زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۱۱:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

یه رزیم غذای مناسب برای تابستان و زمستان

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
غذای قناریای
با سلام میخواستم بدونم در فصل تابستان چی به قناریها بدیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۲، ۰۷:۳۴ ق.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۲، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، dj kaka ، جلال لطفی ، vahid babayi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #41
RE: برنامه غذایی در طول سال برای قناری های رسمی
دوست عزیزم پارسا
من متوجه نشدم منظور شما از زنده باد چی هست
اگر منظور تشکر و موافقت با این پست هست که میتونید از دکمه تشکر استفاده کنید اگر هم نه که میتونید نظر خودتون رو بیان کنید من فکر می کنم اگر دوستان نظر خودشون رو بگن به نظر من بهتر هست چون همه به هدف اصلی که کسب اطلاعات و استفاده از تجربه دوستان و انتقال تجربه هست میرسیم
با تشکر

و در مورد جواب به دو دوست و استاد خوبم
من هم با نظر شما دو دوست در مورد اینکه نمیشه یه رژیم خواص رو در مراحل پیش رفته برای قناری در نظر گرفت موافقم اما من با این کار خواستم یه رژیم که مربوط به قناری رسمی معمولی میشه رو برای کسانی که تازه شروع کردن بزارم البته با نظر دوستای خوبم که از مریضی و در نهایت تلفات قناری ها توسط دوستان مبتدی مثل خودم جلو گیری بشه همه میدونیم که پرورش اصولی قناری به وقت و هزینه ای که آدم برای قناری میزاره نمیارزه البته اگر برای سود بردن مالی باشه اگر من و شما پرنده نگهداری میکنیم بخاطر عشق به پرنده یا پرندهامون هست .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط hahab$.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، ha_med ، پدربزرگ ، sasha2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #42
آقا نوید درست میفرمایند جز یک سری کلیات تغذیه برای قناری بقیه همه متفاوت هست و هر قناری را باید جوری بهش رسید تا در حد بقیه بالا بیاد و هم مشکلاتی مثل لاغری یا چربی آوردن و... پیش نیاد
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #43
با درود فراوان به همه ی اساتید
نظر من با همه فرق میکنه!من فکر میکنم که دوستان و اساتید دوست ندارن که کسی از نوع تغذیه ای که واسه پرنده هاشون دارن استفاده کنه.البته یه جورایی هم حق دارن.به هر حال کلی وقت و هزینه و اعصاب و سختی کشیدن تا به اینجا رسیدن و خوب دوستان مبتدی قدر این همه زحمت را وقتی که اطلاعات کامل بهشون بدی نمیدونن.خود من در قسمت تغذیه در زمان جوجه کشی عنوان کردم که دوستان نوع تغذیه در زمان جوجه کشی شون را بیان کنن که اصلا انگار این پست دیده نشد.یا در قسمت علل بیماری ها و درمان ، من عنوان کردم که بعضی از جوجه هام در 10 یا حتی 20 روزگی میمیرن که اون پست هم انگار غیر قابل دیدن بود.که بعد از کلی تلاش و پیگیری البته بیرون از انجمن متوجه شدم که عفونت دستگاه گوارش هست که به مرور جوجه را ضعیف و در نهایت میکشه!به هر حال هر کسی دوست داره یه جور تا کنه اما من دوست دارم به همه اطلاعات بدم.چون انسانها با کنکاش و چالش به پیشرفت میرسن!!!ببخشید اگه رک بودم و زیاده گو!
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اسدی ، مهدیا ، Iman Imany ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #44
دوست عزیز در مورد مرگ جوجه ها لطف کنید کامل توضیح بدید با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۰:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #45
آقا رضا اساتید که میفرمایید از آسمان که غذا واسه پرنده نمیارن همین رسیدگی ها را انجام میدن اما با تجربه هاشون میتونن جلوی خیلی از اتفاقات را بگیرن که گفتنش هیچ فایده ای نداره چون تئوری هست اصلا نمیشه حساب کرد باید در عمل قرار بگیری خودت تجربه کنی
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #46
(۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۰:۳۴ ب.ظ)mehran222 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز در مورد مرگ جوجه ها لطف کنید کامل توضیح بدید با تشکر

سلام
یکی از اساتید فرمودند که مرگ جوجه هزار و یک دلیل داره که درست هم گفتند.
آخرین علت را همیشه ما اول بررسی میکنیم و اونم اینه که والدین جوجه ها را خوب تغذیه نمیکنن.و علت بعدی که باید در مرحله آخر بررسی بشه تغذیه جوجه هاست.که به قول دوست خوبم آقا نوید اگه ارزن و کتان هم به قناری بدی باید جوجه بزرگ بشه.
اما یک سری علت را هم من یاد گرفتم که عنوان میکنم:
عفونت والدین که در نتیجه تغذیه جوجه ها به جوجه ها هم منتقل و باعث مرگ اونها میشه.از علائم این مورد میتوان به رنگ فضله جوجه ها و والدین اشاره کرد که به رنگ زرد میباشد.و جوجه به مرور ضعیف شده و حتی من امسال جوجه 22 روزه داشتم که به این علت مرد.برای درمان هم میتونین از جنتامایسین شرکت تابرنیل استفاده کنید.
شپشک یا کنه قناری که پارسال 30 جوجه از من تلف کرد.از علائم آن مرگ جوجه در 4 روز اول است.جوجه به رنگ سفید در آمده و تلف میشود.برای درمان از قطره آیورمکتین 1 درصد یا قطره پشت گردنی کد 4 که قناری قم میفروشه استفاده کرد.
استفاده از غذاهای با طبیعت گرم به صورت مکرر که جوجه گرمی میزنه و میمیره.که از علائم اون نشانه های قرمزی روی بدن جوجه است.
استفاده از غذاهای یا دانه های خیلی قوی در چند روز اول تولد جوجه که این هم باعث میشه جوجه نتونه غذا را خوب هضم کنه و بمیره.
تغذیه زیاد برای جوجه و استفاده از پنبه خالص برای لانه که باعث میشه جوجه ها زیاد قپ بگیرن و ماده روی آنها بخوابه و چیره دان پر و از طرفی فشار ماده برای گرم کردن آنها و مرگ جوجه.
یکی دیگه از علت ها هم که خیلی شایع هست ماندن جوجه های کوچک تر در زیر جوجه های بزرگتر.که این امر را میتوان با جدا کردن جوجه های بزرگتر به مدت نیم ساعت از والدین و قرار دادن تنها جوجه کوچکتر . که باعث میشه والدین فقط به جوجه کوچک غذا بدهند و این کار در چند روز باعث میشه که جوجه کوچکتر به خاطر تغذیه بهتر به رشد خوب و سایز بزرگترها برسه.
افتادن جوجه از لانه را هم که همه میدونن.
فعلا این موارد به ذهن من رسید آقا مهران
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #47
رضا جان سلام
ببینید اصلاً اینجوری نیست که من یا دوستانه دیگه نخوایم روش پرورش و تغذیه رو بگیم , من خودم وقتی میرم پیش یه پرورش دهنده هیچوقت ازش نمی پرسم که قناریهاتو چجوری بالا میاری یا اینکه بپرسم شما به قناریهات چی میدی منم بدم ؟
می دونی چــــــرا ؟
چون کلاً شرایط نگهداری هر قناری بستگی به نور و دما و محل نگداری و هزارتاچیزه دیگه داره...شاید اگر من رژیم یه پرورش دندهء دیگه رو به قناریهام بدم چه بسا کلاً پس برن.
پس اگر کسی چیزی نمیگه دلیلش اینه که رژیم هر قناری با یه قناری دیگه فرق داره..
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۹:۲۳ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۱:۰۶ ق.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیزم پارسا
اگر منظور تشکر و موافقت با این پست هست که میتونید از دکمه تشکر استفاده کنید اگر هم نه که میتونید نظر خودتون رو بیان کنید من فکر می کنم اگر دوستان نظر خودشون رو بگن به نظر من بهتر هست چون همه به هدف اصلی که کسب اطلاعات و استفاده از تجربه دوستان و انتقال تجربه هست میرسیم
با تشکر

سلام شهاب جان دوست بسیار خوب

زنده باد یعنی اینکه بنده هم با تمام وجود فرمایشات نویدجان رو تایید میکنم

یعنی این که شما یه بار خوب به برنامه ات نگاه کنی خنده ات میگیره فقط قاشق مربا خوری غذا خوریش عوض شده

یعنی این که من و تو انسان هستیم و هر دو مرد ایرانی هستیم و جسما شبیه به هم اما با ذائقه های کاملا متفاوت قناری های رسمی هم شبیه ما

یعنی اینکه باید سلیقه ی غذایی قناری دستت بیاد تا بتونی بهش خوب دون بدی

یعنی اینکه ممکنه یه قناری طبعش گرم باشه و میل به دانه های گرم و چربش زیاد باشه با تغذیه اشتباه تو دمای 22 درجه پرریز کنه یا بلعکس

یعنی اینکه بد نبود یه جستجو میزدی تو سایت در باره این موضوع قبلا بحث شده بود

امیدوارم که از جواب من ناراحت نشده باشی بنده هم مثل شما از شاگردان این انجمنم

موفق و موید باشی

اینم لینک جستجو

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۱:۵۵ ب.ظ، توسط پارسا ایرانی.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #49
(۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۱۰:۳۹ ب.ظ)پارسا ایرانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۰۱:۰۶ ق.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیزم پارسا
با تشکر

سلام شهاب جان دوست بسیار خوب

زنده باد یعنی اینکه بنده هم با تمام وجود فرمایشات نویدجان رو تایید میکنم

یعنی این که شما یه بار خوب به برنامه ات نگاه کنی خنده ات میگیره فقط قاشق مربا خوری غذا خوریش عوض شده

یعنی این که من و تو انسان هستیم و هر دو مرد ایرانی هستیم و جسما شبیه به هم اما با ذائقه های کاملا متفاوت قناری های رسمی هم شبیه ما

یعنی اینکه باید سلیقه ی غذایی قناری دستت بیاد تا بتونی بهش خوب دون بدی

یعنی اینکه ممکنه یه قناری طبعش گرم باشه و میل به دانه های گرم و چربش زیاد باشه با تغذیه اشتباه تو دمای 22 درجه پرریز کنه یا بلعکس

یعنی اینکه بد نبود یه جستجو میزدی تو سایت در باره این موضوع قبلا بحث شده بود

امیدوارم که از جواب من ناراحت نشده باشی بنده هم مثل شما از شاگردان این انجمنم

موفق و موید باشی

دوست عزیز من هم اینها رو میدونم
اما اگر پست های قبل رو خونده باشی من نگفتم این برنامه کامل هست و هیچ ایرادی نداره من فقط این برنامه رو گفتم که دوستان بنا به تجربشون نظر بدن و کاملش کنن برای افراد مبتدی
دوست عزیز به شخص مبتدی مثل من که برای بار اول قناری میگیره شاید هم خودتون دیده باشین یا همین جوری بوده باشین اول از همه کتون و ارزن رو مشناسن و بد میرن سراغ سبزیجات مثل گشنیز و بهد هم سریه خیار میزارن جلو قناری
اما اگه یه اصول کلی براش تعریف بشه و بعد هم تو بحث ها بیایم بگیم برای اینکه قناری ورم روده نگیره یا به یوبوست دچار نشه و یا اسهال نشه و یا چربی نگیره فلان کار رو انجام بدبم و فلان چیز رو بزاریم تو برنامه غذایی و یا تو برنامه نگهداریش حدودا" 1 سال اون شخص رو جلو انداختیم
اصلا هدف از اومدن تو این فرم ها همینه که من و من نوعی یه چیزایی یاد بگیریم و راه هایی رو که دیگران رفتن و نتیجه نگرفتن و یا دیر نتیجه گرفتن رو دیگه نریم و به نوعی هی درجا نزنیم
حالا اگه خواستی فواید این کارم برات توضیح بدم.
بعدم من اون تاپیک رو ندیدم حتی سرچ هم کردم اما پیدا نشد اگر میشه آدرسش رو بده که ببنم اونجا با این رفتارهایی که میبینم (البته این صحبتهای بنده به کسی بر نرخوره ) به نتیجه ای گرفتن یا نه که اگر گرفته باشن من از تمام دوستانی که وقتشون رو گرفتم رسما" عذر خواهی میکنم
ضمنا" دوست عزیز جایی برای ناراحت شدن نیست اومدیم اینجا که نظراتمون رو بگیم و از شنیدن نظر دیگران هم نباید ناراحت شد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۲:۰۶ ب.ظ، توسط hahab$.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، 10reza10 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
14 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #50
با عرض درود خدمت تمام دوستاران حیوانات:
دوست عزیز در مورد بالاترین رشته های تخصصی دنیا هم تجارب به نگارش در میاد.در مورد تمامی امور پزشکی صنایع مختلف و غیره وغیره...حالا ما در مورد تغذیه یک حیوان هزارها راه داریم!!!!!!!!!واقعا جای تعجب داره که در مورد انسان هم شاید مسئله به این سختی نباشد.حداقل برای یک مسئله میتوان از یک برنامه پایه استفاده کرد.
لطفا سعی کنید در حد مقدور به دوستان مشتاق کمک کنید.چون همین دوستان کم تجربه خریدار جوجه های شما خواهند بود(به طور عام)و مسئله رو بیش از اندازه سخت وحساس نکنید.سخت کردن مسئله جز اینکه یک دوست به اشتباه افتاده در نهایت از این کار روی گردان شود و اطرافیان خود را هم از آن بر حذر کند مشکل دیگری رو حل نخواهد کرد.
اگر کسی ندونه واقعا فکر میکنه که قناری نگه داشتن در حد یک نوترکیبی ژنتیک میمونه.و ما داریم حیوانات نو ترکیب تربیت میکنیم.به قولی درخت هر چه پربارترافتاده تر.
قصدم توهین به کسی نیست بیایید با هم کمی مهربان تر باشیم.باتشکر[/
[/size]
[/color][/php]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۲:۱۸ ق.ظ، توسط اسدی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، پدربزرگ ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تغذیه مناسب برای زمستان nex2004 16 4,433 ۱۳۹۲/۱۱/۱۱، ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ali reza 222

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان