زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۴۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلم خیلی برای این سایت(و اعضاش) تنگ شده بود واسه همین گفتم دوباره بهتون سر بزنم
والا قناری من که مرد فکر کنم به علت گرما بود یه دو روز خونه نبودم مرد
خلاصه من برگشتم
احتمالا اعضای قدیمی سایت منو یادشونه آره؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #51
RE: (Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
با سلام خدمت دوستان.من یه جفت قناری دارم که 4تا تخم روز 1392/12/04 گذاشت .البته من تخم ها را با تخم مصنوعی جابه جا نکردم بنابراین طبق قاعده باید از روزسیزدهم به بعد به دنیا بیان ولی هنوز که 19 روز گذشته خبری از جوجه نیست. امروز یکی از تخمها را بازکردم دیدم جوجه داخلش هست!!! گفتم شاید هنوز موقعش نرسیده. آیا میشه امیدواربود که جوجه ها بیرون بیان؟ ماده کاملاً روی تخمها خوابیده. در ضمن من در یزد زندگی میکنم که هوای خشکی داره. رطوبت معمولاً 10% هست.البته آب تنی هم روزسیزدهم بهشون دادم. ممنون از راهنمایی دوستان
۱۳۹۲/۱۲/۲۳، ۰۹:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #52
سلام
قبل هرچیزی عرض کنم که وقتی تخم هارو باهم نذاشتین زیر ماده  پس نمیشه واسش آبتنی بذارید مثلا   روز 13 تخم اول میشه روز 10 تخم اخر ویعنی چند روز فاصله بینشون هست واب به تخم 10 روزه بخوره احتمال اینکه جوجه داخلش بمیرره هست لون های بعدی حتما رعایت کنید
اگه روز 19 تخم ها شده پس حتما جوجه نمیشن یااگه جوجن داخل تخم مردن شما باید نهایتا تا عصر روز 15 صبر میکردید
تخم هارو درارید  وخیلی اروم از سر پهن تخم شروع کنید یک سوراخ کوچیک کنید محض احتیاط اگه جوجش زنده بود که نیست تلف نشه
اگه جوجش زنده بود دوباره بذارید تو لونه زیر  ماده باشه
امیدوارم لون های بعدی بهتر نتیجه بگیرید
از مطالب سایت استفاده کنید خیلی  کمک میکنه
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۲۳، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #53
RE: مردن جوجه قناری
سلام
ماده قناري من الان سه لانه ازش جوجه گرفتم فقط دو تا جوجش از تخم دراومدن بقيه تخمها با اينكه جوجه ها كامل شدن فقط زردشون جذب نشده بود مرده بودن.به نظر شما ممكنه ماده يه عفونتي توي بدنش داشته باشه ؟ هميشه حجم فظلش زياد بود  ومقدار كمي آبكي .خيال مي كردم چون تخم توي شكمش هست اينجوريه.چي پيشنهاد مي كنيد ؟براي لون بعدي از  14روزگي جوجه جداش كنم بهش دارو بدم ؟ متشكرم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #54
(۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۸:۳۴ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ماده قناري من الان سه لانه ازش جوجه گرفتم فقط دو تا جوجش از تخم دراومدن بقيه تخمها با اينكه جوجه ها كامل شدن فقط زردشون جذب نشده بود مرده بودن.به نظر شما ممكنه ماده يه عفونتي توي بدنش داشته باشه ؟ هميشه حجم فظلش زياد بود  ومقدار كمي آبكي .خيال مي كردم چون تخم توي شكمش هست اينجوريه.چي پيشنهاد مي كنيد ؟براي لون بعدي از  14روزگي جوجه جداش كنم بهش دارو بدم ؟ متشكرم.

سلام.

یک حالتی وجود داره به اسم عفونت کیسه زرده که جنین نمیتونه زرده رو جذب کنه.شاید مشکل شما هم همین باشه. تو فایل زیر درباره اش توضیح داده (البته برای جنین توی تخم مرغ) و یکی از عواملش رو درجه حرارت بالا عنوان کرده.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #55
سلام
از لطف شما متشكرم.يكي از جوجه ها عين عكس اولي بود فكر كردم جسدش داخل تخم داره خراب ميشه. الان هواي شيراز خوبه .شايد براي تخم زيادي گرم بود. دوستان براي لون بعدي چي پيشنهاد مي كنيد؟ دارو بدم يا نه ؟
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۱۰:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #56
(۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۱۰:۰۶ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از لطف شما متشكرم.يكي از جوجه ها عين عكس اولي بود فكر كردم جسدش داخل تخم داره خراب ميشه. الان هواي شيراز خوبه .شايد براي تخم زيادي گرم بود. دوستان براي لون بعدي چي پيشنهاد مي كنيد؟ دارو بدم يا نه ؟

خواهش می کنم.

اگه مشکل همین عفونت کیسه زرده باشه به نظرم ارتباطی به ماده قناری نداره که بخواین بهش دارو بدین. من بودم لونه رو عوض می کردم و یا کلا قفس رو ضد عفونی می کردم. چون ظاهرا منشأ باکتریایی داره.

با این حال بقیه دوستان هم می تونن نظر خودشون رو بدن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۱۱:۲۴ ق.ظ، توسط mohsenz2006.)
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #57
آقای بخشی عزیز فکر میکنم عوض کردن لانه و ضد عفونی کردن قفس و تجهیزات گزینه خوبی باشه در ضمن میزان مصرف تقویت کننده ها و مولتی ویتامین قناریهاتون چقدره تو ماه ؟

درجه هوا تو روز و شب میانگین چند هست ؟
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، mohsenz2006 ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #58
سلام
انشالله تا جوجه 10روزه بشه قفس نو مي خرم ومي شورمش ومنتقلشون مي كنم. مولتي ويتامين ماهي سه يا 4 روز نهايتش.
دما شب ها كه واقعا خنكه ولي روزها به 33 درجه هم مي رسيد توي خانه حداكثر28 يا 29.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۱۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #59
به نظرم تا لون بعدی صبر کنید اگر با انجام این تفییرات و خنک تر شدن هوا بازهم خدایی نکرده این اتفاق افتاد اگر خواستید بازهم یک لون دیگه جوجه بگیرید یک دوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
به همراه مولتی ویتامین جهت ضعیف نشدن استفاده کنید .
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #60
سلام استاد بخشی حتما از قطره پشت گردنی استفاده کنید.چون در طول سال دوبار باید استفاده بشه.پاییز ودر بهار الانم موقشه چون وجود شپشک در بدن ماده باعث میشه که نذاره ماده مدام رو تخم بخوابه و باعث سرد شدن تخمها ودرنهایت مرگ جنین در تخم میشود.
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان