تو هر سنی یاد میگیره
حتی من کساییو میشناسم واسه سهره 4-5سالم عین جوجه دهن میزارن
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۹:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
سلام.به نظر من احتمالش خیلی کمه دهن اضاف کنه خیلی خیلی کمه مگه اینکه خیلی باهوش باشه .باز احتیاط کن .بستگی به ذات و هوش داره ولی باز میگم احتمالش خیلی کمه.
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، fazlog
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت دوستان گل فازلوگ جان اگه اواز خوده اون سهره هست ایرادی نداره ولی اگه یه اواز دیگه رو براش بزاری دهن اضافه نکنه دهنش بهم میریزه از ریتم خارج میشه برای خودم پیش اومده مثلا میخواد زنگی خودش رو بزنه نزدیک میکنه به اون دهن واز کیفیت خارج میشه شاید هم پیش نیاد ها ولی اگه بشه بد میشه دوم جوجه ها همه از سهره یاد میگیرن چرا اواز اینجوری اگه دور خوندن سهره با سی دی یکی نباشه یه جا رو تند میخونه یه جارو کند واین هم خوب نیست واز خلوص آواز هم کم میشه ارزش سهره به نصف میرسه من از نظر پسند تهرانی گفتم شاید تو شهرتون ایراد نباشه باز خود دانی من پیشنهاد نمیکنم موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۱:۲۴ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان گل فازلوگ جان اگه اواز خوده اون سهره هست ایرادی نداره ولی اگه یه اواز دیگه رو براش بزاری دهن اضافه نکنه دهنش بهم میریزه از ریتم خارج میشه برای خودم پیش اومده مثلا میخواد زنگی خودش رو بزنه نزدیک میکنه به اون دهن واز کیفیت خارج میشه شاید هم پیش نیاد ها ولی اگه بشه بد میشه دوم جوجه ها همه از سهره یاد میگیرن چرا اواز اینجوری اگه دور خوندن سهره با سی دی یکی نباشه یه جا رو تند میخونه یه جارو کند واین هم خوب نیست واز خلوص آواز هم کم میشه ارزش سهره به نصف میرسه من از نظر پسند تهرانی گفتم شاید تو شهرتون ایراد نباشه باز خود دانی من پیشنهاد نمیکنم موفق باشید
مرسی دوست من،دقیقا سوال بعدیم این بود:میخواستم یه سر دهنهای متفاوت بذارم تا تنوع آوازیش بالا بره اما از یه دوست گل مثل شما شنیدم که با این کار دهنها و ریتم منظمش به هم میریزه.گفتم ببینم صحت داره این حرف یا نه؟؟؟شما خودت تجربه کردی؟؟؟واسه بقیه دوستان پیش اومده؟؟؟؟به نظرم این سهره خیلی باهوشه و با وجود اینکه سره خوب یاد میگیره.اما من دهن خودشو ندارم که بذارم و دهنهای دیگه دارم.
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #7
سلام.من فقط یه سهره داشتم و دیدم که این کار روش جواب داده و اونم بخاطر هوش بالا و ذات خوبش بوده.کار خطرناکی هست و ریسکش بالاست همونطور که جناب دهن باز گفت امکان بهم ریختن نظم خوندنش خیلی بالاست.یه بار دیدم یکی از دوستان دقیقا میخواست مثل شما عمل کنه سر دهنی که دوست داشت رو جدا ضبط کرده بود و فقط اون رو برا سهره اش پخش میکرد نتیجه افتضاح بود کل دهن سهره بهم ریخت نتنها اون سر دهن رو اضافه نکرد بلکه دهن خودش پس و پیش و شد چندتا غلط هم اضافه کرد.البته خودتون استادی ولی به نظر من اشتباه هست.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز فازلوگ جان برای خودم پیش امده وبرای عمو مم پیش اومد تازه دهنی که براش گذاشتیم بهتر از دهن خودش بود وسابقه یاد گیری از روی سی دی داشت یعنی آوازی که بلد بود رو از جوجگی با سی دی یاد گرفته بود نه از روی اوستا قاطی کرده بود میخواست بگنجونه تو دهنش وسط دهن میزد ولی غلط دقیقا یه دهن شبیه اون پیدا کرده بود نه اون رو میزد نه این دهنی که یاد گرفته بود وتا میرفت تو دهن یه دفعه قاطی میکرد ودرست اجرا نمیکرد مثل سی دی که خش می افته قاطی میکنه دقیقا همون جور چون فرمودید با استعداده خطری هست اگه خرفت بود غمی نبود بنظر من دهناش رو ظبط کن با اون سیدیت ادغامش کن انشاءالله برای جوجه هات بزار بهتره باز هر جور که صلاح میدونی موفق باشی
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، ahoora_3 ، fazlog
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #9
باسلام
بله براي بنده نيز اين حالت پيش اومده ، امسال فصل جوجه متاسفانه استادم تو لك بود و مجبور شدم با سي دي جوجه هارو اموزش بدم، كه همين امر باعث شد دهن اين سهره خوب بهم بريزه الان كه مست شده ديگه با اون سردهن زنگي كه قبلا شروع ميكرد و دهن ميزد ديگه شروع نميكنه. و دهنش خراب شد.
۱۳۹۱/۱۲/۱۴، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۳:۰۹ ق.ظ)jooje نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
من تست کردم, اگر سهره مست 6دونگ باشه گوشش به هیچ چیزو هیچکس بدهکار نیست اما سهره رو به مستی امکانش هست چیزایی اضافه کنه البته اگر کهنه باشه درحد یه سر دهن...
یه سهره وحشی امسالی دارم که مشخصه سن داره گذاشتم پیش سهره هام یه سردهن ازشون یاد گرفت...

حالا من از بعضیها شنیدم که سهره وقتی مسته هوشش بالاتر هم میره و دقتش بیشتر هم میشه و تو مستی ممکنه یاد بگیره چون مسته و به صداهای سهره های دیگه خیلی دقت میکنه که جواب بده برای جفت گیری و تعیین قلمرو و به خاطر این حساسیت و دقت بالا تو مستی احتمال یادگیریش بیشتره.در صورتی که چیزی که قبلا شنیده بودم این بود که وقتی تو لکه و ساکته بهتر یاد میگیره!حالا نمیدونم کدوم حرف درسته؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان