زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۸:۵۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلم خیلی برای این سایت(و اعضاش) تنگ شده بود واسه همین گفتم دوباره بهتون سر بزنم
والا قناری من که مرد فکر کنم به علت گرما بود یه دو روز خونه نبودم مرد
خلاصه من برگشتم
احتمالا اعضای قدیمی سایت منو یادشونه آره؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
برای جلوگیری از خشک شدن پوسته داخلی تخم راهکاری هست؟
من اکثرا به این مشکل بر میخورم که روز 14 میرسه و تخم ها همه جوجه داخلشونه روز 15 میشه و جوجه سالمه و ضربان قلبش و تکون خوردنش تو تخم معلومه ولی به دنیا نمیان
ماده رو روز سیزده اب تنی میدم باز هم جوجه متولد نمیشه , سر تخم رو هم سوراخ میکنم باز هم جوجه متولد نمیشه و جوجه های که اماده به دنیا اومدن میمیرن اگه خودم پوست تخم رو باز کنم باز همجوجه نمیتونه اون پوست داخلی منظورم پوست اهکی نیست یه پوسته که دور جوجه رو نمیتونه پاره کنه و در دو حالت میمیره شما راهکاری سراغ ندارید؟
محیطشون خشک نیست معمولیه تازه من جرمی ساید هم اسپری میکنم باز ایجاد رطوبت میکنه
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #3
RE: برای جلوگیری از خشک شدن پوسته داخلی تخم راهکاری هست؟
(۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۳:۴۱ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اکثرا به این مشکل بر میخورم که روز 14 میرسه و تخم ها همه جوجه داخلشونه روز 15 میشه و جوجه سالمه و ضربان قلبش و تکون خوردنش تو تخم معلومه ولی به دنیا نمیان
ماده رو روز سیزده اب تنی میدم باز هم جوجه متولد نمیشه , سر تخم رو هم سوراخ میکنم باز هم جوجه متولد نمیشه و جوجه های که اماده به دنیا اومدن میمیرن اگه خودم پوست تخم رو باز کنم باز همجوجه نمیتونه اون پوست داخلی منظورم پوست اهکی نیست یه پوسته که دور جوجه رو نمیتونه پاره کنه و در دو حالت میمیره شما راهکاری سراغ ندارید؟

با سلام به دوست خوبم : به نظر ميرسه جوجه ها داراي كمبودي هستند كه ميتونه از پدر يا مادر به جوجه ها منتقل بشوند. چون جوجه نميتونه از تخم در بياد

مورد ديگر اينكه اكثرا جوجه ها روز 14 از تخم بايد بيرون بيان ولي بعضي مواقع شايد تا روز 15 به تعويق بيفته

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۴:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #4
با سلام

من هم موافقم که اگه رطوبتشو تامین میکنی باید مشکلی این وسط باشه والا من خودم یه روز مونده به بازشدن تخم ها قناری ماده رو بلند و آب رو روشون اسپری میکنم و معمولا با این کار بیشتر جوجه ها در میان!!!

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۴:۱۱ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۳:۴۱ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام به دوست خوبم : به نظر ميرسه جوجه ها داراي كمبودي هستند كه ميتونه از پدر يا مادر به جوجه ها منتقل بشوند. چون جوجه نميتونه از تخم در بياد

مورد ديگر اينكه اكثرا جوجه ها روز 14 از تخم بايد بيرون بيان ولي بعضي مواقع شايد تا روز 15 به تعويق بيفته

موفق باشيد

اصلا به دنیا نمیان و تو تخم میمیرن
فک میکنم تا حالا 5 تا جوجه تو همین ماه اینجوری از دست دادم
سری قبلی خیال کردم از مولتی ویتامینیه که بهشون میدم کلسیم داره و پوسته کلفت شده و جوجه نتونسته تخم رو بشکونه
این سری اون مولتی ویتامین رو قطع کردم و تخم ها پوسته معمولی داشتن ولی باز هم همون مشکل
اگه خودم جوجه رو در بیارم شنیدم جوجه برای بدنیا اومدن خودش باید پوسته رو بشکنه و اگه خودم درش بیارم میمیره درسته؟
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #6
با سلام به دوست خوبم: عوامل متعددي ميتونه در اين مشكل نقش داشته باشد ..كثيف شدن تخم و يا پنبه ها

به نظر من هم بايد خود جوجه از تخم در بياد وگرنه مشكل خواهد داشت من خودم سال گذشته يكي از تخم ها كه جوجه اون بيرون نمي امد .با حوصله و به ارامي جوجه را سالم بيرون اوردم ولي در كمتر از 24 ساعت مرد... اينمورد بايد طبيعي باشد

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #7
آقا من شنیدم که میگن پرنده ای که جفت میزنی نباید بهش تخم مرغ آب پز شده بدی . میگم نکنه برا خاطر همین موضوع باشه که پوست داخلی تخم ها سفت شده .....................!
:a (28):
۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #8
تخم مرده (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
-تخم مرده (Dead in shell ) :

اگر شما منطقی برخورد کنید در اینجا تعداد زیادی از علل مربوط به تخم مرده وجود دارد ، حالتی که جوجه شروع به تکامل می کند و در طی چرخه رشد و نمو جوجه می میرد تخم مرده نام دارد . اگر تخم هیچوقت تکامل نیابد جوجه مرده در تخم وجود نداشته بنابر این تخم شفاف و شکل نگرفته نام دارد .تخم مرده شامل جوجه نیست و زمانی این مسئله رخ می دهد که جوجه از پوسته جدا گردد .

بعضی از علل تخم مرده عبارتند از :

رطوبت بیش از حد ، رطوبت نا کافی ، عفونت باکتریال ، عفونت قارچی ، عفونت ویروسی ، قناری ماده لانه را ترک نموده و اجازه دهد که تخم سرد شود ، سوء تغذیه قناری ماده ، رژیم بیش از حد کلسیم در قناری ماده که سبب سفت شدن پوسته تخم گردد و جوجه نتواند از تخم بیرون بیاید .
با رعایت موارد ذکر شده در بالا ما هیچ وقت جوجه مرده در تخم نخواهیم داشت با اعتقاد به این حقیقت و بدون رعایت احتیاط لازم در تعداد کمی از لانه ها جوجه مرده در تخم خواهیم داشت . با مراقبت بیش از حد پوسته ای که دارای غشاء متخلخل می باشد و دارای سوراخ های کوچک متعدد می باشد اجازه عبور رطوبت و تبادل گازها و اغلب باکتری ها و موارد دیگر را به داخل تخم فراهم می نماید .
با عبور این موارد از پوسته تخم شما با قناری های بیمار مواجه خواهید شد . اگر یک محیط خشک یا مرطوب بیش از حد وجود داشته باشد باکتری ها می توانند در این امر نقشی مهم داشته باشند .

تشخیص :

اگر شما تجربه تخم مرده را داشته باشید ( بیش از یک تا دوازده مورد ) بایستی تخم توسط دامپزشک مورد معاینه قرار گیرد که علت توقف تکامل جوجه را مشخص نماید .
در تخم 5 تا 8 روزه تخم سیاه گردیده و اغلب فضا را اشغال می نماید این مسئله به تدریج هر روز افزایش می یابد . درتخم 9 تا 13 روز کاملاً سیاهی بارز است به جزء در ناحیه کیسه هوایی که بایستی بدون تغییر در اندازه باقی بماند ، اگر اندازه کیسه هوایی افزایش یابد و یا تیره و خاکستری گردد به نظر می رسد که جنین مرده باشد زمانی که شما تخم مرده داشته باشید به دقت تخم را از قسمت انتهایی که سلول های هوایی دارد باز کنید لازم به ذکر است یک غشاء ظریف جنین را از کیسه هوایی جدا می کند اگر این غشاء پاره شده باشد مرگ در اغلب موارد ناشی از سرد شدن تخم در طی چرخه تکامل می باشد . سه روزه اول زمان بحرانی نامیده می شود که اگر در طی این زمان تخم سرد شود چرخه تکامل ادامه یافته ولی در نفوذ به کیسه هوایی اختلال ایجاد شده و مرگ بدون سایه ای در تخم رخ می دهد (مرگ دیر رس ) سرد شدن در طی 3 روز دوم اغلب با سیاهی همراه نمی باشد . زمانی که جنین مرده را مورد آزمایش قرار می دهید اگر آن به پوسته تخم چسبیده باشد مشکل رطوبت بیش از حد است اگر جنین به پوسته داخل تخم چسبیده باشد قادر به سوراخ کردن و خارج شدن از تخم نبوده و متعاقب آن می میرد
اغلب علل مرگ ناشی از ویروس ها ، باکتری ها و قارچ ها در طی 7 روز اول رخ میدهد که جنین به طور نسبی تکامل یافته است .

نتیجه گیری :

اگر شما تعداد زیادی تخم مرده دارید و از تمییز بودن قفس های خود مطمئن بوده و از هر نوع بیماری قبلی اطمینان دارید و یا چیزهایی که سبب آشفتگی قناری ماده گردداز قبیل موش یا گربه را خذف نمایید موارد ناشی از تخم مرده کاهش می یابد .
اگر شما فکر می کنید از رطوبت ناکافی برخوردار می باشید می توانید با یک اسپری حاوی آب (آب پاش) در طی روز یازدهم مختصری آب به قناری ماده و تخم بپاشید .

منبع : پرشین قناری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۸:۱۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۵، ۰۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #9
عدم توانايي جوجه ها در بيرون آمدن از تخم
سلام
2تا از6تخم قناریام کل گیرشدن
دیشب یکی تخمش از کنار مثه سیبی که گاز میزنی شد تا صب گفتم حتما بیرون میاد
یکی هم امروز4شنبه همینجور شد تا الان که4بهد از ضهر هست اون هم نتونسه از تخم بیرون بیاد
مشکل از چیه ؟؟؟من اشتباه کردم در تغذیه و...یا قناری مادهچیکار کنم تخم های بعدی اینجور نشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۴:۰۰ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۳:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #10
RE: عدم توانايي جوجه ها در بيرون آمدن از تخم
با سلام وادب:

اين مشكل در مواقعي بوجود ميآيد كه بعلت رطوبت كم و يا عوامل مشابه پوسته به بدن جوجه قناري ميچسبد.و جوجه كه توانايي جداكردن خودش را از پوسته ندارد.اين مورد حادث ميشود. به نظر ميرسد در چنين مواقعي بايستي پرورش دهنده به كمك جوجه بيايد و به آرامي با گوش پاك كن و يا پر پرنده به او در بيرون آمدن كمك كند.
در بعضي مواقع نيز ماده هاي كهنه كار به جوجه كمك ميكنند.البته عدم تقارن بين زرده و سفيده نيز در زمان تشكيل جنين شايد بي ارتباط با اين مورد نباشد .

با احترام
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۴:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان