زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

یادگیری سهره 3 ساله

کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #1
یادگیری سهره 3 ساله
یه سهره سن دار بین 3 تا 4 ساله با دهن پاک تازه خریدم.واسه جوجه های زیر دهنش صدا میزارم.سهره استاد هم صدا رو میشنوه،به نظر دوستان ممکنه اون هم با شنیدن صدای ضبط شده آواز جدیدی یاد بگیره و اضافه کنه؟؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #21
RE: یادگیری سهره 3 ساله
با سلام خدمت اهورای عزیز داداشم شما درست میفرمایید ولی اگه دقت کرده باشید این مخصوصه قناریهای دهن اول هست که با سهره تن خوردن واین پروسه 3 الی یک هفته زمان میبره تا سهره قلق قناری رو پیدا کنه معمولا آوازهاشون رو میکنه تا ببینه از چه ریتمی خوشش میاد ماده همون ها رو اجرا میکنه ولی ماده های کار کرده با سهره که سابقه تن خوردن رو دارن من خودم دیدم تو یه روز با 3تا سهره هم تنشون میکنن وبرای همه ی اونها تا تی میده همون جور که لذت سهره برای تن خوردن با قناری 3چندادن هست برای قناری هم دقیقا همین طور هست تا با هم نوع خودش و وقتی مست میشه فقط میخواد جفتش سهره باشه .فقط در صورتی تن نمیده که سهره خشن باشه یعنی عادت کرده بزور با قناری جفت بخوره نه با آواز خواندن که معمولا این جور سهره ها ارزش کم تری دارن به نسبت اونهای دیگه من این موضوع رو بارها دیدم پیشه یکی از استادان جفت کردن جناب آقای نادر خیاط تو جنوب شرق تهران معروفه وهمه ایشان رو قبول دارن سالی 200 تا به بالا جوجه ی از دست در اومده روی چوب میاره من از ایشان دیدم یه ماده رو با 3 الی چهار تا سهره تن میکنه بعضی وقتا. امیدوارم جسارت نکرده باشم بالاخره هر کسی اندازه خودش تجربه داره ولی این جا برای اینه که فرا تر از تجربه پا بزاریم واز چهار چوب خودمون در بیایم .با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۲۷، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 17
80 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #22
دوستان سلام من این تایپیک روازاول خوندم .بنده هم تقریبا"چندمدتیه به دهن دارکردن مشغول هستم وعاشق این کارهستم .به نظربنده سهره های دهن دارهمشون بلااستثنااستعداددارن چون اگه استعدادنداشتن دهن یادنمیگرفتن پس توی تولک خیلی بایدازشون ترسیداینکه کناریه سهره بددهن باشن .یادگیری دهن های غلط برای سهره خیلی آسونه وخیلی زودتقلیدمیکنن.ولی توی این چندسالی که بنده تجربه کردم ندیدم سهره تومستیش دهن یادبگیره .البته بازم میگم به تجربه خودم عرض میکنم .دوست عزیزوقتی میدونی سهرت حیفه چراازیه سبک دیگه براش میزاری بنده به شدت مخالف این قضیه هستم .بنده امسال یه سهره گرفتم جوجه های پارسال که زیردهن یه سهره دیگه بودن فورا"ردشون کردم چون واقعا"میترسیدم سبک خوندن سهرم روبه هم بریزن .نگهداشتن سهره دهن دارواقعا"حساسیت میخادبخصوص اگه به پس وپیش دهن اهمیت بدی .بازم ببخشیدبنده هم خواستم تجربم روبنویسم
۱۳۹۱/۱۲/۲۸، ۰۳:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، fazlog
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #23
درسته دوست من باهات موافقم.سهره های باهوش رو بهتره دستی کنی و جفت قناری بزنی تا بخوای دهن دار کنی.اما سهره هایی که بد یاد میگیرن درسته سخت دهن دار میشن و تا 2 سال باید کنار سهره استاد باشن اما بعدا دیگه دهن عوض نمیکنن.
۱۳۹۲/۰۱/۰۲، ۰۳:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان