زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۴۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

یک روز خوب سهره در ایران....

*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #1
یک روز خوب سهره در ایران....
با عرض سلام و خسته نباشید !!!
تا اونجایی که من خبر دار هستم هنوز سهره در ایران اسم در نیاورده
من دوست دارم این پرنده های اواز خوان استقبال خوبی بشه و همان طور که رده ورزشی توی تلویزون پخش میشه یک مسابقه هم برای این پرندگان اواز خوان گذاشته بشه و همه ایرانی ها و غربی ها با پرندگان ما هم اشنا بشند
خوب التبه مخالفین زیاد هست ولی اگر بجای یکی از همین مسابقاتی مانند *ان گوی میدان* یکیش حذف بشه جاش مسابقه زیبا ترین اواز سال مثلا 1392-93

این نظر منه و شاید هم از اول اشتباه باشه ........ . به امید ان روز !!!

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۱:۰۱ ب.ظ، توسط legend.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، Mohammad Karol ، yory ، ayapir
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: یک روز خوب سهره در ایران....
ببخشید ولی خیلی حرفای خنده داری هستن متن نوشته شده کی گفته سهره شناخته نشده هست؟
درضمن مسابقه ای برای صدای زیبا خیلی داوری قوی و مشکلات دیگه داره در حد یک آرزو نمیشه به تحقق برسه
۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
سلام.من قصد نداشتم چیزی تو این تایپک بگم ولی دوست من کجای ای حرفا خنده داره؟آیا سهره مظلوم نیست؟توی کجای ایران تا الان مسابقه ای برای سهره برگذار شده؟اصلا تا الان معیاری برای آواز یا شکل ظاهری سهره توی ایران تعیین شده که همه ازش پیروی کنن؟شما میگید داوری قوی و... وقتی معیار تعیین بشه هم شرکت کننده هم داور میدونی رو چه اصلی باید کار کنه.قناری با این همه گیری و جهانی بودنش تازه داره تو ایران مسابقاتش برپا میشه اونم رو فرم بدنی نه آواز.ولی توی اروپا سالهاست که مسابقه آواز خوانی قناری توی نژادهای آوازخوان برپا میشه.سهره هم توی اروپا مسابقات آوازخوانی بزرگی داره که تو همین انجمن عکس هاش هست.باز میگی کی گفته سهره شناخته نشده است؟ما هنوز یه آواز پایه نداریم هر شهری ساز خودش رو میزنه .تعداد سهره بازها رو با قناری باز های شهرتون مقایسه کن تا بفهمی سهره چقد مظلومه.درسته حرفای دوستمون با توجه به شرایط ایران یکم بعید هست که روزش برسه یا ما به چشم ببینیم ولی من به شخصه امیدوارم روزی رو ببینم که تو جایی از ایران مسابقه ای برای سهره برگذار بشه.حالا مسابقه نشد هم حداقل یه نمایشگاه.با تشکر
۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۸:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #4
سلام
حرفای دوستان آرزوهای قشنگیه که تحقق یافتنش از نظر من امکان پذیر نیست...!
جریان همون جمله معروفه که می گه :
نمیشه نمیشه ولی اگه بشه چی ی ی ی ی میشه ه ه ه ه ه ........
همه امیدواریم که بشه اما زیاد با عقل جور درنمیاد (متاسفانه توی ایران)
یه روزه خوب میاد...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۹:۰۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، عمادذر ، ehsantaghavi2007 ، yory
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید بزرگوار
نظر من اینه که حرفهای دوستانمون یه آرزو یا فکر محال نیست و دلیل این طرز تفکر اینه که اکثریت مردم ما نمی خواهند به ارزش حیوانات مخصوصا پرندگان پی ببرند چه از نظر آوازه خوانی و چه از نظر زیبایی این حرفهای من در حالی است که من هم سهره و هم قناری آواز خوان دارم در صورتیکه بیشتر دوستان و آشنایان من نمی دانند که من پرنده دارم چون طرز دید آنها به من بسیار بد می شود به طوری که میگویند آخ این بنده خدا هم درس رو ول کرده و رفته دنبال پرنده بازی در صورتی که من دانشجوی رشته مهندسی عمران دانشگاه روزانه می باشم و اگر تو دانشگاه شاگرد اول نباشم ولی دیگه سومی هستم من از وقتی پرنده نگه داشتم جدای از همه مسائل دیگه حداقل مسولیت پذیرتر شدم، حیوانات برایم با ارزشتر نه از نظر مالی بلکه از نظر وجودی خود حیوانات شده اند.حال به نظر شما با این پایین بودن سطح فرهنگ فردی ، عمومی اجتماعی مردم ما میشود کارهایی که رسیدن به آنها خیلی هم دور از دسترس نیست رو آرزو پنداشت یا آرزوها را نزدیک به عمل کرد؟آخرش من که فکر میکنم اشکال از خودمونه، از فقر فکری مردم و سطحی نگریشون.

ددددددددددرررررررررررررررررررررررررررررررر کللللللللللللللللللللللل حرفای مننننننننننننننننننننننننننننننننو زیاد جدددددددددددددی نگیرید. یه چچچچچچچچچچچچچچییییییییییززززززززییییی گفتم ممممممممممممممممننننم یه حرفی زده باشم.
۱۳۹۱/۰۷/۳۰، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، toghi almasi
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #6
با سلام منهم یه جمله بگم اگه نگم غم باد میشه ببین تو ایران همه دنباله رو هم هستند منتظرن ببینن ممد چیکار کرد پول دار شد ما هم همون کار رو بکنیم این موضوع نه ممنوعه نه آرزو فقط یه مرد میخواد تو این مشکلات مادی سرمایه گذاری کنه همین .واسپانسل داشته باشه که بنظر من اسپانسلها باید کسانی باشن که پیشکسوتن تو این عرصه ودستشون به دهنشون میرسه فرهنگ من وشمایم شاید نتونیم به آرزویی که داشتیم برسیم ولی میتونیم این آرزوها رو برا بچه ها مون عملی کنیم زمینش رو بسازیم . تو ایران هنوز این مطلب جا نیافتاده ما دامپزشک تو زمینه پرنده های کوچک نداریم یا کم هستند .هنوز یاد نگرفتیم چیزی رو که بلدیم به دیگری یاد بدیم .برای خوده من پیش اومده شاید برا همه پیش بیاد تو این زمینه اینقدر فتوا های غلط شنیدم .انجام دادم بعد بهم خندیدن وهر چی جلو تر میریم رحممون کم تر میشه وشیطا نی تر برخورد میکنیم بخاطر منافمون .فقط امام زمان بدادمون برسه .با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #7
سلام 
به امید یه روز خوب 

گل بی رخ یار خوش نباشد        بی باده  بهار خوش نباشد
طرف چمن و طواف بستان        بی لاله عذار  خوش نباشد
رقصیدن سرو و حالت گل          بی صوت هزار خوش نباشد
با یار شکر لب گل اندام            بی بوس و کنار خوش نباشد
هر نقش که دست عقل بندد     جز نقش  نگار  خوش نباشد
جان نقد محقر است حافظ        از بهر  نثار  خوش نباشد 

اگر بخوان یه کار اساسی و درست و حسابی انجام بدن باید کبوتر بازی و سهره بازی رو جزو رشته های ورزشی قرار بدن و فدراسیون براش درست بشه و مسابقات در سطوح مختلف برگزار بشه همراه با جوایز و مدالهای نفیس .  
۱۳۹۶/۰۳/۲۰، ۰۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #8
الان مسابقات کبوتران مسافتی برگزار میشه و جایزش بال طلاست
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۶/۰۳/۲۰، ۰۷:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #9
سلام دوست عزیز.فکر خیلی خوبیه به شرطی که وقتی که همگیر شد همه نریزن و نسل این پرنده رو منقرض کنن خودت بهتر میدونی که الان فوق فوقش 1 میلیون نفر سهره باز تو ایران داریم وضعیت نسلش اینه شما فکر کن بشه 10 میلیون نفر اونوقت سهره ای باقی نمی مونه
۱۳۹۶/۰۳/۲۳، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #10
سلام 
الان فوق فوقش 100هزار یا 200هزار نفر سهره باز توی ایران داشته باشیم .... اگر از هر 80 نفر ایرانی یکی سهره باز باشه از 80ملیون ایرانی 1 ملیون سهره باز خواهیم داشت ولی من بعید میدونم که از هر 800 نفر ایرانی هم یکیش سهره باز باشه .... تازه اگر این باشه جمعیت سهره بازای ایران میشه 100 هزار نفر .... 
شکر خدا الان فرهنگ جوجه گیری از سهره توی قفس داره باب میشه و به این صورت اگر پیش بریم برای دهه های آینده میتونیم نگران نسل سهره هم نباشیم ..... نکته بعدی اینکه اگر صیادها دوسه سال فقط به طبیعت استراحت بدن دوباره اونقد سهره زیاد میشه که جای نگرانی وجود نداشته باشه حتی در مناطقی که تقریبا منقرض شدن ولی اینکه بی امان صید میکنن این کارو خراب میکنه و در مناطق مرزی هم چه در غرب چه در شمال غرب و شمال و شمال شرق سالیانه خیل انبوهی سهره مهاجر وارد کشور میشه ....  
۱۳۹۶/۰۳/۲۳، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان