زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۷:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

یادگیری سهره 3 ساله

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
یادگیری سهره 3 ساله
یه سهره سن دار بین 3 تا 4 ساله با دهن پاک تازه خریدم.واسه جوجه های زیر دهنش صدا میزارم.سهره استاد هم صدا رو میشنوه،به نظر دوستان ممکنه اون هم با شنیدن صدای ضبط شده آواز جدیدی یاد بگیره و اضافه کنه؟؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #11
RE: یادگیری سهره 3 ساله
من كه تجربه كردم سهره تو لك دهن بر ميداره. تا حالام نشنيدم سهره تو مستي دهن ياد بگيره.
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #12
هردو حالت جواب ميده اماسهره وقتي مسته خيلي سريعتر واكنش نشون ميده و ياد ميگيره
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با سلام خدمت همه بنظر من تو مستی چیزی اضافه نمیکنه ولی دلیل نمیشه که این چیزی هایی که شنیده رو ظبط نکنه البته بیشتر سهره قناری به این شکل هست ولی سهره هایی هم دیده شده که تو زمان مستی اضافه نکردن ولی بعد از اون که لک خوردن دهنشون بهم ریخته دوستان در نظر داشته باشن که بیشتر سهرهایی که دهنشون سنگین هست وسخته از این اتفاقها براشون می افته تا یه دهن راحت تر میشنون دهن خودشون رو جا میگذارن واون راحت تر رو میخونه مثل مقوم تهران چون دهن تمام وکمال زنگه وزدن همه ی دهن با زنگ انرژی وزور خیلی زیاد میخواد بخاطر همین تا یه دهن راحت میشنون خراب میشن دلیل اینکه دهن بازهای من تهرانی رو میگم چون مطلع هستم پرنده هاشون رو رودر رو نمیزنن با رعایت فاصله چیدمان میکنن موفق باشید در خدمتیم
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۰۹:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، hamed MB
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #14
سلام.مرسی ازدوستان.من هم شنیدم که تو مستی یاد میگیره و هم تو لک.اما اینکه تو مستی یاد میگیره منطقی تره و واسم پیش اومده متاسفانه.و به نظر شما اگه سهره ای بیا یا یه دهن بد یاد بگیره ممکنه بعدا فراموشش کنه و دیگه اونو نیاد یا همیشه همراهشه؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #15
با سلام متاسفانه همیشه همراهشه چون معمولا اینجور نتها خیلی راحت هست مثل قیژه کشیدن رو مخه وبر عکس همش اون رو میزنه باز سعی کن دیگه اون رو نشنوه وزمان لکش دهن خودش رو براش بزار تا مستیش شاید ،شاید رد کنه بر قرار باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، fazlog
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #16
البته فکر میکنم قیژ کشیدن اگه خیلی زیاد نباشه واسه دهن سهره امتیاز منفی نداره.البته تو کنگاور اینطوریه.
به نظر دوستان اگه این سهره یه بیای بد داشته باشه و بذارمش واسه استاد سهره قناریام،جوجه ها ممکنه اون بیا رو یاد نگیرن و نیان؟؟؟البته بیای بد رو خیلی کم میاد.
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۱۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #17
تو مستي خيلي سريعتر ياد ميگيرن و جواب ميدن.مثلا سهره مست سريع بياي مادرو ياد ميگيره و بهش جواب ميده اما معمولا 80% درصد دهنيو كه تو مستي ياد ميگيرن فراموش ميكنن برعكس دهني كه تو لك ياد گرفته ميشه.و اين مصداق هممون ضرب المثل كه ميگه:تب تند زود عرق ميكنه:basa (58):
امضای ahoora_3
نقل قول:
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، mojtaba_Torghe ، برف زمستان ، fazlog
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #18
به نظر شما دوستان اگه یه سهره دهن پاک سبک مثل این سهره تو دهنهاش فقط یه سر دهن باغی بیاد (اما باغی پاک بدون قیژ) چقدر ممکنه از ارزشش کم بشه؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۱۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #19
با سلام اول جواب اولت رو بدم فازلوگ جان جسارت نباشه در حد شنیده های خودم وکرده هام عرض میکنم اگه اون سهره ای که بالا سره جوجه بزاری برای اوستا احتماله یاد گرفتن جوجه ها من میگم 100 در صده شاید الان کم بزنه ولی شاید بعدها دلش خواست بیشترش کنه معلوم نمیشه ونمیشه رو حساب کرد در مورد دومین سوال بستگی داره با کی بخواهید معامله بکنید یه وقت هست که به یه حرفه ای میخواهید بفروشید که به نسبت ارزش از 100 تا به بالا کم میشه یه موقع طرف براش فرق نمیکنه که چی میخونه فقط میخواد دهن پرندش سهره باشه اون وقت زیاد فرق نمیکنه که بیای باغی داره یا سبک .

در مورد جواب اهورای گل من تا به حال ندیدم که بیای ماده رو یاد بگیره تو مستی ودهن اضافه کنه اگه اضافه کرده برای قبلا بود معمولا برای جفت خوردن رو عرض میکنم از دهن هایی استفاده میکنه که ماده به اونها جواب میده وخوشش میاد که البته ماده ها با هم صلیقه شون متفاوت هست چه سهره وچه قناری این رو در مورد سهره هایی مثال زدم که دهن دار هستند نه بیابونی از اونها خبر ندارم چون تا به حال نگه نداشتم .در کل پرنده باهوش باشه باید خیلی مواظبش باشی بجز اون دهن هیچ صدای نباید باشه هر جایی نباید ببریش مخصوصا جاهایی مثل بازار پرنده فروشها ممنوعه چون حیونه رو روش نمیشه حساب کنی یه اشتباه یه عمر زحمت رو به باد میده موفق ،پاینده
۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #20
جناب دهن باز عزيز سهررو بخصوص سهره جوونو كه هنوز دهنش كامل نشده وقتي ميخواي جفت كني با قناري اكثر اوقات بياي ماده قناريو ياد ميگيره و بهش جواب ميده.بنظر من مهمترين عاملي كه ماده قناريو آماده و شيدا ميكنه صداي سهرست و نوع و شدت آوازيه كه واسه ماده ميخونه.
شايد تجربه كرده باشيد كه وقتي سهره نر يه قناريو شيدا ميكنه اون قناري فقط به همون سهره تاتي ميده و اگه 10تا سهره ديگم رو سرش بذاري به اونا جواب نميده.يا حداقل تا زماني كه صداي اون سهررو بشنوه به اوناي ديگه بي تفاوته
امضای ahoora_3
نقل قول:
۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، برف زمستان ، meysams65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان