زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلم خیلی برای این سایت(و اعضاش) تنگ شده بود واسه همین گفتم دوباره بهتون سر بزنم
والا قناری من که مرد فکر کنم به علت گرما بود یه دو روز خونه نبودم مرد
خلاصه من برگشتم
احتمالا اعضای قدیمی سایت منو یادشونه آره؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #11
RE: عدم توانايي جوجه ها در بيرون آمدن از تخم
(۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۳:۵۵ ب.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
2تا از6تخم قناریام کل گیرشدن
دیشب یکی تخمش از کنار مثه سیبی که گاز میزنی شد تا صب گفتم حتما بیرون میاد
یکی هم امروز4شنبه همینجور شد تا الان که4بهد از ضهر هست اون هم نتونسه از تخم بیرون بیاد
مشکل از چیه ؟؟؟من اشتباه کردم در تغذیه و...یا قناری مادهچیکار کنم تخم های بعدی اینجور نشه

باسلام

در تاييد و ادامه گفته دوستمون بايد عرض كنم كه اگه جوجه قبل از اينكه كامل شده باشه در داخل تخم مرده باشه چندتا دليل داره كه از اونها ميشه يكي مشكل يا بيماري يا نقص جوجه رو گفت و يكي ديگه نگهداري و بد چرخاندن تخم ها توسط ماده و سرد يا گرم بودن آب و هواي محيط هست و اين مورد كه جوجه قبل از كامل شدن مرده باشه از زرده اي كه جذب بدنش نشده و مايعي كه هنوز داخل تخم مونده ميشه فهميد.
واما اگه در روزآخر جوجه تخم رو نشون كرد ولي نتونست بياد بيرون و خفه شد بيشتر مربوط به خشكي هواست كه باعث سفتي پوسته تخم ميشه و جوجه قدرت نداره تخم رو بشكنه و هوا كم مياره و متاسفانه ميميره و براي جلوگيري از اين كار شما ميتونين روز قبل از باز شدن تخم ها يا يه ظرف آب داخل قفس بزارين تا ماده آبتني كنه و وقتي با رطوبت بدنش روي تخم ها ميخوابه محيط تخم ها حالت شرجي پيدا ميكنه و پوسته اونها پوك ميشه و جوجه راحت بيرون مياد و يه راه ديگه هم هست كه من خودم بيشتر موقع ها انجام ميدم و اينطوريه كه روز قبل از تولد جوجه ها معمولا طرف بعداز ظهر و شب ماده رو از روي تخم ها بلند ميكنم و با اسپري آبپاش مقدار كمي روي تخم ها و بدن ماده و مخصوصا سينش آب ميپاشم و بعد اجازه ميدم بره روشون بخوابه و اكثر مواقع هم اينكار جواب داده.

موفق باشي

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۵:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #12
با تشکر از اقایان کاتبی و حمیدخان
ابتنی کردن ماده باعث نمیشه که تخم ها سرد بیفتن وقتی روشون خوابید؟؟
من روز10تخمها رو برداشتم تست کنم که سالمن یا....میشه همین کار باعث شده باشه که تخمها سرد افتاده باشن؟؟؟؟
تو اتاق قناری هم یه ظرف اب میزارم رو بخاری که هوای اتاق خشک نباشه
۱۳۹۰/۱۲/۱۸، ۰۷:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #13
من زمانی با چنین مشکلی روبر بودم دلایلش دو تا بودن

اولی :بعضی مولتی ویتامین ها که مخصوص قناری نیستن و کلسیم بالای دارن باعث میشه پوسته از حد معمول ضخیم تر بشه و ماده نتونه دربیاد

دومی اسپری جرمی ساید یا نانو سیل وقتی اسپری میکنید رو تخم پاشیده میشه باعث این مشکل میشه دلیل علمی ندارم واسه اثبات گفته ام فقط اینو میدونم از زمانی که جرمی ساید اسپری نکردم تخم ها کاملا در اومدن شاید باقی مونده مواد باعث سخت تر شدن پوسته بشه و چون جوجه قناری واقعا ضعیفه یکم که پوسته ضخیم تر باشه نمیتونه دربیاد
۱۳۹۰/۱۲/۱۸، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، پارسا ایرانی ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۵:۲۴ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۳:۵۵ ب.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
2تا از6تخم قناریام کل گیرشدن
دیشب یکی تخمش از کنار مثه سیبی که گاز میزنی شد تا صب گفتم حتما بیرون میاد
یکی هم امروز4شنبه همینجور شد تا الان که4بهد از ضهر هست اون هم نتونسه از تخم بیرون بیاد
مشکل از چیه ؟؟؟من اشتباه کردم در تغذیه و...یا قناری مادهچیکار کنم تخم های بعدی اینجور نشه

باسلام

در تاييد و ادامه گفته دوستمون بايد عرض كنم كه اگه جوجه قبل از اينكه كامل شده باشه در داخل تخم مرده باشه چندتا دليل داره كه از اونها ميشه يكي مشكل يا بيماري يا نقص جوجه رو گفت و يكي ديگه نگهداري و بد چرخاندن تخم ها توسط ماده و سرد يا گرم بودن آب و هواي محيط هست و اين مورد كه جوجه قبل از كامل شدن مرده باشه از زرده اي كه جذب بدنش نشده و مايعي كه هنوز داخل تخم مونده ميشه فهميد.
واما اگه در روزآخر جوجه تخم رو نشون كرد ولي نتونست بياد بيرون و خفه شد بيشتر مربوط به خشكي هواست كه باعث سفتي پوسته تخم ميشه و جوجه قدرت نداره تخم رو بشكنه و هوا كم مياره و متاسفانه ميميره و براي جلوگيري از اين كار شما ميتونين روز قبل از باز شدن تخم ها يا يه ظرف آب داخل قفس بزارين تا ماده آبتني كنه و وقتي با رطوبت بدنش روي تخم ها ميخوابه محيط تخم ها حالت شرجي پيدا ميكنه و پوسته اونها پوك ميشه و جوجه راحت بيرون مياد و يه راه ديگه هم هست كه من خودم بيشتر موقع ها انجام ميدم و اينطوريه كه روز قبل از تولد جوجه ها معمولا طرف بعداز ظهر و شب ماده رو از روي تخم ها بلند ميكنم و با اسپري آبپاش مقدار كمي روي تخم ها و بدن ماده و مخصوصا سينش آب ميپاشم و بعد اجازه ميدم بره روشون بخوابه و اكثر مواقع هم اينكار جواب داده.

موفق باشي

:basa (75):
پاشیدن آب با آب پاش به صورت مستقیم روی تخمها(حتی در حد یکی دو قطره) اصلا کار درستی نیست و باعث سرد شدن تخمها میشه و در نتیجه خرابی اونها
۱۳۹۱/۰۱/۱۳، ۰۳:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #15
باسلام اگر تخمها همشون ۱۴ روزه باشن یعنی تخم ها را در یک روز زیر ماده گذاشته باشین روز چهاردهم ماده رو آب تنی بدین تخم ها سرد نمیشوند و اتفاقا رطوبت مناسب را به تخم ها میرساند ولی اگر تخم از لحاظ سفیده کم باشد مشکل از مادست
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۳، ۰۹:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #16
RE: تخم مرده (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
با سلام
اساتید محترم اگه نظری یا مطالب مفیدی از سایت های خارجی و داخلی راجب تخم مرده مخصوصا راجب بیماریهایی که باعث تخم مرده میشوند و باعث ضعیف شدن جوجه پس از خروج از تخم بزارند خیلی ممنون میشم با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۶:۳۸ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۶:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #17
باز یککی از قناریام مرد
جوجه کامل بود من اطراف خم رو کندم اما قسمت ته قناری به تخم چسبیده بود
نمیدنم زرده به داخل بدنش نرفته بود
به هرحال به همینحال مرد
چکار کنم تاحالا4تخم اینجوری شده و جوجه ها کامل بودن
۱۳۹۱/۰۱/۲۳، ۰۵:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 16
27 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #18
سلام
دوستان قناری من 13/09/1391 شروع به خوابیدن رو تخم ها کرده. دقیقا چه تاریخی جوجه هاش خارج میشن؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۰:۴۴ ق.ظ، توسط koohbor.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۲:۲۰ ب.ظ)koohbor نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس. همین امروز و فرداش مهمه. بالاخره 13 روز یا 14 روز؟؟؟ به هر حال ممنون
قناري هاي من با توجه به ساعتي كه تخم زير پاي ماده قرار مي گيره از ظهر روز13تاعصر روز14 طول ميكشه تا همه جوجه هاشون خارج بشوند.اين هم به خاطر اينه كه تخم هايي كه زود گذاشته شدن زودتر جوجه مي شوند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayhn ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 16
27 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #20
من معمولا تخم قناری ها رو بر میدارم و همه رو با هم میزارم. یعنی طبق فرمایش شما من تخم ها رو تا فردا عصر دستکاری یا سوراخ نکنم؟؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان