زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلم خیلی برای این سایت(و اعضاش) تنگ شده بود واسه همین گفتم دوباره بهتون سر بزنم
والا قناری من که مرد فکر کنم به علت گرما بود یه دو روز خونه نبودم مرد
خلاصه من برگشتم
احتمالا اعضای قدیمی سایت منو یادشونه آره؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #21
RE: تخم مرده (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
(۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۲:۲۸ ب.ظ)koohbor نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من معمولا تخم قناری ها رو بر میدارم و همه رو با هم میزارم. یعنی طبق فرمایش شما من تخم ها رو تا فردا عصر دستکاری یا سوراخ نکنم؟؟
تاپايان روز15 به تخمها دست نزنيدولي رطوبت كافي را فراهم كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، koohbor ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #22
RE: (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
با سلام خدمت دوستان
بنظر شما کف دریا میتونه باعث بشه که پوسته تخم سفت بشه و جوجه ها نتونن بیرون بیان ؟

5 تا تخم داشت قناریهام 1 دونش بیشتر زنده نموند اینم به زور . از تخم نمیتونستن بیرون بیان پوسته تخم خیلی سفت بود 1 دونشم که در اومد یکم سوراخ شده بود خودم به آرومی بازش کردم ولی بقیه تخم ها خفه شده بودند .
بنظر خودم یا کف دریا زیادی جلوشون گذاشتم یا تخم مرغ زیادی خوردن ... آخه 1 جوجه داشتن من دیگه جدا نکردم تا 30 روزگی شایدم بیشتر روز قبل از اینکه تخم ها جوجه بشن جدا کردم.
ممنون میشم نظرتونو بفرمایید
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۶:۰۹ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
بنظر شما کف دریا میتونه باعث بشه که پوسته تخم سفت بشه و جوجه ها نتونن بیرون بیان ؟

5 تا تخم داشت قناریهام 1 دونش بیشتر زنده نموند اینم به زور . از تخم نمیتونستن بیرون بیان پوسته تخم خیلی سفت بود 1 دونشم که در اومد یکم سوراخ شده بود خودم به آرومی بازش کردم ولی بقیه تخم ها خفه شده بودند .
بنظر خودم یا کف دریا زیادی جلوشون گذاشتم یا تخم مرغ زیادی خوردن ... آخه 1 جوجه داشتن من دیگه جدا نکردم تا 30 روزگی شایدم بیشتر روز قبل از اینکه تخم ها جوجه بشن جدا کردم.

باسلام
شما باید 1 روز قبل از تولد جوجه ها ماده رو آبتنی بدین و یا روی تخم ها آب اسپری کنین تا رطوبت پوسته تامین بشه
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۶:۵۵ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۶:۰۹ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان

باسلام
شما باید 1 روز قبل از تولد جوجه ها ماده رو آبتنی بدین و یا روی تخم ها آب اسپری کنین تا رطوبت پوسته تامین بشه
سلام
این کارو کردم ولی بازم جوجه ها مردن توی تخم . تخم هارو که شکستم همشون جوجه کامل بودن خیلی دلم سوخت
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #25

سلام

بعد چند وقت از روز سیزدهم تخم ها رو شکستین؟

در ضمن من با اسپری کردن آب روی تخم ها مخالفم .

به این دلیل که باعث خنک شدن تخم و جوجه داخلش میشه،در هر صورت که انجام بشه تنش در قناری ماده ایجاد میکنه،اگه داخل لونه انجام بشه باعث مرطوب شدن بافت لونه و مستعد میکربی شدنش میشه و ....

ممنون
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #26
(۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۰:۵۴ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

بعد چند وقت از روز سیزدهم تخم ها رو شکستین؟

در ضمن من با اسپری کردن آب روی تخم ها مخالفم .

به این دلیل که باعث خنک شدن تخم و جوجه داخلش میشه،در هر صورت که انجام بشه تنش در قناری ماده ایجاد میکنه،اگه داخل لونه انجام بشه باعث مرطوب شدن بافت لونه و مستعد میکربی شدنش میشه و ....

ممنون

صبح روز 16 هم بازشون کردم
من با آب ولرم تقریبا 1 دقیقه قناری هارو آبتنی دادم
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #27

روز چهاردهم باید این کارو میکردین تا بتونین جوجه ها رو نجات بدین.

به این صورت که ته تخم یه سوراخ با ملایمت ایجاد کنید و دوباره داخل قفس برگردونیدش بعد از چند ساعت اگه پیشرفتی حاصل نشد سوراخ رو گشاد تر کنید و... البته مطمئن بشید در مدت اینکار انگشت ها سرد نباشه و تخم گرم بمونه.

۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، 123451
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #28
(۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۱۰:۰۷ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روز چهاردهم باید این کارو میکردین تا بتونین جوجه ها رو نجات بدین.

به این صورت که ته تخم یه سوراخ با ملایمت ایجاد کنید و دوباره داخل قفس برگردونیدش بعد از چند ساعت اگه پیشرفتی حاصل نشد سوراخ رو گشاد تر کنید و... البته مطمئن بشید در مدت اینکار انگشت ها سرد نباشه و تخم گرم بمونه.

سلام
والا چون اولین بار بود که این اتفاق برام افتاده بود ترسیدم .
بنظر شما آبتنی فایده داره یا نه ؟
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #29
با سلام
دوستان در مورد زنده بودن جوجه داخل تخم بعد از روز 14 و قبل سوراخ کردن تخم در مورد شناور نمودن تخم در اب گرم برای تشخیص زنده بودن جوجه داخل تخم ایا تا کنون از دوستان تجربه چنین کاری رو داشته با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۷:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۷:۴۲ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان در مورد زنده بودن جوجه داخل تخم بعد از روز 14 و قبل سوراخ کردن تخم در مورد شناور نمودن تخم در اب گرم برای تشخیص زنده بودن جوجه داخل تخم ایا تا کنون از دوستان تجربه چنین کاری رو داشته با تشکر

باسلام
مطمئنا باید نوک تخم رو سوراخ کرد نه ته تخم رو . ته تخم اتاق هوایی قرار داره و اگه سوراخ بشه حتما جوجه تلف میشه .
در مورد شناور کردن هم من تا بحال این کار رو نکردم .
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان