زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۸:۳۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

یه رزیم غذای مناسب برای تابستان و زمستان

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
غذای قناریای
با سلام میخواستم بدونم در فصل تابستان چی به قناریها بدیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۲، ۰۷:۳۴ ق.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۲، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، dj kaka ، جلال لطفی ، vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #31
دانه روزانه
با سلام

مختصری در مورد دانه روزانه قناری

به طور كل دانه هاي مخلوط كه بايستي هميشه در اختيار قناري باشد. تخم كتان و ارزن البته براي نژادهاي كاملاً معمولی, و به قول معروف قناريهاي رسمي ريز. اما درهر نژاد و در هر رنگ اين غذا و دانه هايي مختلف حائض اهميت مي باشد. يعني در قناريهاييكه رنگ پرهايشان پرتقالي پر رنگ قرمز و نارنجي و ...مي باشند بايد حتماً از غذاهاي غني از بتا كاروتئين مانندهويج و دانه هايي مانندتخم فلفل شیرین تخم هويج ، تخم تربچه و خشخاش و ...استفاده نمائند. در قناريهاي فري و جبير بايد در كنار غذاي روزانه مقدار جو خرد شده در اختيارشان قرار دهيد. بمنظور جلوگيري از يبوست و همچنين پايين آوردن اسيد اوريك كه نوعي سم محسوب مي شود. در قناريهاي آواز خوان مانند : مالينوا ، هارتز ، ساكسون و ... بايد تخم شلغم جزء دانه هاي اصلي باشد االبته به ميزان اندازه يعني هر هزارگرم كتان و سيصدگرم ارزن و دويست گرم هم تخم شلغم. ما هيچ وقت دادن هفت دانه را به قناري توصيه نمي كنيم! به علت 1ـ تركيب نادرست 2ـ فاسد بودن بعضي از دانه هاكه مخلوط دانه هاي ديگر شود ، و مشخص نمي شود و موجب بيماري قناري ميشود. 3ـ محرك بودن بعضي از دانه ها 4ـ تركيب نادرست هردانه مثلاً كتان سياه را نبايد با شاه دانه و كافيشه همراه كرد و در اختيار قناري گذاشت ، چرا كه تركيب درست شده ضررو زيانهاي جانبي به دنبال دارد . مانند لَك تو لَك شدن قناري و پَر ريزان بي موقع از ديگر تركيبات عوارض مخصوص خودش را دارند. شما ميتوانيد هر دانه را از جاي مطمئن خريداري نمائيد. به منظور تازه بودن و سالم بودن دانه و هنگام تركيب از اشخاص با تجربه كمک بخواهيد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۴/۰۵، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکترا
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #32
RE: برنامه هفتگی برای قناری
سلام
من 6-5 ساله که قناری رسمی سرخ پرورش میدم، ولی الان میخوام که قناری فری پرورش بدم یه تعدادی هم از جای مطمئن تهیه کردم.خیلی در موردشون تحقیق کردم تو سایت های ایرانی و خارجی ولی اکثرا چیز مفیدی نداشتند فقط توضیح کلی در مورد انواع نژاد فری گفتن. لطفا در خصوص شرایط نگهداری،برنامه غذایی ( فصول مختلف سال ) و... منو راهنمایی کنید.
با تشکر.
۱۳۹۱/۰۴/۲۳، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #33
سلام دوست من
این سایت مثل یک دایره المعارف در خصوص قناری وسهره است هر موضوعی را که دوست داری جستجو بزن سه سوته در اختیار شما قرار می گیره
۱۳۹۱/۰۴/۲۳، ۱۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، Iman Imany ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دکترا
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #34
RE: برنامه هفتگی برای قناری فری
سلام
من چند ساله که قناری رسمی پرورش میدم، الان می خوام فری پرورش بدم و 24 تا از جای مطمئن تهیه کردم.لطفا در خصوص برنامه غذایشون در دوران تولک و تولید مثل منو راهنمایی کنید.
۱۳۹۱/۰۴/۲۴، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 17
4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #35
من یک قناری رسمی گرفتم که متوجه شدم بدنش خیلی چربی داره و میخواستم بدونم که چه رزیم غذایی بدم تا این چربی هاش از بین بره ممنون میشم راهنماییم کنید
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۱:۰۵ ب.ظ)dani65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک قناری رسمی گرفتم که متوجه شدم بدنش خیلی چربی داره و میخواستم بدونم که چه رزیم غذایی بدم تا این چربی هاش از بین بره ممنون میشم راهنماییم کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dani65 ، langarood ، DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #37
RE: دانه روزانه
لازم به ذکر است که اگر خرید دانه ها را بطور مجزا و مخلوط کردنشان را خود شخصا بعهده بگیرید میتوانید از آن با خیالی آسوده برای پرندگانتان استفاده نمایید .
۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۰۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: morteza1985 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #38
برنامه غذایی در طول سال برای قناری های رسمی
با سلام
مخواستم ببینم دوستان برنامه زیر رو تایید میکنند؟
بهار

کتان، ارزن یک ظرف پر هر روز
فصل بهار کاهو،خرفه، کافشه، دون سیاه، کاسنی یک قاشق غذ خوری (در نیم گرد) هر روز
سبزی: کدو، کاهو،اسفناج هرکدام به اندازه یک وعده غذایی هر روز
مخلوط تخم مرغی یک قاشق مرباخوری (در انگشتی) هر روز

تابستان

فصل تابستان کاهو،خرفه، کافشه، دون سیاه، کاسنی یک قاشق مرباخوری (در نیم گرد) هر روز

پاییز
فصل پاییز کاهو،خرفه، کافشه، دون سیاه، کاسنی یک قاشق غذا خوری (در نیم گرد) هر روز

زمستان

فصل زمستان کاهو،خرفه، کافشه، دون سیاه، کاسنی یک قاشق غذا خوری (در نیم گرد) هر روز

1-مقدا مصرف: کاهو: 5 کیلو،خرفه : 3 کیلو، گشنیز: 1.5کیلو، کاسنی: 2 کیلو، دون سیاه: 2کیلو، کافشه: 2 کیلو
2-طرز تهیه: تخم مرغ رنده شده + بيسكوييت ساقه طلايي آسياب شده + تخم خرفه+ بادام رنده + هویج رنده شده
3-نسبت کافشه و دون سیاه به کاهو یک به سه باشد. ( در فصل بهار )
4-نسبت کافشه و دون سیاه به کاهو یک به چهار باشد ( در فصل تابستان )
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط hahab$.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، ha_med ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #39
RE: برنامه غذایی در طول سال برای قناری های رسمی
سلام شهاب جان
این موضوع رو چندتا از دوستان از من پرسیده بودن و خواسته بودن که رژیم کلی قناریهام رو اعلام کنم.
من نظرم رو در ابتدا عرض کنم که شاید مخالف نظر خیلی از دوستان و اساتید باشه !
به نظر من هیچوقت نمیشه برای تمام قناریها یه رژیم یکنواخت و مثل هم در نظر گرفت,من اگر 50 تا قناری داشته باشم باید 50 تا هم رژیم مختلف داشته باشم چون هر قناری یه نیازها و یه کمبودها و یا ممنوعیتهای خاص خودش رو داره مگر در موارد خاص چندتا قناری باهم یک رژیم رو دنبال می کنن.
من تا الان به یاد ندارم که برای تمام قناریهام یه رژیم ثابت و عین هم رو استفاده کرده باشم.
به شما هم توصیه می کنم هیچوقت به دنبال این رژیمها نباشید چون این چیزها یه چیز تکراری هستش که شامل تمام قناریها نمیشه.
تا ببینیم نظر دوستان عزیز چی هستش.
موفق باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۰:۲۴ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #40
RE: برنامه غذایی در طول سال برای قناری های رسمی
البته هر کس برنامه خودش رو اجرا میکنه و استاندارد . دان سیاه در فصل گرم توصیه نمیشه و ارزن و کتان رو اکثرا در فصل گرم یا تابستان قطع میکنن و بجاش دان رنگی که پر های پرنده رو رنگ میکنه مید چون ارزن و کتان پرها رو به سمت روشن و زرد میبره . تخم کاهو دادن زیاد موجب نطفه نداشتن پرنده میشه . و هفت تخم های داخل بازار و خودم استفاده نمیکنم و با ترازو داخل خونه برا هر کدام و هر نژاد ترکیب مناسب و میکس میکنم . و این برنامه خیلی برنامنه ناقصی ه به نظر من چون خیلی دان ها رو شامل نمیشه .قناری قفس نشینه وظیفه ماست دانهایی رو که نمیتونه استفاده کنه در اختیارش بذاریم . موفق باشین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط ha_med.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hahab$ ، 10reza10 ، پدربزرگ ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تغذیه مناسب برای زمستان nex2004 16 4,433 ۱۳۹۲/۱۱/۱۱، ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ali reza 222

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان