زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۱۱:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلم خیلی برای این سایت(و اعضاش) تنگ شده بود واسه همین گفتم دوباره بهتون سر بزنم
والا قناری من که مرد فکر کنم به علت گرما بود یه دو روز خونه نبودم مرد
خلاصه من برگشتم
احتمالا اعضای قدیمی سایت منو یادشونه آره؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #61
RE: (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
باسلام خدمت همه دوستان و اساتید قناری.
یک جفت قناری دارم که نر اولین بارش هست که جفت میخوره. ولی ماده اصطلاحا پخته و چون از یکی از دوستان گرفتم تاحالا 3 لون جوجه داده. بعداز جفت خوردن درتاریخ 10/7/93 اولین تخم گذاشتن که من تخمهارو برنداشته و اونا 4تخم پشت سرهم گذاشتند. امروز که 29/7/93 هست چون دیدم جوجه ها درنیومدن تخمها رو برداشتم که با شکستن اونها از محل کیسه هوا متوجه مرگ جنین ها شدم و باوجود کامل شدن جوجه، فضای داخل تخم مایع بدبو و تیره رنگی داشت و همچنین زرده هنوز داخل تخم بود. یکی از تخمها هم نصف مراحل تکامل طی کرده بود و اونم مرده بود.
حالا! لطفا راهنمایی کنید برای سری بعد چیکارکنم که این مشکل حل بشه؟ و همچنین لونه رو مجددا کی داخل قفس بذارم؟
سپاس از همه دوستان
۱۳۹۳/۰۷/۲۹، ۰۳:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #62
سلام
شما كدام شهر هستيد ؟ جايي كه قناري نگه داري مي كني دماش چند درجه هست ؟ مادت اسهال نداره ؟ زير شكمش يه رگ سياه نيست ؟ ماده چند ساعت پشت سر هم از روي  تخم ها بلند نشد ؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۳۰، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، mohsenz2006 ، jorahim ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #63
(۱۳۹۳/۰۷/۳۰، ۰۷:۳۸ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شما كدام شهر هستيد ؟ جايي كه قناري نگه داري مي كني دماش چند درجه هست ؟ مادت اسهال نداره ؟ زير شكمش يه رگ سياه نيست ؟ ماده چند ساعت پشت سر هم از روي  تخم ها بلند نشد ؟

سلام آقای بخشی
زاهدان هستم. دمای داخل خونه بین 23 تا 25 درجه س. ماده هم سالمه و گوارشی مشکلی نداره. اون رگ سیاه هم که فرمودید نداشت. روی خوابیدن هاش دقت نکرده بودم ولی نر خیلی اذیتش میکرد و به زور اونو از روی تخمها بلند میکردش.
توی زاهدان از لون هایی که من توی تصاویر میبینم نیست و فقط از لون پلاستیکی استفاده میشه و داخل اون پنبه دونه. که پنبه دونه هایی که از بازار گرفتم خیلی تیره بود و پر از آشغال. یعنی بخاطر اون میتونه باشه؟
۱۳۹۳/۰۸/۰۵، ۰۳:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #64
سلام
اگر ماده هيچ نوع بيماري نداره دفعه بعد نر را جدا كنيد هرچند كه مطمئن نيستم به خاطر نر باشه. ماده بايد رنگ وحالت فضلش طبيعي باشه.شما از بابت شپشك هم مطمئن شو چونكه ممكنه باعث نخوابيدن ماده روي تخم بشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۰۶، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980 ، jorahim ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 71
61 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #65
با سلام
یه نکته خیلی مهم هست که وقتی در روز های آخر تخم  ها برداشته و بررسی میشه اگه به همون صورتی که بودن توی چال دوباره گذاشته نشه ماده اونو جابجا نمی کنه (طبق غریزه چند بار در روز اینکارو میکنه)و تخم در مدت زمان زیادی روی یک طرف میمونه و جوجه خفه میشه و بعضی دوستان که می بینند زرده جذب نشده به خاطر این هست که زرده در روز های آخر جذب میشه ولی بخاطر خفگی جوجه و مرگ اون بخاطر جابجایی تخم هست که زرده جذب نمیشه.
۱۳۹۳/۱۰/۱۹، ۰۴:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #66
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
سلام دوستان امسال ازبین قناری هایی که جفت زده ام فقط دو جفت برای دو سری متوالی جوجه هایشان درون تخم می میرند و این در حالی است که شرایط نگهداری و تغذیه برای همگی یکسان است و این دو جفت هم پارسال جوجه های خوبی داده بودند لطفا راهنمایی بفرمایید
۱۳۹۳/۱۱/۲۸، ۰۳:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #67
سلام دوستان
یک جفت قناری دارم علی رغم نطفه دار بودن و نیز تشکیل جنین تمام جنینها در روز چهرم تا پنجم میمیرند دلیلش چیه و را حل جلوگیری چیه . در ضمن ماده خوب روی تخمها میخوابه و  خوب سینه میزنه
۱۳۹۳/۱۲/۰۲، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #68
با سلام خدمت دوستان . منهم امسال پنج جفت قناری جفت زدم . فقط سه جفت کار میکنن بقیه اشان جوجه ها کاملا میرسن ولی از تو تخم در نمیان و توی تخم خفه میشن . با اینکه یکروز قبل از موعد باز شدن آبتنی میدم و تو اطاق هم بخور روشنه . نمیدونم چرا این دو جفت جوجه هاشون تو تخم میمیرن ؟ هیچ نسبت خانوادگی هم با هم ندارن و تغذیه و شرایط نگهداریشان هم مثل هم است دوستان اگر چیزی به نظرشان میرسه لطفا راهنمایی کنن . البته امسال این اتفاق بین خیلی از دوستان داره میافته . من یکی از دوستانم پرورش دهنده است از صد جفت قناری که از برج هشت شروع به تکثیر کرده تا بحال شصت تا جوجه گرفته اکثرا یا کار نمیکنن یا جوجه ها تو تخم میمیرن یا تخمها نطفه ندارن.
۱۳۹۳/۱۲/۰۲، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، hassanpour ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #69
سلام
اين مشكل را من هم امسال داشتم.با دادن دارو هم نتيجه نگرفتم. به نظر مياد مشكل جديدي به وجود آمده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۰۲، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hassanpour ، vahid babayi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #70
 سلام
مورد قناری من یک مورد عام و هم گیر در کل گله نیست هر چند تک و توک در  مواردی بوده اما این ماده با دو نر متفاوت دقیقا در  زمان  4 الی پنج روزگی جنینش میمیره جنین تشکبل میشه تپش قلب جنین در نور دیده میشه . حتما مشکل تغذیه ای و یا ساختاری در این قناری است. از نظر تغذیه کمبود ویتامین بی 2 باعث چنین مرگهایی میشه کمبود مس نیز میتواند باعث چنین مرگهایی باشه ولی نکته مشکوکش اینه  که من از مولتی ویتامین  مینرال دو بار در هفته استفاده میکنم
۱۳۹۳/۱۲/۰۳، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان