زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلم خیلی برای این سایت(و اعضاش) تنگ شده بود واسه همین گفتم دوباره بهتون سر بزنم
والا قناری من که مرد فکر کنم به علت گرما بود یه دو روز خونه نبودم مرد
خلاصه من برگشتم
احتمالا اعضای قدیمی سایت منو یادشونه آره؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #91
RE: (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
سلام
ماده من بگير نگير داره و فضلش سبز نيست.اين سري سه تا تخم گذاشت هر سه جوجه شد. البته دو سري اخير كف دريا وتخم مرغ بهش ندادم.شما حتما فضله را ببر آزمايشگاه تا نوع ميكروب را تشخيص بدن.فضله سبز خطرناكه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۲۶، ۰۷:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، Iman Imany
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #92
با سلام ،یکبار برای درمان فضله سبز و اسهال چند قناری از داروی لوتریسیرین به مدت 4 روز استفاده کردم که خیلی  خوب جواب داد و البته بعد از چند روز کلیه غذا های اضافی و میوه و سبزیجات را قطع کردم و فقط تخم کتان خالی دادم و چند درجه ای هم دمای محل نگهداری انها را بالا بردم  ناگفته نماند بعد از 4 روز درمان و قطع دارو هنوز قناری ها کمی پف داشتند ولی با گذشت چند روز بهتر شدند و در طی این مدت کاری که اکثرا ان را انجام نمی دهیم یعنی تعویض روزانه اب  خوردن قناری بسیار موثر بود و پس از یک هفته دیگر حالت پف انها هم از بین رفت برای این دست قناری ها طبق تجربه خودم تا مدتی بایداز دادن سبزی و میوه خودداری نمود و زمانی که به بقیه قناری ها سبزی و میوه می دهید می توانید به قناری هایی که مشکل اسهال داشته اند تخم کاهو و خرفه بدهید
۱۳۹۴/۰۱/۲۶، ۰۷:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #93
تنها جوجه ی قناریم داخل تخمش تلف شد... روزی که تخم گذاشت برداشتم توی ارزن به طور صحیح نگهداریش کردم تا دو روز... بعد روزی که زیرش گذاشتم رو روز اول محاسبه و 14 روز صبر کردم/روز 14 بنظرم اومد پوسته ی تخم نازک شده ولی جوجه ای درنیومد... تا دو روز بعدم باز صبر کردم روز سیزدهمم ابتنیش دادم ماده رو... تو این مدتم دوبار با نهایت دقت با نور تخم رو بررسی کردم درحال رشد بود ... اما با گذشت 18 روز از خوابیدن ماده روی تخم امروز دیگه تخم رو برداشتم و زیر نور بنظرم اومد داخلش خشکه! تخم رو باز کردم دیدم بعله جوجه به خشکی افتاده و بی حرکت درست جلوی نوکش پوسته ی تخم سوراخ شده بود ینی همون چهاردهمین روز نوک زده ولی نتونسته بود بشکنتش و خشک شده بود... باقی بدنش که سمت باریکتر تخم قرار میگیره هنوز نرم و خیس بود ولی متاسفانه....
حیف شد ماده بیست روز زحمت کشید / ما جوجه هامونو اخر پاییز شمردیم همون سه جوجه ی عیدم رو پیش مادرشون گذاشتم که تنها نباشه/هیچ عضو جدیدی قسمتشون نشد/ هرچند علت ضعف ماده رو نفهمیدم با اینکه بهش میرسم! ولی شاید اساتید نکته ای بدونن که ما بلد نیستیم... یلداتون مبارک
۱۳۹۴/۰۹/۳۰، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 258
36 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #94
بعضی مواقع پیش میاد ما باید تلاشمونو بکنیم بقیش دست خدایه .به قول یک پیرمرد که عمرشو صرف قناری کرده به من گفت همه تخم ها جوجه نمیشن و همه جوجه ها بزرگ نمیشن .برا من تو این 8 سال کارم جوجه سرپیچ شده خشک شده نطفه تا 5 روز بسته و رشدی نداشته و جوجه 30 روزه هم داشتم به یک ان مرده ولی تلاشم رو کردم برای سالم زندگی کردن قناریهام حتی از جیب گذاشتم بهترین غذا های موجود رو گرفتم و جواب رو میدن امسال از 15 جفت که درست کردم + 3 جفت جیبر+3جفت شامپیون نزدیک به 50 تا گرفتم برای شما هم دوست من همین رو میگم .رسیدگی بالا در حد 20 +صبر(از بادام و روغن زیتون و جوانه گندم نهایت توجه رو بکن دنبال دارو نرو دارو همیناست هفته ای 1 بار بده)
۱۳۹۴/۱۰/۰۱، ۰۳:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، AArash ، سیدمحمد شریفی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #95
(۱۳۹۴/۰۱/۰۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ)shahab160000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز،در مورد درمان مرگ جوجه در درون تخم باید بگویم که با استفاده 4 روزه از داروی تری سول و بعد از ان سه روز استفاده از مولتی ویتامین (ویتالین) بخاطر ویتامینهای گروه B برای قناری های ماده و پس از ان دو باره جفت اندازی انها خوشبختانه جواب داد و قناری هایی که دو سری جوجه هایشان درون تخم می مردند هر کدام از چهار تخم  ،سه عدد جوجه دراورده و الان در حال بزرگ کردن جوجه ها هستند این مطلب را جهت استفاده سایر دوستان که این مشکل را دارندارسال می کنم تا  به امید خدا نتیجه بگیرند

سلام. دوست عزیز اگر همچنان به انجمن سر می زنید لطفا بفرمایید که تریسول را با چه دوزی مصرف کردید؟ متاسفانه بنده هم به همین مشکل دچار شدم. در یک لان فقط یکی از تخم ها پر یود و آنهم تکمیل نشده مرده بود.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۱۲/۰۱، ۰۹:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #96
سلام
آقا محسن به نظر من مشكل قناري شما ربطي به عفونت نداره.احتمالا يا خيلي جوان هستن يا نر كامل مست نبوده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۲/۰۲، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان